Sprinters mogen eindelijk aan de bak 0,09 321 sport Vage koers El Ahmadi onzeker bij Feyenoord PZC Elgersma struikelt op snelweg Infrarood Massage MG70 beurer Bakx trefzeker voor winnend Willem II zaterdag 3 maart 2012 Vandaag begint Johnny Hoogerland aan z'n tweede koers van het jaar: de Ronde van Mur- cia. Wat hij ervan kan verwachten weet hij niet. „Het is voor mij de meest vage koers waar ik ooit aan heb meegedaan", kijkt hij vooruit. „Ik weet niet wat me te wachten staat. Op internet kan ik er bijna niets van vinden." Zeker is dat de Vuelta a Murcia twee etappes heeft, die van zater dag is bijna 200 kilometer en heeft zware beklimmingen, die van zon dag is een korte tijdrit. „Zeker is ook dat van de deelnemerslijst niks klopt", voegt Johnny eraan toe. Die heeft hij wel kunnen vin den op internet. „Van de namen van Vacansoleil is er niet een goed." Van het griepje van vorige week heeft Johnny nauwelijks last meer. Hij heeft de afgelopen dagen heer lijk getraind vanuit Vall d'Uixo, ten noorden van Valencia. Woens dag maakte hij zijn langste rit, 218 kilometer met liefst 3800 hoogte meters. „Ik zit vaak op Google Earth te kijken. Dat vind ik interes sant", legt Johnny uit. „Ik had in het gebied waar ik nu kwam al eens een trainingsrondje gereden, maar nu zag ik dat er in de buurt nog een stuwmeer lag. Dat wilde ik even bekijken. Het was de moei te waard. Het landschap is schitte rend. En het is er ook zo rustig. SaSBSBSMBRI ROTTERDAM - Trainer Ronald Koe man van Feyenoord weet nog niet of hij morgen tijdens het thuis duel met FC Groningen over Ka- rim El Ahmadi kan beschikken. De middenvelder had gisteren nog steeds last van een blessure aan een bovenbeen. Hij miste de trai ning en ondergaat vandaag een laatste test. De geblesseerde Sekou Cissé en geschorste Guyon Fernan dez zijn niet inzetbaar tegen FC Groningen. Kjeld Nuis is op 0,09 seconde de we reldbekerzege op de 1500 meter misgelopen. Shani Davis won. Het eerste halfuur na m'n vertrek is het nog wat druk op de weg, maar als ik wat verder landin waarts rij, kom ik geen auto meer tegen." Zondag keert Johnny terug naar Vall d'Uixo. Hij neemt ploegge noot Wout Poels mee. Twee dagen later vliegen ze naar Pisa. Woens dag begint daar in de buurt de Tir- reno Adriatico met een ploegen tijdrit. .Na twee wat makkelijker rit ten en drie zware, wordt de dins dag daarop afgesloten met een in dividuele tijdrit. Die laatste tijdrit is dan z'n vierde in het nog zo jon ge seizoen. „Ja, het zijn er nogal wat. Maar laat ik nou vorige week vierenhalfuur getraind hebben op m'n tijdritfiets. Om een goed ge voel te krijgen als ik erop zit. Dat is gelukt. Hij zit heerlijk." Koen de Vries Jordy Clasie is wel weer inzetbaar. Hij miste woensdag de interland van Jong Oranje tegen Jong Schot land. Topschutter John Guidetti kan morgen voor de vijfde keer op rij in een thuisduel van Feyenoord minimaal een keer scoren. Angelos Charisteas was tussen december 2006 en februari 2007 de laatste speler die dat presteerde. Trainer Pieter Huistra van FC Gro ningen kent vooral defensieve pro blemen. Glunderende gezichten in schaatsstadion Thialf. De sprin ters mogen na een maand ge dwongen pauze eindelijk weer aan de bak tijdens de World Cup. En het gaat nog hard ook. „Dit is gewoon genieten." door Eric de Jager HEERENVEEN - Stefan Groothuis had tussendoor nog een 1500 me ter gereden in Noorwegen, maar nu hij als wereldkampioen- in Thialf mocht rijden, is hij voor zijn gevoel pas echt weer begon nen. „Erg leuk. Je wordt apart aan gekondigd, het publiek moedigt je extra aan, tenminste zo voelt het wel." Met zijn 35,25 seconde op de 500 meter, goed voor een vierde plek, hield Groothuis de feeststem ming levend. „Ik ben misschien even uit beeld geweest, maar de gelukwensen gin gen gewoon door. Ik heb een brief gekregen van Evert van Benthem en heel veel brieven van mensen uit de buurt. We hadden op een gegeven moment veertig bossen bloemen in huis staan." De goede tijd in Heerenveen liet meteen ook zien dat Groothuis niet op zijn lauweren wenst te rusten. „Ik geniet er nog steeds van, maar ik blijf dezelfde persoon en dezelfde schaatser, met dezelfde gretigheid om te winnen." Ook in de ploeg is er weinig veran derd, al hoort de sprinter nu tot dezelfde categorie als Mark Tui- tert: schaatsers met een grote titel die op hun plek worden gezet door coach Jac Orie. „Jac zet ons op een sarcastische manier op een podium. 