nmgen 115 Cor de Jonge zaterdag 3 maart 2012 moest een aantal keren aangeven dat het niet de bedoeling is om cy nisch te lachen, te klappen of te joelen. Tot slot heb ik zelf een dochter op de ABS en wat mij be treft zijn de kinderen van de Inter nationale Schakelklas meer dan welkom! Leonora Rietbergen Michaelsdreef 16, Middelburg Waterschap Hogere belasting waterschap dreigt. De Europese Commissie en het kabinet vinden dat de water schappen extra, vooral dure taken moeten uitvoeren. Er komen bezui nigingen van honderden miljoe nen aan en de Europese Commis sie wil de waterschappen verplich ten meer chemische stoffen uit het oppervlaktewater te filteren. Dat gaat de burger dus geld kosten en dan te weten dat een deel van Brus sel ongezuiverd water loost op ri vieren die in de Schelde (ja die steeds uitgediept wordt) uitmon den. Er wordt heel veel Belgisch op pervlaktewater (ongezuiverd) afge voerd via stromen in Zeeuws-Vlaanderen, die rekening zal dan ook wel door de Neder landse burger betaald worden ver moedelijk. Na jaren van zuur, wordt dit waarschijnlijk de bittere pil waar we doorheen moeten om de rest van deze eeuw op een hout je te bijten. Nog even en we ont vangen net zoveel pensioen als de Grieken. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Hedwige 8 Het gedram van D66 en Europa om onze dijken te slopen is erg irri tant voor de Zeeuwen. Het zijn zo genaamd democratische instituten maar ze weten niet op welke onde mocratische wijze het verdrag met het ontpolderen erin, tot stand is gekomen: Bij een etentje met bloe men en een glas wijn, lekker onder elkaar, zonder inspraak van de be langhebbenden! Bij het snuffelen in de boekenkast kwam ik het boek Deltawerken tegen met de tekst van de Deltawet van 8 mei 1958. Daarin is wettelijk vastgelegd dat de Hoogwaterkering wordt aan gelegd om ons land te beschermen tegen stormvloeden. Volgens de de mocratische regels moet er dan toch eerst een wet door de kamer om de Deltawet te veranderen, voordat de dijken gesloopt of ver legd worden! Dan moet de politiek met de billen bloot! 'Ontpolderen nee', er is werk te doen! J. Ottens Notendijk 49 Terhole Nostalgische dag Dankzij de inzet van vrijwilligers is de jaarlijkse omvangrijke Nostal gische Dag in het centrum van Goes uitgegroeid tot een boeiend cultureel evenement. Deze aantrek kelijke publiekstrekker is onbehaag lijk geschrapt en dat doet pijn. De nieuwe Stichting Goes Marketing wil wel eens wat anders 'vernieu wen'. Hoezo vernieuwen? Mogen mensen opeens niet meer genieten van een lange rijke traditie op het gebied van bezienswaardige kleder drachten, oude ambachten en veel zijdige folkloristische dansen? Dui delijk bij dit elitair postmoderne denken schuilt het gevaar dat het geheel wordt overgeleverd aan de amusementindustrie. Deze vol strekt ongeloofwaardige visie is moeilijk te verbieden, dus tegen spraak is nodig, dat kan geen kwaad! Mijns inziens vinden veel mensen zo'n kleurrijke bijzondere Dag, met een geheel eigen karakter en uitstraling alsook 'beleving', juist zeer waardevol! Het laat zien waar we vandaan komen, wie we zijn en waarin we ons onderschei den van anderen. Kennelijk: bij Stichting Goes Marketing telt al leen geld, niet de mensen! Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Skimmen Er wordt nog steeds geskimd; je kunt niet voorzichtig genoeg zijn en tevens goed uitkijken waar je pint, of op een andere manier ge bruik maakt van je pinpas. Om te zorgen dat je pas niet wordt ge skimd bij onbemande tanksta tions, kun je bij verschillende olie maatschappijen een tankpas aan vragen. Deze pas heeft ook een pin code; na het tanken ermee, wordt het bedrag of direct, of maande lijks van uw bankrekening afge schreven. Ook geven deze maat schappijen dikwijls korting op de brandstofprijs. Op internet is te vinden waar deze maatschappijen te vinden zijn. Het voordeel van de tankpas is datje er alleen maar mee kan tanken en meer niet. Bij verlies of diefstal van die pas, kun je de oliemaatschappij inlichten. Uw pas wordt direct geblokkeerd. Wim van Cilst Boogerdlaan 23, Kortgene Goese Schans Dat er soms besloten vergaderin gen zijn van B&W met de gemeen teraad van Goes is begrijpelijk en noodzakelijk als de onderhande lingspositie van de gemeente in het geding is. Gezien het feit dat de gemeenteraad