EU: geen erbarmen 41 binnenland 'Zeggen dat seks mag, is vrijheid' Soldaten in angst door strafblad T@©S Premier Rutte tekende gisteren het nieuwe verdrag voor strik tere begrotingsdiscipline in Europa. Hij zit in een lastig parket, nu Nederland ook boven de 3 procentsnorm zit. PostNL verhoogt salarissen van top bedrijf w f- zaterdag 3 maart 2012 door Michiel Philippart DEN HAAG - „Voor mij is de ideale wereld dat iedereen naakt op straat mag rondlopen. Dat seksuali teit de normaalste zaak van de we reld is, in welke vorm dan ook. Dat het geen probleem is dat kin deren in het park met elkaar expe rimenteren, eventueel met een vol wassene erbij als het kind het pret tig vindt. Volledige seksuele vrij heid voor iedereen. Waarom mo gen kinderen niet dezelfde keuzes maken als volwassenen? Zolang er geen sprake is van ongewenste inti miteit, is het niet schadelijk." Dat is de voor velen schokkende overtuiging van voorzitter Marthijn Uijttenbogaard die giste ren in Nieuwspoort een 'ethische richtlijn' voor pedofielenvereni ging Martijn presenteerde aan de verzamelde pers. Hij weet dat zijn opvattingen zeer omstreden zijn en veel hoon en walging in de maatschappij oproepen. Ook in de politiek. Het Openbaar Ministerie (OM) wil de club via een civiele procedu re verbieden. Op 16 mei komt de zaak voor de rechter. Het OM meent dat de vereniging 'in strijd is met de openbare orde en goede zeden'. De vereniging verheerlijkt pedofilie, vindt het OM. Daarnaast zou er 'een zwaarwichtig publiek belang' zijn om jongeren en hun ouders tegen Martijn te bescher men. Het is een heksenjacht, stelde schrijver Anton Dautzenberg giste ren, die een halfjaar geleden lid werd van de vereniging. Niet van wege zijn seksuele voorkeur, maar vanwege de vrijheid van menings uiting. „Het is vooral voor de bühne, deze rechtszaak. Uit het strafrechtelijke onderzoek bleek dat er niets is ge beurd wat strafbaar is. Wat je ook van iemands denkbeelden vindt, zolang diegene binnen de kaders van de wet opereert, mag de me ning verkondigd worden. Ook het recht op vrijheid van vereniging staat onder druk." Voor voorzitter Uijttenbogaard is zo'n naaktwandeling tot dusver niets meer dan een droom, een fantasie. Hoewel hij dat ideaal vindt, weet hij tegelijkertijd dat het totaal onrealistisch is. Zo zegt hij. Toch kiest hij ervoor zijn denk beelden uit te dragen. „De gehele zedenwetgeving zou moeten worden afgeschaft. Er zijn wetten tegen seksuele mishande ling van kinderen. Dat is voldoen de." zie onze websitebinnenland Uijttenbogaard: 'pedofiele gevoelens zullen blijven bestaan' AMERSFOORT - Het door Defensie voorgenomen ontslag van militai ren die de afgelopen acht jaar met politie of justitie in aanraking zijn gekomen, zorgt voor grote onrust op de werkvloer. „Het gaat om maar liefst ongeveer tachtig militai ren", zei advocaat Michael Ruperti gisteren. Hij maakte een inventari satie van de situatie. Ruperti vertegenwoordigt vijftien militairen die hun baan dreigen te verliezen. Veel commandanten uit ten hun zorgen hierover, consta teert de raadsman. „Ze vrezen het verlies van veel en essentiële kennis en ervaring. Het PAUL KUSTERS I TOP !p: TIPS OM taE CRISIS TE OVERLEVEN MR. a: NEEM HET CPB MIET TE SERIEUS... gaat namelijk vaak om zeer erva ren mensen. Het gaat hier niet om zware misdrijven, het gaat niet om gevangenisstraffen", benadrukt Ru perti. „Kennelijk vindt men bij De fensie een boete van 500 euro of een werkstraf al zwaar genoeg om vertrouwen in deze militairen op te zeggen." Hij wijst erop dat Defensie in alle gevallen op de hoogte was van de strafzaken tegen de militairen. „Destijds is niet besloten om ze te ontslaan, omdat ze uitstekend functioneerden. Veel van hen heb ben zich meerdere