Voogdt biedt gastvrijheid zeeland 123 Steun ID n d E 1 M ezc f31! Velden Vogelwaarde en Hontenisse opgeknapt VERHUIZEN MET ZORG! Sluis houdt vast aan toestaan tweede huizen fc= hz open nieuw strak mooi 0115 69 50 10 zaterdag 3 maart 2012 KHS2S^SJ5SK-r:-::v «eassssseeeest Rik Henry, die namens de gemeente Sluis de afgelopen jaren het beheer over De Keure voerde, staat Sjoerd Voogdt tot het eind van het jaar met raad en daad ter zijde. „Het is prachtig dat ik van zijn ervaring kan profiteren." Na ruim anderhalfjaar zoeken heeft de gemeente Sluis een par ticuliere beheerder gevonden voor multifunctioneel centrum De Keure in Sluis. Sjoerd Voogdt uit Aardenburg zwaait sinds don derdag officieel de scepter in bar en (sport)zalen. door René Hoonhorst SLUIS - Sjoerd Voogdt is de nieuwe beheerder van multifunctioneel centrum De Keure in Sluis. De 22-jarige Aardenburger is het aan spreekpunt voor het huren van de gymzaal en diverse ruimten in De Keure en beheert de bar. Naast het bedienen van vaste ge bruikers als de ouderensoos, de muziekvereniging, de badminton club en de zumbadansers hoopt De Voogdt ook nieuwe gebruikers aan te trekken. „Dat kan gaan om sportclubs of recreanten die de gymzaal willen gebruiken, maar er zijn ook ruimtes voor mensen die met grote of kleine gezelschappen willen vergaderen, een trouwfeest willen houden, een verjaardag wil len vieren of plaats zoeken voor een koffietafel na een begrafenis." De Voogdt, die op 1 maart officieel begon, maakte de afgelopen we ken al kennis met de meeste ge bruikers. Vooral de vrouwen van de ouderensoos waren aangenaam verrast dat de gemeente een jonge beheerder enthousiast heeft kun nen maken voor de exploitatie van De Keure. „Ze vonden het he lemaal fantastisch", grijnst Voogdt. Hij voegt er direct aan toe dat hij zelf ook heel blij is dat de gemeen- Sjoerd Voogdt: „De Keure moet ook voor ouderen een ontmoetings plaats zijn. Aan de vaste donderdag middag voor de ouderensoos torn ik dus niet." foto Mark Neelemans te Sluis en hij elkaar hebben gevon den. Want Sjoerd mag dan opge leid zijn tot constructiebankwer ker, hij voelt zich tegenwoordig lek kerder in een sociale functie waar bij hij veel met mensen te maken heeft. Ondanks zijn jeugdige leeftijd werkte Sjoerd al in diverse bedrij ven als bankwerker, mastenmaker en groentenvrachtrijder. Maar na dat hij de gemeentelijke beheer ders een paar weken bijstond in de bar van De Keure had hij direct een goed gevoel. Toen hij er eens over filosofeerde om zelf het be heer van het centrum te gaan doen, werd hij snel enthousiast. „Ik ben het aanspreekpunt voor ge bruikers en potentiële huurders. Ik krijg een bepaald bedrag voor die taak, maar de huuropbrengsten zijn voor de gemeente. De exploita tie van de bar is mijn pakkie an, daar moet ik mijn inkomen uit zien te halen." De gemeente én Voogdt hebben er dus beiden belang bij dat het Sluise centrum intensief wordt ge bruikt. Sjoerd hoopt De Keure bin nen korte tijd op de kaart te zetten als hét Sluise ontmoetingscen trum. Voor sportclubs en vereni gingen, ouderen en belangengroe peringen, kerkgenootschappen en particulieren. Voogdt hoopt bij voorbeeld ook campinggasten van de Meidoorn te lokken. „Die wil len nogal eens tennissen of een an dere sport beoefenen tijdens hun vakantie. Dat kan ook in de zomer prima in de gymzaal." Voogdt benadrukt dat nieuwe acti viteiten huidige, trouwe gebrui kers niet in de weg mogen zitten. „De donderdagmiddag staat bij voorbeeld vast voor de ouderen soos. Maar de houten vloeren zijn niet alleen geschikt voor zumba dansers. Ook andere dansers moe ten er prima uit de voeten kun nen, heb ik begrepen." ■seemsassseessswsm WEES rei C7CKI 1. Sluis blijft bij verkoop stadhuis 2. Dreig-sms van onbekend meisje 3. Gratis parkeren bij tolvrije tunnel STELLING Stem op 'Zeeuws-Vlaamse vlag half stok voor Waterdunen is overdreven' op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Eugène Verstraeten HULST - De hoofdvelden van de voetbalclubs W Vogelwaarde en W Hontenisse hebben dringend een grote opknapbeurt nodig. De Hulster gemeenteraad krijgt deze maand een voorstel om