Zeeuwse talenten in musical cultuur! 17 mUm agenda zaterdag 3 maart 2012 Nationaal Jeugd Musical Theater brengt 'Oorlogswinter' in het Scheldetheater De familiemusical Oorlogswinter staat morgen in het Scheldethea ter in Terneuzen. Vera Huibregt- se (21) uit Domburg behoort tot de vaste cast. Chendo Smit (13) uit Middelburg mag als win naar van de 'Facebook-auditie' ook een keertje meedoen. door AH Pankow Voor Vera begon het ple zier in toneel met de ver kleedkist toen ze nog een klein meisje was. „Ik was altijd bezig zelf stukjes op te voeren en met mijn zus zong ik alle liedjes uit Cats, Toen ik die voorstelling in het echt had ge zien, wist ik het zeker: dit wil ik: spelen, dansen en zingen in een musical." Vera volgde haar droom. Aan acht jaar balletles bij Isabella Zwaan en jazzballet bij YES van Inge van Waarde voegde zij nog zangles toe. „Met toneelspelen had ik wat min der ervaring toen ik na mijn mid delbare schoolopleiding aan het CSW audities ging doen. Dat on derdeel was voor mij het moeilijk ste. Voor musical moet je in drie disciplines goed zijn. Ik ben dus heel blij dat ik na enkele afwijzin gen elders wel werd toegelaten op de Willem Nijholt Academie voor Musical en Muziektheater in Nij megen. Het is echt een heel fijne opleiding", zegt Vera, die nu in het vierde jaar en dus voor haar eindexamen zit. Vorig seizoen maakte zij in het kader van haar opleiding de solovoorstelling Prik kels, gebaseerd op het toneelstuk Shirley Valentine. „Ik heb met een selectie uit de tekst en met liedjes die eigen voorstelling gemaakt. Het was een uitdaging om - toen nog - als 19-jarige een vrouw van circa 40 jaar te spelen." Meedoen met Oorlogswinter, de musical, biedt Vera nu een heel mooie uitvoerende stage. „In deze fase van de opleiding worden wij juist gestimuleerd praktijkstages te doen. Toen de mogelijkheid zich voordeed, heb ik dan ook meteen auditie gedaan voor een bijrol én een plaats in het ensemble. Gewel dig dat het allebei is gelukt." Vera vertolkt één van de tien tekst- rollen. Zij speelt boerin Anne- PODIUM ZATERDAG 3 MAART Axel Toneelvereniging 't Spektakel. De Halle, 20.00 uur Goes Muziekfestival ZMS2C. Voor program ma zie: www.zms2c.nl. Diverse locaties binnenstad, 10-17 uur 0 Akoestische sessie band GEM. Café La Strada, 18.15 uur Slotconcert ZMS2C, met Delta Brass Zeeland, Mathieu van Bellen en Huug Ste- ketee e.a.. Grote Kerk, 20.00 uur Optreden Utrechtse band GEM. In het voorprogramma: Kai Disko. 't Beest, 20.30 uur Kapelle Concert Het Veerse Scheepstuig. Dorpshuis De Vroone, 20.00 uur Middelburg Klein Duimpje De Musical (4+). Stadsschouwburg, 16.00 uur. Scène uit Oorlogswinter met Vera Huibregtse (r) als boerin Jannegien. chien, de vrouw van Bertus Hart- horend. De musical is gebaseerd op het bekroonde jeugdboek van Jan Terlouw. Oorlogswinter vertelt het verhaal van Michiel van.Beuse- kom, die in de laatste winter van de Tweede Wereldoorlog betrok ken raakt bij illegale activiteiten. „Het is geweldig dat wij ondanks de huidige crisis zoveel bezoekers trekken. Het verhaal spreekt de mensen zeer aan. Zij komen echt anders de zaal uit dan dat zij erin gingen", weet Vera inmiddels uit ervaring. De voorstelling ging in oktober in première en loopt nog tot en met mei. „We werken met een dubbele bezetting, zelf speel ik gemiddel twee keer per week." Een mooi verhaal vindt ook Chen- j 4 Nmifll 1 <n iÉÉisL>.„- i^IRraÉiKiP 1 Vera Huibregtse: „Deze uitvoerende stage is heel mooi voor me." Middelburgs Theater speelt twee Car- ver-producties 'Fred' en 'De Verbouwing', Minitheater, 20.30 uur Saskia Serge, liedjesprogramma, 't Spiegeltheater, 20.00 uur Noordgouwe Concert Scaldis Jazzband. Dorpshuis, 14.00-17.00 uur Oostkapelle Concert Quatre-mainsgroep Zeeland. Green White, Noordweg43, 14.30 uur. Oostburg Optreden The Blues Sensation. The Lane, 22.00 uur De voorstelling van Roel C. Verburg in het Ledeltheater is uitgesteld. Oost-Souburg Oratorium en opera in Italiaanse sfeer, met Arleen van Wijland (sopraan), Alexan dra d'Espinoza (mezzosopraan) en Natalia Pavlova (piano). Historische kerk, 20.00 uur; Renesse Optreden Marjolein Meijers. Theater aan Zee, 20.00 uur. Sirjansland Winterfeest met band de Despo's, Verenigingsgebouw 20.00 uur. Terneuzen 'Nabucco', Staatsopera van Tatarstan. Scheldetheater, 