Golfplaten daken, net als op schuurtjes Veere vangt forse subsidie Levensbeschouwing geeft kunstroute kleur 22lzeelan VERHUIZEN MET ZORG! Woongoed Internationale school in Terneuzen' r^?smioss99mssaaxrJ!!smim^i Alleen bij direct gevaar voor de bewoners of de omgeving wordt asbest of asbesthoudend materiaal direct verwijderd, is het asbestbeleid van de Middelburgse woningcorporatie Woongoed. Bij golfplaten gemaakt van asbestcement is dit niet het geval. Veel woningen in de Middelburgse Edelstenenbuurt hebben dergelijke daken. SKSÖS zaterdag 3 maart 2012 H«5igS»M:JiS««5ïi5ö5»»5BSï«a5®3®®S55S55SB3ESS5 door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Het project Vrouwen polder heeft een forse impuls ge kregen door de toekenning van 275.000 euro aan ISV-subsidie. De herinrichting van Vrouwenpolder is een van zés strategische projec ten van de gemeente Veere. Wethouder René Molenaar toont zich dan ook buitengewoon ver heugd met het geld. „Dat maakt het verschil tussen stopzetten en het plan aanpassen of doorgaan. Het laatste is nu het geval. Ieder project heeft een onrendabele voet. Als je daar geen geld voor kunt vinden, betekent dat het ein de van zo'n plan. Met dit geld kun nen we de plannen die nu op pa pier staan voor Vrouwenpolder, verder in gang zetten." De herinrichting van Vrouwenpol der speelt al jaren. Het gebrek aan samenhang is een van de grootste problemen in het dorp. Vrouwen polder heeft een dorpshart dat als los zand aan elkaar hangt. Verpau pering en verkeersoverlast spelen daar ook een rol. De dorpsentree verdient door zijn rommelige aan zicht ook zeker niet de schoon heidsprijs. Er ligt nu een dorps plan waarin de probleemgebieden fasegewijs worden aangepakt. Eind vorig jaar ontving de gemeen te al een Europese subsidie voor het onderdeel Fort den Haakweg. Die weg van en naar het strand moet een van de visitekaartjes van het dorp worden. Wethouder Molenaar geeft verder aan dat er 100.000 euro ISV-subsi die komt voor het terrein Groen- leer in Serooskerke. Op die locatie, langs de doorgaande weg naar Oostkapelle, komt een supermarkt met erboven 21 zorgappartemen- ten. De huidige supermarkt zit nu nog aan de Torenstraat. Daarnaast komt er 23.000 euro voor het parkeerterrein op het voormalige Mauritsbolwerk langs het Kanaal door Walcheren, bij Marina Veere in Veere Daar is te vens het oorspronkelijke ravelijn weer gereconstrueerd. Er zijn 350 parkeerplaatsen, waarvan 72 voor de jachthaven. Het parkeerterrein eindigt waar de stadsmuur begint, zodat die goed te zien blijft. Het Rijk heeft een fors bedrag be schikbaar gesteld aan de provincie Zeeland voor stads- en dorpsver nieuwing, de ISV-gelden. De pro vincie beheert dat geld en moet het verdelen over de diverse projec ten in Zeeland. Bij een brand in een woning aan de Granaat in Middelburg kwam asbest vrij. Veel huizen in de Edelstenenbuurt hebben golfpla ten daken van asbestcement. Ei genaar Woongoed heeft nog geen plannen die te vervangen. door Theo Giele MIDDELBURG - De buurvrouw loopt met twee plastic zakken vol spullen uit haar tuin naar de con tainer waarin asbestruimers van Sturm en Dekker zich omkleden. Ze laat de deurmat zien. „Wat moet ik hier mee?" De man, die net zijn witte overall heeft uitgedaan, neemt het aan om het in de speciale plastic zak ken voor asbesthoudend materiaal te doen. Ze is al een beetje bekomen van de schrik van de dag ervoor, toen er brand uitbrak in een woning aan de Granaat. Dat de daken van golfplaten van asbestcement zijn, wist ze al. Ze lag er niet wakker van, maar nu er ook asbestdeeltjes in haar tuin terecht zijn gekomen is ze er niet echt gerust op. Bij eigenaar Woongoed Middel burg weten ze uiteraard ook dat de daken asbesthoudend materiaal be vatten. De Edelstenenbuurt werd begin jaren tachtig gebouwd. Het