het hoogste be stuursorgaan is en het budgetrecht heeft in de gemeente, is het logisch dat B&W in zo'n geval de raad ver trouwelijk informeren en hun me ning vragen. De commerciële on derhandelingen met betrekking tot Goese Schans is zo'n onderwerp dat niet op straat moet liggen. Zo'n besloten vergadering moet uiter aard zo weinig mogelijk deelne mers hebben. Dat echter een beslo ten vergadering over Goese Schans wordt bijgewoond door ongeveer 4o(!) personen is te gek voor woor den, ongewenst, ondemocratisch en inadequaat. Heeft u weieens ge probeerd om iets wat geheim moet blijven aan 40 mensen te vertel len? Ieder weldenkend en prak tisch mens weet dat in het egalitai re Nederland het besprokene bin nen de kortst mogelijke keren op straat ligt. Ook al hebben al die 40 aanwezigen ervoor getekend dat ze hun mond moeten houden. J. Janse Kokkelbank 2, Goes PvdA Hoor ik een Albayrak praten over dat zij het wel even gaat klaren voor de PvdA, wie denkt zij nou dat ze is? Het enige dat ze kon zeg gen was laat maar komen en ze voelde zich constant aangesproken. Als je alleen maar in de verdedi ging gaat, ga je in de fout Albayrak. Je praat alleen maar over Rotter dam, Nederland is meer dan alleen dat stukje. En ja over een ding had ze gelijk, Rutte doet het fout want eigenlijk is hij het schoothondje van Wilders. Hij distantieert zich van alles wat er misgaat. Bezuini gen, ja dat zullen we moeten maar je moet jezelf niet kapot bezuinig- gen. Toen kwam Emile Roemer en die zei veel met weinig woorden. Neem er een voorbeeld aan kun je nog wat leren. Misschien weer en hint óm op de SP te stemmen. Willy van de Velde 's Gravenstraat 137, Clinge Fysiek en mentaal Een zeer boeiend artikel in de krant over Rutger Smith....zo'n beetje de enige atleet ter wereld die met succes het kogelstoten en discuswerpen combineerdeHij presteert weer als vanouds. Een boeiend artikel omdat Rutger twee-en-een-halfjaar een weg van blessureleed, voornamelijk zware rugklachten, heeft moeten meema ken. Alle mogelijke lichamelijke be handelingen heeft hij onder- gaan.Vele sportartsen, fysiothera peuten, manueel therapeuten, oste- opaten enzovoort hebben "aan zijn lijf gezeten. Maar niemand kon het oplossen. Totdat in septem ber 2010 zijn vader overleed ten ge volge van darmkanker. De dag daar na waren zijn rugklachten verdwe nen, zegt hij. De stress nam hem niet langer in zijn wurggreep en daarmee week ook de rugkwet suur. Ik verbaas me er iedere dag weer over dat zo weinig deskundi gen een verband leggen tussen li chamelijke en stress/emotionele klachten. Eigenlijk niet meer van deze tijd. Niek Knol Verl. Dishoekseweg 2, Koudekerke Westkapelle Het dorp waar ik woon is in de me dia gekomen door een 'zedenzaak'. Het was niets meer en niets min der, maar iedereen wist wat er aan de hand was en wie het was. Er waren geen aangiftes, dus konden de mensen niet anders doen dan hun kinderen waarschuwen. Mijn zoon zat twee dagen op de openba re school en werd toen door zijn medeklasgenootjes gewaarschuwd voor die 'vieze man' en wist pre cies waar hij niet moest zijn. Toen in september vorig jaar eindelijk aangifte werd gedaan, werd de man opgepakt, vastgezet en kreeg voorafgaand aan zijn straf een re tourtje Pieter Baan Centrum. De landelijke media doken pas op het verhaal nadat de man had bekend meer dan 100 jongens te hebben misbruikt Uiteraard waren die me dia verschrikkelijk vooringeno men, zo bleek in de verslaggeving, want weer was er in een gesloten kerkdorp in de Bible Belt een ze- denschandaal. Toen braken de reac ties van de lezers van kranten en websites los. Ik vond ze nogal lach wekkend en vooral niet ter zake doende. Ja er was een zedenzaak, ja er waren slachtoffers en ja West kapelle wist ervan. Maar nee, West kapelle is geen gesloten gemeen schap en geen streng gelovig dorp. Dat wilde niemand in de media meer horen. Wij als gezin uit Am sterdam hebben het hier prima naar ons zin. Wij hebben nooit ge merkt dat we er niet bij horen. Na tuurlijk heeft het dorp zijn ge woontes en zijn eigenheid, maar dat hebben mensen uit bepaalde Amsterdamse wijken ook. Ook daar geldt: als je er niet inpast dan voel je jezelf niet thuis, maar dat ligt niet alleen aan de mensen. René van Gellekom Weverijstraat 10, Westkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15