zeeland 125 Julio Melio (14) Julio is geboren voor de gitaar Elektrische iaadpunten Reimerswaai Makelaarskantoor Zwaars Vierde editie Groot Dictee Zeeland Landelijke Opschoondag 10 maart 2012 zaterdag 3 maart 2012 ;s®sc^xM«S3e«see«0aKsi^«ffiS'®5ffie«essJK5««s9®^'S»»K5! „Het geluid van een akoestische gitaar spreekt me erg aan, meer dan dat van een elektrische gitaar." Julio Melio uit Heinkenszand is pas 14 jaar, maar nu al een bege nadigd gitarist. Hij won afgelo pen weekeinde de tweede voor ronde van bandwedstrijd Regio- ruis en speelt vandaag in De Ko peren Tuin in Goes. door Luc Oggel Die winst bij Regioruis kwam eigenlijk als een verrassing, want Julio deed niet mee om te winnen. „Ik speel gewoon graag", zegt de vwo-scholier van het Ostrea Lyceum. Julio Melio - de perfecte artiesten naam heeft-ie al - kreeg het gitaar virus van zijn vader August. Die speelde elektrisch en waar de meeste jongens van zijn leeftijd die gitaarspelen dat doorgaans het liefst doen met veel distortion en de versterker op 10, heeft Julio be wust gekozen voor de akoestische gitaar. „Dat pure geluid spreekt me gewoon heel erg aan", zegt hij in de woonkamer van zijn ouderlijk huis, zijn handgebouwde Eastman binnen handbereik. Inmiddels speelt Julio al zo'n ze ven jaar erg fanatiek en heeft hij zich toegelegd op de zogeheten fin- gerpicking stijl. Gitaristen als Har ry Sacksioni en Tommy Emma nuel zijn wat dat betreft grote voor beelden. Hij heeft beide al eens ontmoet en Sacksioni toonde zich in een e-mail onder de indruk van Julio Melio uit Heinkenszand is nog maar veertien jaar, maar nu al een zeer begenadigd fingerpicking gita rist. foto Willem Mieras het Zeeuwse gitaartalent, nadat Julio een uitvoering van één van Sacksioni's composities op diens website had geplaatst. Julio volgt al sinds het begin gitaar les van Pierre de Nijs aan de Zeeuwse Muziekschool in Goes. Aan de wand prijken drie diplo ma's, het laatste behaalde hij vorig jaar juni met lof Zoals veel gebo ren artiesten is ook Julio een jon gen van weinig woorden. Hij laat het liefst zijn gitaar spreken. Zodra hij het instrument ter hand neemt, komt hij in zijn eigen we reld en vullen de sprankelende klanken de ruimte. Zijn lange vin gers pakken als vanzelf de lastigste akkoorden. Julio speelt elke dag, maar doorde weeks vanwege huiswerk niet zo veel als hij eigenlijk zou. willen. „In het weekend oefen ik meestal wel een uur of drie." Binnenkort wacht wat dat betreft een beproe ving, want dan 'moet' hij mee op vakantie. Aangezien het een vlieg reis is, moet de gitaar thuisblijven. „Ja, daar zie ik toch wel een beetje tegenop", klinkt het enigszins ver twijfeld. Hoewel Julio al een handvol eigen composities heeft geschreven en hem dat ook vrij makkelijk afgaat, vindt hij het zelf nog te vroeg voor een cd. „Dat komt misschien later wel. Ik wil eerst zoveel mogelijk, spelen en een beetje naamsbekend heid opbouwen." Er zijn al zo'n acht optredens ge daan, voornamelijk tijdens talen tenjachten en open podia. Van daag is Julio om 14.30 te zien en te horen in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. www.pzc.nl/video www.juliomelio.com ZOUTELANDE Luctor et Emergo geeft concert Muziekvereniging Luctor et Emer go geeft vanavond haar jaarlijkse uitvoering in de gymzaal aan de Westkapelseweg te Zoutelande. De fanfare, de slagwerkgroep, het jeugdorkest en de leerlingen spe len muziekstukken die hiermee te maken hebben. Aanvang: 19.30 uur. MIDDELBURG Bijna 10.000 euro voor Amnesty De jaarlijkse collecte voor Amnes ty International heeft onlangs in Middelburg 9.678,94 euro opgele verd. Deze opbrengst is hoger dan die van de Amnesty-collecte van een jaar geleden. i23BBUKBXG!CgZB KRUININCEN - De gemeente Rei merswaai is sinds kort vijf oplaad- punten voor elektrische auto's rij ker. De laadpalen zijn te vinden op een parkeervak bij dorpshuis Kaj Munk aan de Sluisburg in Hansweert, op het parkeerterrein bij dorpshuis De Meiboom aan de Kerkpolder in Krabbendijke, op een parkeerstrook voor de Rei- merswaalhal aan de Blauwhoefse- weg in Kruiningen, op parkeerter rein Moerzicht aan de Hogeweg Yerseke en op het parkeerterrein van de haven aan de Meerpaal- weg, óók in Yerseke. De provincie heeft ook een oplaadpunt ge plaatst op de carpoolplaats aan de Zanddijk bij Kruiningen. Voor het opladen is parkeerruimte gereser veerd. Die vakken zijn