Geld wint van schoon water 141 meningen De ultiem slanke designfauteuil Met een briljant draaisysteem Hoe u de twist® ook draait, het model fascineert. Kom proefzitten! brieven zaterdag 3 maart 2012 Europa neemt het milieu se rieus door zuiverder water van de waterschappen te ei sen. Maar hoe geloofwaar dig is dit als Brussel-stad vies afvalwater mag lozen? Europa eist dat er vijftien extra stoffen (medicijnen) uit het riool worden gezui verd. Waterschap Schelde- stromen berekende dat de jongste aanscherping van de Europese nor mering een kostenpost in Zeeland van jaarlijks 8 a 12 miljoen euro zal betekenen. Alle Nederlandse wa terschappen tezamen zullen op een half miljard euro extra moeten rekenen. Een bittere pil voor de waterschappen, maar er kan wel begrip voor de maatregel worden opgebracht. Hoe schoner het wa ter dat in de sloten terechtkomt, door Edith Ramakers hoe beter het is voor de flora en fauna. Medicijnresten en hormonen kun nen nu eenmaal niet ongestraft in de sloten terechtkomen. Dat man nelijke vissen vrouwelijke ge slachtsdelen krijgen, is-een van de onnatuurlijk gevolgen. Maar hoe is deze aanscherping te rijmen met de toestemming dat de waterzuivering in Brussel-Noord een keer in de vijf dagen meer mag lozen dan Europa voor schrijft? Ongezuiverd huishoude lijk afvalwater kan daar afgevloeid worden op de Zenne, een riviertje dat via de Rupel in de Westerschel- de terechtkomt. Het is al jaren bekend dat het wa terzuiveringsstation in Brus sel-Noord te klein is om al het af valwater van ruim 1 miljoen men sen goed te kunnen zuiveren. De beheerder van de installatie, Aqui- ris, heeft nu onlangs geprofiteerd van een soort maas in de wet om de Europese normen te kunnen- omzeilen. Resultaat is dat heel wat niet-behandeld water in de Wester- schelde terechtkomt. Dat laatste wordt trouwens weersproken door Aquiris. De directie meldt plots dat 98 procent van het water gezui verd wordt. Ontkenningen dat het zo erg niet is, volgen vaak op dit soort bekend makingen. De Belgische minister van Leefmilieu Evelyne Huyte- broeck was er ook als de kippen bij om te zeggen dat het om een uitzondering gaat en dat de lozing van afvalwater in de Brus sel-Noord niet in tegenspraak is met de Europese verplichtingen. Bovendien, zei ze, zijn de vereis ten die het Gewest Brussel han teert scherper dan de Europese. Kortom, die Brusselse eisen wor den dan wel niet altijd gehaald, maar de Europese wel. Dit gedraai heeft: veel te maken met geld. Aquiris moet naar eigen zeggen zo'n 70 miljoen euro op hoesten om alles op orde te bren gen. Geen gering bedrag, maar daar zou de directie toch met het gewest moeten kunnen uitkomen. Om de tafel moeten ze toch, want de directie waarschuwde en pas sant dat de waterzuiveringsinstalla tie is gebouwd voor een Brusselse bevolking van 1,1 miljoen. En de stad groeit fors. Men belijdt dat de mens er alles aan moet doen om zijn omgeving schoon te houden voor een goed milieu. Maar als het om miljoenen gaat, dan wordt teruggekrabbeld en gezocht naar uitvluchten en mazen in de wet. Bel 0341 - 26 06 76 voor meer informatie, kijk op twistcollection.nl voor de gratis brochure of kom vrijblijvend proefzitten. Gratis uitgebreide brochure? Met deze brochure in huis kunt u j in alle rusteen keuze maken! Kijk op www.twistcollection.nl Vrijblijvende demonstratie? Hebt u geen vervoer? Kijk en vergelijk gewoon thuis! Bel direct 0341 - 26 06 76. Zelf uw twist* configureren Relaxen is maatwerk. Geef uw twist® een persoonlijke draai! Kijk op www.twistcollection.nl Uniek draaisysteem! De voetensteun draait onder de zitting uit d.m.v een geniale constructie. Breda, Grenssteen 15 Goes, Albert Plesmanweg ic Waalwijk, Prof. Zeemanweg 3 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Supermarkt Hulst Hoe is het mogelijk? Laatst las ik in de krant dat de be woners van de binnenstad in Hulst het niet erg vinden dat er geen supermarkt meer is. Hele maal niet waar. Wij vinden het heel erg. In de binnenstad wonen veel ouderen. We zijn in één keer van onafhankelijk afhankelijk ge worden. Alsof dat niet erg is. Janny de Jonge Binnenhof 1, Hulst Buurtzorgpension Gefeliciteerd buurtzorgorganisatie met 't eerste zorgpension. Lange neus naar bestuurders als Simons, Zomer en die professor met z'n luchtkastelen. Admiraal de Ruyter haalt bakzeil en zet in volledige windstilte koers naar het schimmi ge Mortiere. Wij op Schouwen be groeten Victoria aan de Koning Gustaafweg en de Emil Sandströmweg. Wanneer zal de Ad miraal tenslotte na veel averij er gens aanlanden? J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Scheldemusch 2 Aardige reactie van Dr. Cohen Stuart over de Scheldemusch. In de zomer van 1938 was er op het vliegveld Haamstede een 'Vlieg- feest', met mooi weer een echt fees telijke dag. Als kleine jongen stond ik met mijn ouders op het vlieg veld te wachten tot we aan de beurt waren voor een rondvlucht over Schouwen met de Fokker F7. Plotseling begon iedereen te roe pen en naar de lucht te wijzen, met luid geronk cirkelde er een heel klein vliegtuigje over het vlieg veld, om daarna vlak bij ons te lan den. Uit het toestel maakte de vlie ger, een lange man in een leren jas met een alpinomuts en een vlieg bril zich los, want het was allemaal vrij klein. Een heer van de organi satie liep op het toestel toe en vroeg aan de vlieger wat is dit? Dit is de Scheldemusch zei de vlieger. De man van de organisatie zei, o, ik dacht dat je hem van een meca- nodoos had gemaakt! Een vroege jeugdherinnering die wél indruk heeft gemaakt. T.W. Rosmolen Lange Blokweg 3, Zierikzee Schakelklas In de Middelburgse raadsvergade ring werd gesproken over de huis vesting van de internationale scha kelklas in hét gebouw van de Alge mene Basisschool(ABS) en de kin deropvang. Ik ben enorm geschokt door de racistische houding van een deel van de ouders van de leer lingen van de ABS. De argumen ten die werden opgevoerd tegen de huisvesting waren erg vergezocht en al snel werd mij duidelijk dat veel ouders van de ABS kennelijk buitenlandse kinderen zien als een groot gevaar. Hoewel goed gekleed en gekapt, werd mij eens temeer duidelijk dat fatsoen te maken heeft met hoe je je gedraagt en niet hoe je eruit ziet! De voorzitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14