malen onder scheiden in Uruzgan." Het opgeheven vingertje van Nederland naar andere begrotingsovertreders slaat terug als een boemerang. Mi nister De Jager ziet echter 'ruimte' in de afspraken. door onze correspondent Hans de Bruijn Met grote halen zette Mark Rutte gistermor gen zijn handteke ning onder het 'Ver drag voor stabiliteit, coördinatie en bestuur in de economische en monetaire unie'. Maar de inkt er van is nog niet droog of er ont staat al twijfel in Europa of juist Nederland - dat zo graag het beste jongetje van de klas wil zijn - zich wel zal houden aan de afgespro ken strikte begrotingsdiscipline. De sombere cijfers van het Cen traal Planbureau over het begro tingstekort leidden in politiek Den Haag al meteen tot de vraag of Ne derland niet moet proberen onder die, nota bene op aandrang van het kabinet zelf tot stand geko men, Europese regels uit te ko men. 'Cijferfetisjisme' worden die ineens genoemd. Zelfs minister Jan Kees de Jager (Financiën) sug gereerde 'dat er wel wat ruimte zit' in die afspraken. Maar die ruimte is er, als het aan de Europese partners ligt, niet. Als één land het zich niet kan veroor loven de hand te lichten met de be grotingsdiscipline, dan is het Ne derland wel, zeggen Brusselse di plomaten. De Jager heeft het afge lopen jaar net iets te vaak met het •vingertje gewezen naar landen die er financieel een potje van maak ten, om op begrip te kunnen reke nen nu Nederland zélf in de pro blemen zit. „De komende twee jaar wordt het erop of eronder voor de begrotings discipline", zei de Duitse kanselier Angela Merkel gisteren. „Dan moe ten we nu geen uitzonderingen gaan maken." Voorzitter Herman Van Rompuy van de Europese Raad benadrukte dat het voor de geloofwaardigheid van het nieuwe verdrag niet goed is als landen er nu al onderuit proberen te komen. Volgens Rutte is de afspraak in het verdrag dat er op den duur hele maal geen begrotingstekort meer mag zijn, hard maar is die vooral bedoeld voor de (middellange ter mijn. Voor volgend jaar geldt nog de 3-procentsnorm uit hét oude Stabiliteits- en Groeipact van de eurozone. Of Nederland die alsnog kan ha len, moet het bezuinigingsoverleg AMSTERDAM - PostNL wil het basis salaris van de bestuurders Jan Bos en Herna Verhagen in 2012 en 2013 geleidelijk verhogen tot 475.000 eu ro. Dat blijkt uit het jaarverslag van het postbedrijf, datvorigjaar ontstond na de opsplitsing van TNT. Vorig jaar verdienden de twee be stuurders in de 7 maanden dat zij hun functie bekleedden, respectie velijk 204.000 en 239.000 euro. Dat zou op jaarbasis neerkomen op 350.000 en 410.000. De raad van commissarissen van PostNL wil de salarissen aanpas sen aan het marktniveau. CNV Publieke Zaak noemt het in een brief aan de raad van bestuur van PostNL „ongepast" dat de top van de onderneming extra belonin gen krijgt, terwijl de onderneming wil bezuinigen op de arbeidsvoor waarden van de medewerkers. Boek nu voordelig uw zomerreis! lij Vanuit het plaatsje Selce bezoeken we steden als Opatija en Rijeka, én gaan we naar de schitterende Plltvice meren. Na een week indrukwekkende excursies plakken wij er nog een week aan vast die u zelf kunt invullen. Ind. excursiepakket t.w.v. €50,- Vertrek van april t/m oktober Tijdens deze reis gaan we naar Heidelberg en de Alpenstad Gafmisch-par.tenkirchen. We vervolgen onze weg naar de Kaunertalcr Gletsjer en ko ninklijk Lech, en ten slotte gaan we naar het Italiaanse Merano en het Zwitserse Sarnnaun. Incl. excursiepakket t.w.v. €45,- Vertrek van rnei t/m september Reiscode BE39278 lOdgn BE39282 17dgn Reiscode. BE39279 De meest complete reis voor een eerlijke prijs! wege'nerm peterlanghout.nl of 0172-468800 V^weeky

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4