alleen voor elektrische auto's. www.e-laad.nl vsiiftnuude mtds 1933 Onder aan de duinen van Dishoek Vraagprijs: 549.000,- k.k. Voor al uw: aan- en verkoop van woningen taxaties DORPSPLEIN 25, 4371 AB KOUDEKERKE, TELEFOON (0031) (0)118 553288 WWW.ZWAANMAKELAARS.NL GOES - Het Groot Dictee Zeeland is woensdag 14 maart toe aan zijn vierde editie. De opbrengst gaat naar het project Boekenhut van de Bibliotheek Oosterschelde. Het dictee wordt georganiseerd door de Rotary Goes-Reimerswaal en vindt plaats in het Goese Ly ceum aan de Bergweg. De tekst is dit jaar geschreven door taaifanaat Rein Leentfaar en journaallezeres Helge Prinsen van Omroep Zee land. Die laatste zal het dictee ook VLISSINGEN Verzameldag filatelistenvereniging De Vlissingse Filatelisten Vereni ging houdt vandaag van 10.00 tot 17.00 uur een dag voor verzame laars van postzegels, poststukken, munten en ansichtkaarten in Majo raat Campus De Ruyter, Van Ho- gendorpstraat 58a. 's Ochtends zijn er taxaties, 's middags een veiling. ELLEWOUTSDIJK Yvonne van der Pool exposeert in Kerkje In 't Kerkje van Ellesdiek wordt vandaag de tentoonstelling 'Pools hoogte' met werken van Yvonne van der Pool geopend. Zij maakt schilderijen en beeldhouwwerken. Het akoestische popduo Sense treedt op. Aanvang: 14.30 uur. GEMEENTE _^lp\ Op naar een nog schoner Veere V E E R E Lege blikjes frisdrank, snoeppapiertjes en soms zelfs het afval na een weekend hard klussen. Het ligt op straat, de groene omgeving en op het strand. Het is niet alleen een doorn in het oog voor de inwoners van de gemeente Veere, maar zwerfafval is geen fraai visitekaartje voor de duizenden bezoekers die de gemeente Veere jaarlijks trekt De Landelijke Opschoondag vindt voor leerlingen van de basisscholen uit de gemeente Veere plaats op donderdag 8 en vrijdag 9 maart. Negen basisscholen hebben gehoor gegeven om aan de Landelijke Opschoondag deel te nemen. Met in totaal ruim 300 leerlingen en begelei ders gaan ze o.a. de kernen van de dorpen, het strand en een deel van het buitengebied oprui men. Daarnaast gaat Scouting Zeeland op 10 maart met ruim 100 personen de omgeving van hun scoutcentrum in Veere ontdoen van zwerfafval. Ze doen dit onder het motto 'Gewoon Gezellig Bewust Bezig' en i.s.m. de Gemeente Veere, Staatsbosbeheer, het Waterschap Scheldestromen en de Stichting Nederland Schoon. Ook gaan er verschillende voetbalvereni gingen op pad, waaronder die van Veere en Serooskerke. Op de officiële opschoondag op zaterdag 10 maart hopen we dat er weer veel vrijwilligers ten strijde trekken tegen het zwerfafval in het buitengebied. Verschillende stads-en dorpsraden gaan in samenwerking met vrijwilligers aan de slag om zwerfafval op te ruimen. Wilt u ook meedoen7 Meldt u dan aan bij onderstaande contactpersonen. Domburg: stadsraad Domburg, Dhr. J. van de Linde, tel.nr. 581687, email: javdlinde@zeelandnet.nl Oostkapelle: Mw. Wondergem, tel.nr. 581289, email: noordoost@zeelandnet.nl Serooskerke: dorpsraad Serooskerke, Dhr. P.C. Willeboordse, tel.nr. 591915, email pcw@kpnplanet.nl Programma 10 maart: 09.00 uur 11.15 uur 11.30 uur 12.00 uur Verzamelen per kern op de verzamelplaats Welkomstwoord, taakverdeling, rayonindeling, uitdelen materialen Schoonmaken van de verschillende rayons Terugkeer op de verzamelplaats, vertrek naar gemeenteloods Verzamelplaats: Domburg: Oostkapelle: Serooskerke: Afsluiting met koffie/thee Einde schoonmaakactie Parkeerterrein aan de Traverse Parkeerterrein einde Duinweg Bij het praathuisje op Muntpleintje Uiteraard is het ook mogelijk dat u zelf een opruimactie op touw zet. De gemeente Veere wilt u alle materialen leveren die u nodig heeft, zoals vuilniszakken, veiligheidsvestjes en knijpers. Informatie over de Landelijke Opschoondag kunt u krijgen bij de coördinator Landelijke Opschoondag van de gemeente Veere, Mw. Y. Vader, tel.nr. 555459 of per email: y.vader@veere.nl voorlezen. Burgemeester René Ver hulst geeft om 19.30 uur het start schot. Deelname kan individueel of per team van 4 personen. Opge ven kan via www.grootzeeuwsdic- tee.nl of op de avond zelf Van de opbrengst wil de biblio theek een rondreizende boeken hut betalen. Dit is een centrum voor leesbevordering voor de basis- schoolgroepen 1 tot en met 4. Het is de bedoeling dat de hut steeds 6 weken op een school blijft staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73