Ts 5 spectrum Getrouwd met je werk Beeldig RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE Marjan Berk I k Zaterdag 3 maart 2012 Ah n de ramoerige week die voorbijgleed had ik bijna vergeten dat ik op 29 februari mijn kans had kunnen grijpen om een loslopende - heer aan zijn jasje te trekken met het ver zoek of hij er eventueel iets in zag de rest van zijn leven aan mijn zijde te slijten. Gelukkig was er een single vriendin, die zelf geen behoefte heeft aan een levenspartner („ik ben getrouwd met mijn werk!", roept ze al ja ren), maar ze was wel zo attent mij te wijzen op die ene dag in vier jaar, waarop ik zelfstandig op jacht kon gaan. Ik moest giechelen, voelde me Priklcebeen zon der vlïndernet, maar keek toch eens even kri tisch om mij heen. Leuke mannen...ja, mijn vier zoons. Dat zijn schatten. En hun vrienden mag ik ook graag. Verder was daar alleen die leuke Marokkaanse postbode, met wie ik geweldige diepgaande ge sprekken had. „Ik ben geletterd", verklaarde hij af en toe, „Ik kom uit Casablanca. En daar ging ik gewoon naar school" Het was een geweldig secure postbode, nooit kreeg ik verkeerde post in mijn vakje. Maar zijn vaste baan is wegbezuinigd, ik heb hem nooit meer teruggezien. Er komt nu allemaal los volk langs, regelmatig moet ik 'persoon onbekend' schrijven op brieven die niet voor mij bestemd zijn, en dan maar hopen dat ze ooit nog eens op het juiste adres terechtkomen. Een van mijn vriendinnen, die in een andere wijk woont, heeft een postbode die niet kan le zen. Zij helpt hem regelmatig de post in de juis te brievenbussen te stoppen... En toen er weer eens een kleindochter werd ge boren, kreeg ik pas na een halfjaar het geboorte kaartje in de bus... Toch heb ik van dichtbij meegemaakt hoe mijn tweede ex-schoonmoeder (vijfentachtig) op haar zeer oude dag door slagvaardig gedrag op de schrikkeldatum nog een leuke verloofde aan de haak sloeg. Een schat van een weduwnaar die op haar lcaart- clubje zat, in het bezit van een DAF, sprak zij op 29 februari aan met de volgende wervende woor den: „Zou jij niets voelen voor een nieuw vrouw tje?" De weduwnaar was daar zelf niet opgeko men, hij keek even verbaasd en ging toen op dit gedurfde voorstel in. Om een lang verhaal kort te houden: deze twee oude mensen hebben nog bijna twaalf jaar geluk kig samengeleefd. Eerst als lat-relatie, vervol gens zijn ze gaan samenleven in de aanleunflaL Ze gingen ook gezellig samen 's avonds op de bank aan de drank. Heerlijke zoete likeur! Ze hielden elkaar warm! We gingen wel eens bij hen eten. Mijn ex-schoonmoeder liet het huis zien, wierp met een zwierige zwaai de slaapkamerdeur open met de woorden: „Dit is het slaapveld!" Om mij te bemoedigen zei ze eens: „Ik hoop toch zo voor jou, dat je ook nog eens dit geluk leert ken nen! Dat zou ik jou heel erg gunnen!" Maar ja, het is niet anders. Ik heb in mijn lange leven niets gemist. En zoals die vriendin van mij, ik ben langzamerhand ook tot volle tevre denheid 'getrouwd met mijn werk!' Een gelukkig huwelijk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37