in historisch Girona 7"? II' is reizen reizen@wegener.nl Zaterdag 3 maart 2012 reld zonder kolommen in het mid denschip. Het schip is 23 meter breed", vertelt Maria. We kijken ook even in de schatkamer. Het pronkstuk daar is het Tapis de la Creació, een wandtapijt van wol uit het jaar 1200 dat het schep pingsverhaal vertelt. Girona heeft één van de best be waarde joodse wijken in Europa. Vanaf de negende eeuw woonden hier Joden, totdat ze in 1492 door de Katholieke Koningen Ferdi nand en Isabel verplicht werden zich tot het christendom te beke ren of te vertrekken. In het Joods Museum wordt de geschiedenis van de Spaanse Joden verteld. In de smalle, steile straatjes van de wijk zijn tegenwoordig veel leuke winkeltjes. Zo verkoopt l'Artesa- nat in de straat la Forqa kleurige keramiek en overheerlijke Ratafia likeur. We mogen proeven. Er naast zit Vicens, waar je Torrons kunt kopen, een specialiteit van amandelen en honing. Heerlijk zoet, maar breek je tanden niet! De oude en de nieuwe stadsdelen worden verbonden door bruggen over de Onyar rivier. Eén ervan is de Pont de Peixateries Velles, ge bouwd door Gustave Eiffel, de schepper van de Eiffeltoren. Veel restaurants bieden tijdens de Temps de Flors een bloemen- menu, maar chef-kok Iolanda Bus tos van restaurant La Calèndula (de goudsbloem), kookt het hele jaar door met bloemen. We gaan het uitproberen. Na een rozenbier- tje als aperitief volgt gazpacho. In de koude tomatensoep zijn aard beien verwerkt. Daarna komen er gerechten met acacia, goudsbloe men, wilde bloemen en knoflook- bloempjes op tafel. Als afsluiting zelfgemaakte champagne van vlier bessen met rozenijs. Bustos plukt drie keer per week bloemen en kruiden die ze verwerkt in haar ge rechten. Door zo te koken, hoopt ze dat haar klanten de natuur her ontdekken. w Reageren? - redactie.reizen@wegener.nl Een Nederlands tintje in de Arabische baden. SPANJE Madrid Overal in Girona stuit je op creatieve versieringen. foto's Lutske Bonsma Girona Barcelona Middellandse Zee Girona ligt 1.400 kilometer van Utrecht. Vliegen kan met Transavia vanaf Amster dam en Rotterdam. Ryanair vliegt in mei van Eindhoven, Maastricht en Weeze naar Girona. Zie verder www.girona.cat Het 57ste bloemenfestival is van 12 tot en met 20 mei (zie www.gironatemps- deflors.cat). Informatie over bloemenrestaurant La Calèndula op www.lacalendula.net Op ruim 50 kilometer van Girona ligt na tuurpark La Garrotxa (www.turismegar- rotxa.com). Stop onderweg in Besalü, een middeleeuws stadje. In La Garrotxa liggen veertig uitgedoofde vulkanen, zoals de 160 meter hoge Cruscat. In het natuur park liggen ook de stad Olot en vele dorp jes. Je kunt er wandelen en fietsen over vies verdes, voormalige spoorlijnen. In La Garrotxa regent het veel, neem dus een paraplu en regenkleding mee. Wandelen of fietsen over voormalige spoorlijntrajecten van Girona naar Olot (zie www.viesverdes.org). Wie gaat wande len in La Garrotxa kan overnachten in bij- ||§«g£ê:£i voorbeeld Casa Rural Mas Garganta in La Pinya, een boerderij uit 1400 (www.mas- - - garganta.com) of op Camping Les Preses Natura (www.atma.cat).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47