20.00 uur De Big Band van de Zeeuwsche Mu ziekschool ontvangt Big Band Lier (BE) Porgy en Bess, 20.00 uur Concert Finse band Waltari. Ook optre dens van Rumble Fist en Shameless Lies. De Pit, 22.00 uur Vlissingen Iryna Zhynkina (piano) koor Sasso Montanari. Ter Reede, 19.30 uur Zeeuwse Komedie: 'Chilling Out'. Theater Vestzak 99, 20.30 uur Eva Auad, albumpresentatie, De Piek, 21.30 uur Optreden rockband The Outback. Café De Concurrent, 22.00 uur Wissenkerke Improcabaretgroep Op Sterk Water. Onder de Toren, 20.00 uur foto Wim Lanser do Mika Smit (13) uit Middelburg. Hij zit in. VWO-2 aan de Nehallen- nis Breeweg en hij is gek op musi cals. Nadat hij de voorstelling Jozef van Musicalvrienden in Goes had gezien, besloot hij direct lid te wor den van deze vereniging. Eind de cember speelde en zong hij mee in Scrooge en binnenkort beginnen e repetities voor AUadin. „Toen ik 9 was heb ik meegedaan met 'Kinde ren zingen met sterren' en mocht ik met Gerard Joling optreden. Ik stond ook in de Zeeuwse fmale van Kinderen voor kinderen", ver telt Chendo. Maar hoe werd hij nou winnaar van de Facebook-au ditie om als gastspeler mee te doen in Oorlogswinter morgen? „Door de meeste likes te krijgen, dus zorgen dat mensen op je stem men. Dat is dus gelukt, maar je moet ook wel kunnen zingen. Ik mag mee doen met het lied voor de pauze en met het finalenum mer. Zondag moet ik er drie uur vooraf zijn. Dan ligt mijn kostuum gereed en kan ik nog repeteren." Chendo verheugt zich er zeer op. 'Oorlogswinter', morgen in Scheldethea ter, Terneuzen, 15.00 uur. Westdorpe Polderblues met Wild May West. Oude Raedthuis, 21.00 uur Zaamslag Trugkieken, met Jaap Goossen. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Optreden rockband Face Tomorrow. In het voorprogramma: Zink! Brogum, 21.00 uur ZONDAG 4 MAART Ellewoutsdijk Johannes de Heer-Meezingmiddag, Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Goes DJ LAB: workshopdag Zeeuwse DJ's. onder leiding van Dj Apster, DJ DNS en DJ Sandstorm. Club Devo, 15.00-19.00 uur 'Wij Nederlanders', muziektheatervoor stelling met liedjes van Jules de Corte, De Mythe, 15.00 uur. De Big Band van de Zeeuwsche Mu ziekschool ontvangt Big Band Lier (BE). GOES Voorstelling Thomas alsnog in De Mythe Thomas De Stoomlocomotief is woens dag 7 maart alsnog te zien in thea ter De Mythe in Goes (aanvang: 14.00 en 16.00 uur). De voorstelling stond voor 18 februari op het pro gramma, maar moest toen worden afgelast. In de familievoorstelling komen alle bekende figuren uit de tv-serie voorbij. De rol van Dikke Controleur wordt gespeeld door Peter Lusse. VLISSINGEN Voorpremière bij Film by the Sea 'Film by the Sea door het Jaar' pre senteert komende week de voor première van Extremely Loud and In credibly Close, de film naar het boek van Jonathan Safran Foer. De voor stellingen zijn dinsdag in CineCity Vlissingen om 14.00 en 19.30 uur en woensdag in CineCity Terneu zen om 16.00 en 20.00 uur. De komende dagen wordt ook de muziekdocumentaire Over Canto van Ramon Gieling vertoond: mor gen (16.15 uur) in Vlissingen en maandag (20.00 uur) in Terneuzen. MIDDELBURG Uitstel van optreden Rudresh Mahanthappa Het concert dat Rudresh Mahant happa met zijn nieuwe band 'Sam- dhi' donderdag 8 maart in Middel burg zou geven, is vanwege 'per soonlijke omstandigheden' uitge steld. De vermaarde jazzsaxofonist komt nu donderdag 18 oktober naar café Schuttershof. Het concert is georganiseerd door Muziekpo- dium Zeeland. ZEEUWSE BOEKEN PZC-redacteur Jan van Damme blogt over pas verschenen Zeeuwse boe ken: www.pzc.nl/zeelandgeboekt. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto 't Beest, 16.00 uur Groede Klezmerband Di Mechaje trèedt op. Grote Kerk, 14.00 uur Middelburg Middelburgs Theater speelt twee Car- ver-producties 'Fred' en 'De Verbouwing', Minitheater, 14.30 uur Optreden band B-4. Café Schuttershof, 17.00 uur (zaal open) Terneuzen Jazz: 'Testimoni', Met Martin Fondse, Eric Vloeimans en het Matangi Quartet. Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Het Jazz Combo. Ter Reede, 11.30 uur Concert Zeevrouwenkoor Oog-Tij. Ter Reede, 14.30 uur Joost de Lange Blues Rock experien ce. Panta Rhei, 17.00 uur Zaamslag Barokconcert Au los Consort. Podium van Zaamslag, 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17