'Daar heb je de kampioen- tjes', zegt hij dan. Zo gedragen wij ons helemaal niet, het is puur een geintje van Jac." - Er keerden gisteren meer sprinters terug aan het front die de wed- strijdloze weken goed verteerd hadden. Hein Otterspeer (zevende op het WK) en Margot Boer (vier de op het WK) wonnen zilver op de kortste afstand. Otterspeer ver maakte zich op het natuurijsbaan- tje achter zijn huis in Ouderkerk aan de IJssel - 'Even de touwtjes la ten vieren' - en werkte een trai ningskamp af met zijn ploeg in Er- fiirt. „Ik heb eigenlijk niet eens doorgehad dat er zolang tussen de wedstrijden zat. De tijd is voorbij gevlogen. Ik wist waar ik aan moest werken, deze drie weken wil ik goed zijn. En 'time flies, when you're having fun'." „Een maand is lang", stelde Boer vast na de race. „Eind januari in Calgary en dan heel februari niets." Daarom reed de Liga Lady een 1500 meter in Hamar. „Je kunt in die tijd helemaal wegzakken of groeien. Voor mij pakt het goed uit." Vandaag is er een tweede 500 meter. De snelste Nederlandse sprinter krijgt daarna alvast een tic ket voor het WK afstanden, over drie weken in Thialf. 's Avonds liep Kjeld Nuis op 0,09 seconde de wereldbekerzege op de 1500 meter mis. De Zuid-Hollan der klokte een tijd van 1.46,98 en zag tot zijn afgrijzen dat in de slot rit de Amerikaan Shani Davis er nipt onder dook: 1.46,89. Het brons ging naar de Noor Havard Bökko, die na 1.47,21 finishte. Nuis verzekerde zich met die pres tatie van WK-deelname op de 1500 meter. Ook Stefan Groothuis kan zich opmaken voor de WK op die afstand. HEERENVEEN - De kortste weg is niet altijd de makkelijkste. Dat on dervond Lars Elgersma gisteren tij dens de World Cup-wedstrijden in Heerenveen. Voor hem opende zich de snelste route ooit naar het WK afstanden, maar hij lag op de 1500 meter al na tien meter lang uit Elgersma reed dit seizoen nog geen enkele internationale wed strijd. Maar als invaller voor Sven Kramer mocht hij in de B-groep rij den en de winnaar van de tweede divisie mag automatisch meedoen aan de World Cup-finale volgende week in Berlijn. Daar zijn weer plekken voor het WK-afstanden te verdienen. Het afsnijden was niet besteed aan de Noord-Hollander in dienst van de Noorse CBA-ploeg. Hij viel al snel na de start. Daarmee gaf hij Mark Tuitert een onverwachte terugkeer in het inter nationale peloton. Die mag vanwe ge zijn in het begin van het sei zoen behaalde punten alsnog naar de World Cup-finale. Het WK blijft echter buiten bereik voor de olym pisch kampioen, omdat hij in de tweede seizoenshelft geen World Cups heeft gereden. pzc.nl/webwinkel Categorie Gezondheid en Bewegen Geniet van een ontspannende massage met of zonder infraroodwarmte. Het massage apparaat biedt twee verschillende opties; gebruik hem met handgreep om moeilijk bereikbare lichaamsdelen zoals de rug te masseren of zonder de handgreep voor een directe en krachtige massage. Warmte en infrarood massage 0 Instelbare massage intensiteit Twee massage opzetstukken Handvat is los te maken Vermogen: 22 Watt Normaal G4,Q5 Lezersprijs €54,95* "•Exclusief verzenakos 'en ACAPULCO Krajicek hard onderuit in kwartfinale Michaëlla Krajicek is gisteren hard onderuit gegaan in de kwartfinale van het WTA-toernooi in Acapulco. De Nederlandse was niet opgewas sen tegen Roberta Vinci. De Itali aanse gunde haar op het Mexicaan se gravel in nog geen uur tennis slechts twee games: 6-2 6-0. Krajicek werd vorige week in het Amerikaanse Memphis ook al in de kwartfinale uitgeschakeld. MIDDELKERKE Kwiatkowski wint proloog Vlaanderen De Poolse wielrenner Michal Kwiatkowski heeft gisteren de pro loog van de Driedaagse van West-Vlaanderen gewonnen. Kwiatkowski hield in de rit over een kleine zeven kilometer in en rond Middelkerke de Belg Julien Vermote en de Duitser Robert Wag ner achter zich. Vandaag wordt de tweede etappe verreden. TILBURG - Istvan Bakx was gistera vond opnieuw trefzeker voor Wil lem II. De Vlissinger nam de vijfde goal voor zijn rekening in het met 5-0 gewonnen duel met Emmen. Twintig minuten voor tijd werd hij gewisseld. Door de zege doen de Tilburgers goede zaken op de ranglijst. FC Zwolle heeft na gisteravond se rieuze concurrentie in de strijd om de titel in de Jupiler League. Het elftal van trainer Art Langeler verspeelde in de thuiswedstrijd te gen Helmond Sport een voor sprong van twee doelpunten en verloor met 2-3. Sparta profiteerde door in Noord-Brabant met 5-1 van FC Oss te winnen. FC Zwolle heeft, met nog tien wedstrijden te gaan, vijf punten voorsprong op Sparta. Helmond Sport won voor de winterstop ook al de thuiswed strijd tegen FC Zwolle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80