voor Nederland binnenland 15 €64, weekendcompany® weekendcompany0 Plan voor provincie Randstad van de baan voor strikte discipline 'Vertrouwen vergroten' 'Erop of eronder' Wijziging van geslacht in akte straks simpeler nel. 3-gangen din 95 3 dagen Knokke aan de Belgische kust! zaterdag 3 maart 2012 DEN HAAG - De geplande Randstad provincie, die zou ontstaan door een fusie van Noord-Holland, Fle voland en Utrecht, is voorlopig van de baan. Het kabinet wil dat die provincies eerst op kleinere schaal 'infor meel', 'intensief en 'vrijwillig' sa menwerken. Het kabinet vond een fusie tot voor kort noodzakelijk om de Randstad concurrerend te maken met andere Europese metropolen. Er bleek echter onvoldoende draag vlak voor, en daarom zet het kabi net nu in op vrijwillige samenwer king. Het kabinet zet ook een streep door de samenwerkingsver banden van gemeenten door het hele land heen, de zogenoemde Wgr-plusregio's. Dat schrijft minister Liesbeth Spies (Binnenlandse Zaken, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Nederland telt acht van deze ver banden: de regio's Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Den Haag, Eindhoven, Arnhem-Nijmegen, Twente en Parkstad Limburg. Eerdere kabinetten speelden ook al met het idee voor een randstede lijke superprovincie. De andere re gio's waren bang dat er een staat in de staat zou ontstaan, die te veel geld en aandacht zou opeisen. Ook Noord-Holland, Flevoland en Utrecht zelf stonden niet achter de plannen, net als een Kamermeer derheid. Toenmalig minister van Binnenlandse Zaken Piet Hein Donner zei vorig jaar dat wanneer de provincies zelf met goede alter natieven zouden komen, mogelijk van de ftisie kon worden afgezien. Volgens de woordvoerder van zijn opvolger Spies heeft het kabinet hun ideeën nu overgenomen. Zuid-Holland werd in de plannen voor één randstedelijke provincie al eerder buiten beschouwing gela ten, omdat de steden Rotterdam en Den Haag al vergaand samen werken. „Een grotere financiële zelfbeheersing zal het ver trouwen vergroten en leiden tot meer groei." Voorzitter Herman Van Rompuy van de Europese Raad BRUSSEL - De Europese regeringslei ders - op die van Groot-B rittannië en Tsjechië na - hebben gistermor gen formeel het nieuwe Europese begrotingsverdrag getekend. Dat legt de deelnemende landen een strikte begrotingsdiscipline op, met bindende limieten voor begro tingstekorten en staatsschulden, en zware boetes als de lidstaten zich daar niet aan houden. Zo moet Nederland in 2013 ten minste 9 miljard euro bezuinigen om aan de Europese begrotingseis van 3 procent te voldoen. Bij onge wijzigd beleid loopt het tekort vol gend jaar op tot 4,5 procent, blijkt uit de cijfers die het Centraal Plan bureau gisteren presenteerde. De overschrijding kan Nederland op een boete van 1,2 miljard euro ko men te staan. „Een grotere finan ciële zelfbeheersing zal het vertrou wen vergroten en leiden tot meer groei en banen", zei voorzitter Her man Van Rompuy van de Europe se Raad op de EU-top in Brussel. Het verdrag moet een herhaling van de schuldencrisis van de afge lopen jaren, zoals in Griekenland, voorkomen. Daarna zetten de 25 leiders - on der wie premier Mark Rutte - hun handtekening onder het nieuwe verdrag. Dat wordt van kracht zo dra de nationale parlementen van twaalf van de zeventien eurolan den het hebben geratificeerd. Daar voor is ongeveer een jaar uitgetrok ken. Ierland zal in juni een referen dum over het verdrag houden. Het verdrag was een initiatief van de eurolanden, maar acht van de tien niet-eurolanden sloten zich er ook bij aan. Premier Rutte beantwoordt vragen op de slotpersconferentie na de Europese top van regeringsleiders en staats hoofden in Brussel. foto Jerry Lampen/ANP binnen" de gedoogcoalitie de ko mende weken uitwijzen. Partijen die daarbij rekenen op een soepele toepassing van de nieuwe regels door Eurocommissa ris Olli Rehn, zullen bedrogen uit komen. Het nieuwe verdrag biedt daar weliswaar ruimte voor, maar alleen als een land getroffen wordt door een zware recessie of door ex treme omstandigheden buiten zijn controle, die grote invloed hebben op zijn financiële positie. Dat is in Nederland geen van beide het ge val. Rehn, de financiële 'boeman' van Brussel, heeft recentelijk Hon garije beboet voor een veel geringe re overschrijding van het begro tingstekort, en België gedwongen zijn begroting aan te passen. Hij zou het nieuwe verdrag en zichzelf volstrekt ongeloofwaardig maken als hij het straks juist voor Neder land niet zo nauw neemt met de regels die het zo graag wilde. Dat 'fetisjisme' komt nu als een boeme rang naar Den Haag terug. „De komende twee jaar wordt het erop of eronder voor de begrotingsdiscipline. Dan moeten we nu geen uitzonderingen gaan maken." Duitse kanselier Angela Merkel DEN HAAG - Het wordt simpeler om het éigen geslacht op de ge boorteakte te laten veranderen. De ministerraad heeft vrijdag inge stemd met een voorstel van staats secretaris Fred Teeven van Veilig heid en Jusititie. Mensen die voor hun eigen gevoel eigenlijk van het andere geslacht zijn, hoeven zich niet langer eerst te laten opereren of hun lichaam te laten aanpassen door middel van hormonen. Ook de eis van onvruchtbaarheid door sterilisatie gaat van de baan. Het is straks genoeg als een deskundige vaststelt dat de gevoelens van de 'transgender' blijvend zijn. De aan passing heeft ook gevolgen voor paspoorten en diploma's. „Trans- genders hoeven straks niet meer ja renlang door een medisch circuit voordat de overheid erkent wie ze werkelijk zijn", aldus Transgender Netwerk Nederland en COC. Qaqojctie.3 maart stom VanCSSrSff 2 overnachtingen Incl. Hotel Het Witte Veen Beoordeeld met een 7.' Gelegen in hartje Drent Korting 35% 153 beschikbaar! OP=OP (1% 10 20 30 =10 50 70 30 00 100% Reserveren via: 0900 700 7004 025pm) www.weekendcompany.nlg 'Excl. reserveringskosten 12,50 per boeking. Let op! Alleen op 3 maart tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. Van Korting 34% Qaaaictie.it maart doia 2 overnachtingen incl. ontbijt Mondo Hotel du Soleil Beoordeeld met een 7.3 Op 50 meter van het strand Gratis welkomstdrankje Verblijf tot 31 mei 2012

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5