was de tijd dat hofjes van dicht op elkaar gebouwde woningen in de mode waren. Het was ook toen cri- TERNEUZEN - In Terneuzen moet een echte internationale school ko men, voor Zeeuws-Vlaanderen én Midden-Zeeland. Voor de econo mische ontwikkeling van met na me de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzo ne is dat van groot belang, vindt de Terneuzense gemeenteraad. Be- sis. Golfplaten waren een goed koop alternatief voor pannenda ken. Het zijn dezelfde platen die veel gebruikt werden voor (land bouw-) schuren. Woongoed heeft in kaart gebracht in welke woningen asbesthoudend materiaal is gebruik. Het beleid is dat asbest direct wordt verwijderd als er gevaar dreigt voor de bewo ners of de omgeving. Ook als wo ningen worden gerenoveerd, wordt het asbest verwijderd. As best is niet altijd te zien. Zo kwa men ze er bij renovatiewerkzaam heden in Nieuw Middelburg ach ter dat een asbesthoudende laag op de muren was gesmeerd. Die laag zat verborgen achter tegels en stucwerk. Maar in de Edelstenen buurt springen de golfplaten da ken in hét oog. Woongoed heeft geen plannen om ze op korte ter mijn te vervangen. Normaal ge sproken vormen ze geen direct ge vaar. Maar bij calamiteiten, zoals bij de brand, kan asbesthoudend materiaal vrijkomen. Dat gebeurde donderdag, zij het volgens de ge meente, in zeer beperkte mate. De gemeente kan de eigenaar niet op dragen daken van asbestcement te verwijderen. Voor reparatie en ver vanging is gebruik van de asbestce- mentplaten echter niet toegestaan. Mannen in beschermende kleding verwijderen met een stofzuiger as bestdeeltjes uit de goot van de wo ningen aan de Granaat. foto Ruben Oreel drijven kunnen dan gemakkelijker hoogopgeleid personeel werven, is de verwachting. CDA-raadslid Jack Begijn lanceer de het voorstel om nu eens goed werk te maken van de vestiging van een internationale school in de Kanaalzone. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - 'Op bezoek bij' geeft de Middelburgse Kunst en Cultuur route dit jaar een extra dimensie. Belangstellenden kunnen kennis maken met godsdiensten en le vensbeschouwingen door een be zoekje te brengen aan een synago ge, een kerk of een gebouw met een bijzondere achtergrond. Morgen staan de deuren open van de synagoge aan de Herenstraat en het gebouw van de Vrijmetselarij aan de Stationstraat. Om 14.00 uur is iedereen welkom in de loge van de Vrijmetselarij. Lo ge La Compagnie Durable is een van de oudste verenigingen van Middelburg, opgericht in 1770. In het pand krijgen de bezoekers uit leg over de achtergronden van de Vrijmetselarij. Om 15.00 uur staan de deuren open van de Joodse synagoge. De bezoekers krijgen daar uitleg over het Joods geloof, bijzonderheden over het gebouw en de aanwezige (kunstvoorwerpen. De Kunst en Cultuurroute in Mid delburg staat deze maand in het te ken van 'Kind en kunst'. In totaal 38 kinderen zijn in de ateliers van kunstenaars aan het werk geweest. Hanny Mallekote, Gerdi Zwaan, Karin de Boer, Ludo van Well, Ina Sponsele, Tini van Bebber, Anne de Kam, Riet Wullems en Joke Ap- ner namen kinderen onder hun hoede. Het resultaat van de kinder kunst is te zien op een expositie in het pand Koepoortstraat 6. De ope ning is morgen om 11.00 uur. Tij dens de opening is er muziek door Huibert-Jan Faber met twee leer lingen van de muziekschool. De kunstroute zelf duurt zoals gebrui kelijk van 13.00 tot 17.00 uur. veerI GEMEENTE VEERE FELICITEERT DE WINNAARS VAN HET VEERSE SPORTGALA Sporter 2011 Surfer Pascal van der Mast uit Koudekerke Jeugdsporter 2011 Dressuuramazone Jeanine Nieuwenhuis uit Serooskerke Sportteam 2011 Dames 1 van V.V. Oostkapelle Jeugdsportteam 2011 Jongens team D van ADSV Dynamica Sportvrijwilliger 2011 Piet Baas namens V.V. Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70