de beno digde 73.800 euro voor de renova tie van de twee velden beschik baar te stellen. De voetbalvelden in Vogelwaarde en Kloosterzande werden in de ja ren zeventig aangelegd en sinds dien zijn ze niet meer gereno veerd. Dat is nu hard nodig. Het hoofdveld van W Vogelwaarde kampt met een slechte of niet SLUIS De Goirle en Lux in De Twaalf Apostelen Schilder Denis de Goirle en foto graaf Alec Lux exposeren tot en met 8 april in galerie De Twaalf Apostelen aan de Kapellestraat in Sluis. Het werk van De Goirle is een hommage aan Jackson Pollock en zijn 'drip paintings'. Lux is veel zijdig fotograaf, en maakt zowel studio- als straatwerk. De tentoonstelling is van zaterdag tot en met woensdag te zien van 11.00 tot 17.00 uur. WATERLANDKERKJE Bewoonster heeft last van vrachtwagens Een bewoonster van de Tersteyn- straat in Waterlandkerkje vraagt de gemeente Sluis iets te doen aan het parkeren van vrachtauto's in haar straat. Dat die 's ochtends vroeg vertrekken, is haar een doorn in het oog. De auto's staan noch bij het bedrijf waar ze bijhoren, noch bij de woningen van de chauffeurs, geeft de briefschrijfster aan. Het ge meentebestuur moet nog reageren. OOSTBURG Jan Nobel vertelt over aspecten van 'kijken' Docent en ethicus Jan Nobel geeft donderdag een lezing met als the ma 'kijken, hoe doe je dat'. Nobel gaat in op 24 verschillende aspec ten van 'kijken'. Die hebben onder meer te maken met illusie, ver wachting, kennis, geheugen, visie en ervaring. Nobel geeft de lezing op uitnodi ging van Stichting Welzijn West Zeeuws-Vlaanderen. De bijeen komst vindt plaats in het theaterca fé van het Ledeltheater in Oost- burg. Toegang zeven euro. door Martijn de Koning OOSTBURG - Het Sluise college wil er niet aan om tweede woningen in West-Zeeuws-Vlaamse kustdor pen te verbieden. B en W bekeken de" afgelopen maanden de zaak nog eens grondig, maar zien geen redenen een eerder voorstel aan te passen. Het college kwam afgelopen na jaar met het plan om de koop van tweede woningen overal in de ge meente toe te staan, behalve in de vijf grootste kernen Oostburg, Sluis, Aardenburg, Breskens en IJ- zendijke. Recron en dorpsraden protesteerden: zij zijn bang voor achteruitgang van de leefbaarheid in de kernen. Tijdens de bespre king van het onderwerp in decem ber reageerde de gemeenteraad ver deeld, al leek er een kleine meer derheid te vinden voor een heel andere opzet: de aanschaf van tweede woningen alleen verbie den in Retranchement, Cadzand, Zuidzande, Nieuwvliet en Groede. Het college beloofde daarop die in steek te bestuderen. Maar dat leid de niet tot andere inzichten, legt wethouder Peter Ploegaert uit. „We staan er gewoon niet achter. Ons idee is dat we juist permanen te bewoners in de grote kernen willen, om in ieder geval daar voor zieningen op peil te kunnen hou den. In de kleinere dorpen willen we vooral leegstand voorkomen. Beter een woning die af en toe is bewoond, dan helemaal niet. Bo vendien wordt een tweede wo ning meestal fatsoenlijk onderhou den en een leegstaand huis niet." Ploegaert wijst er ook op dat hand having van een verbod lastig is. Overigens mogen alleen woningen van voor 1980 als tweede woning worden aangeschaft. Nieuwere hui zen zijn interessanter voor perma nente bewoners, is de achterliggen de gedachte. Huizen die nu al als tweede woning in gebruik zijn, val len straks onder een overgangsrege ling. De gemeenteraad praat woensdag tijdens een commissie vergadering over het onderwerp en neemt 22 maart een besluit. K&Z&X&XBSSSSfiffl functionerende drainage. Dit zorgt voor waterproblemen op het veld. Bij veel regenval blijft de grasmat te nat en kan er niet worden ge speeld. Ook het hoofdveld van W Honte nisse heeft afwateringsproblemen. Deze worden veroorzaakt door een te vaste en dichte toplaag van het veld. Gezien de ondergrond is het volgens de gemeente niet no dig om hier een drainage aan te leggen. De oplossing bestaat uit de renovatie van de volledige toplaag van het voetbalveld. De veldrenovatie komt woensdag 14 maart ter sprake in de de raads commissie Samenleving. SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 111