mensen 131 i #1 9». -g t J 1 ïM z igt zaterdag 3 maart 2012 I De pagina Mensen in de PZC gaat over pasgeboren Zeeuwen en Zeeuwen die 60 of 65 jaar geleden elkaar het ja-woord hebben gegeven. Een pagina vol met menselijke momenten, die u niet snel vergeet. Op woensdag 22 februari kreeg Maxim om 08:38 uur een broertje Ivan en om 08:40 uur een zusje Charlize. De tweeling is in het ziekenhuis te Goes ter wereld gekomen. De trotse ouders zijn Robert en Ludmila Schets uit Vlissingen. Dit is de kleine Julian. Hij is geboren op 24 februari in het ziekenhuis in Goes. Hij woog 2500 gram en was vier weken te vroeg. De trotse ouders zijn Corné en Marjan de Jonge - Kosten uit Yerseke. Stuur uw foto's van de heugelijke gebeurtenis van komende week naar eindredactie@pzc.nl. Stuur ook de gegevens mee: geboorte- of huwelijksdatum; namen en leeftijden van de jubilaris sen of de naam van de pas- ,v geboren baby plus die van j. de ouders, broers en zus sen; woonplaatsen, geboor teplaatsen en in het geval van een huwelijksjubileum de manier waarop de echte lieden elkaar hebben leren kennen. De foto moet minimaal J 10 cm breed zijn en een resolutie hebben van 300 dpi. Op 21 februari is Rowan in het ADRZ in Goes geboren. Hij woog 3305 gram en is 51 centimeter lang. De trotse ouders en het broertje van Ro wan zijn Martijn, Marieke en Aron van Koeveringe uit Arnemuiden. Esmeralda is geboren op 23 februari om 17.15 uur in het ziekenhuis in Goes. Ze is het dochtertje van Robby en Helma Koets-Wijkhuijs uit Biggekerke en ze is het zusje van Zoran en Levi, die heel blij zijn met haar komst. Esmeralda woog bij de geboorte 3390 gram en is 49 centimeter lang. A. van Ouwerkerk en M. van Ouwerkerk-Bedet waren op 20 februari 60 jaar getrouwd. Hij is gebo ren in Terneuzen op een motorschip en aan boord opgegroeid. In Rotterdam ging hij naar de schip- persschool en woonde daar bij zijn grootouders in huis. Later vaarde hij als knecht bij een schipper en daarna werd hij zelf schipper op de Porfier 29, een schip van De Hoop in Terneuzen. Mevrouw Van Ouwerkerk-Bedet is geboren in Amsterdam. Haar ouders voeren op een sleepschip van De Hoop. Ook zij is aan boord opgegroeid. Samen met haar oudere broer zat zij in Rotterdam in een kosthuis en is eveneens in Rotterdam naar de schippersschool gegaan. Daarna ging zij, ook tij dens de oorlog, weer bij haar ouders aan boord. Op 20 februari 1952 trouwde het stel. Samen voeren zij op het motorschip de Porfier 29. Ze stap ten toen dus niet alleen in het figuurlijke huwelijksbootje, maar ook nog eens letterlijk. Daarna zijn zij samen op de Josmar uit Schoten (België) gaan varen. In de jaren aan boord hebben de twee voor al veel van de kanalen en rivieren van Nederland, België, Frankrijk en Duitsland bevaren. Een deel van de tijd als schippersechtpaar zonder knecht, daarom waren beiden ook in het bezit van de nodi ge diploma's om in die gebieden te mogen varen. Na vier jaar samen te hebben gevaren is het stel, zoals dat heet, aan de wal gegaan. In augustus 1962 zijn zij vanuit Rotterdam naar Wilhelminadorp verhuisd. Daar werd meneer Van Ouwerkerk sluiswachter bij de gemeente Goes. Samen hebben zij drie zonen, een schoondochter, vier kleindochters en twee kleinzonen. Tjgg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79