221 zeeland 'ilWJ.U.iJJJJ Kerk of hof Bluesoptreden in Boilers hebben geld teken overlijden Ben Scherbeijn VOOr juridische Strijd 'Sas is te klein voor mij' almanak Nieuwe beheerder De Keure zaterdag 3 maart 2012 1 z door Raymond de Frel Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst. Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Cardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Step hanie Albicher uit de klas van Raymond. Een volle zaal in het Gregoriuscen- trum in Axel. Pastor Tom Brooij- mans rept over de kracht van het mosterdzaadje dat, hoe klein ook, toch weet te ontkiemen onder moeilij ke omstandigheden. Een beeldende verwijzing naar de moeizame totstandkoming van verre gaande samenwerking in deparo- chiekemen van Axel, Zuiddorpe en Westdorpe. Een verhit debat daar over barst los. Na een half uur vraagt een zichtbaargeïniteerde man het woord. „Waarom praten we hier op een bijeenkomst over volks tuinen alleen maar over kerken." Zo'n negentig aanwezigen schieten in de lach. Zij weten wat de boze man niet weet: de volkstuinders ver gaderen een zaaltje verderop. OOSTBURG - Het gratis optreden van The Blues Sensation, van avond in The Lane aan de Oost- burgse Nieuwstraat, staat in het te ken van het overlijden van Ben Scherbeijn. De inwoner van Oost burg, die 62 jaar werd, zat sinds zijn negentiende in een rolstoel. Hij stond in 1993 aan de wieg van de Stichting Werkgroep West- Zeeuws-Vlaanderen Gehandicap tenbeleid en was actief voor de PvdA. Kunstenaar Scherbeijn was vaste bezoeker van zaal The Lane, die hem vanavond eert. Het optre den, dat in de plaats komt van een concert van Tommy 8c The Wild- flowers, begint om 22.00 uur. door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Krulbolvereniging Mo- lenzicht uit IJzendijke heeft ge noeg geldschieters gevonden om juridische procedures tegen een voormalig penningmeester voort te zetten. De club eist van de oud-bestyurder zo'n drie ton. Dat is het bedrag, inclusief rente, dat de man verduisterd zou hebben. Hoewel de strafrechter de man schuldig verklaarde, claimt de naar Goes verhuisde ex-schatbewaarder geen geld te hebben. De boilers vermoeden dat hij geld aan zijn kinderen heeft geschonken en pro beren dat nu te verhalen. Molen- zicht heeft echter geen geld meer om advocaten voor lopende en eventuele nieuwe procedures te be talen. Daarom werd vorige maand een 'vergadering van geldschieters' opgericht. Secretaris Aimé Dusar- duijn wil niet kwijt hoeveel men sen een participatie van duizend euro hebben genomen. „Maar we kunnen de juridische procedures, zowel strafrechtelijk als civielrech telijk, in elk geval voorlopig voort zetten. De zaak op zijn beloop la ten, druist in tegen al ons gevoel voor recht en rechtvaardigheid. Bo vendien blijven we hoop houden dat we ons geld, al dan niet gedeel telijk, terug kunnen vorderen." Stéphanie Albicher komt alleen nog in Zeeuws-Vlaanderen om haar ouders te bezoeken. Tip? redactie@pzc.nl Het is niet om negatief te doen, maar als Stép hanie Albicher een paar nachtjes bij haar ouders in Sas van Gent is geweest, vindt ze het wel weer genoeg. Sas van Gent is te klein voor haar. Zeeuws-Vlaanderen ook. En haar woonplaats Amsterdam? Fantas tisch, maar zo langzamerhand wil ze eigenlijk een nóg grotere stad. Misschien wel in een heel ander deel van de wereld. Stéphanie (33) hupte na haar mid delbare schooltijd in Terneuzen in Amsterdam tussen de studies geschiedenis en film- en televisie wetenschappen. Eerstgenoemde rondde ze af. Daarnaast verdiende ze bij als kok in tal van eetgelegen- heden. „Ik heb nog een tijdje in De Melkweg gewerkt. Daar kreeg je de vreemdste verzoeken. Voor Lady Gaga moest ik eens een hele avond een biologische kip warm houden. Die heeft ze met geen vinger aangeraakt." Een baan op de afdeling ruimtelij ke ordening bij de provincie Noord-Holland liet ze na drieën- halfjaar vallen voor een nieuw avontuur. Ze leverde haar vaste contract in om zich vol te storten op de journalistiek. Via via kreeg ze eind vorig jaar een stageplaats bij dagblad Het Parool. Nu schrijft ze freelance voor verschillende bladen. Die vrije rol bevalt haar wel. De Sasse belandde eind jaren negentig samen met haar broer in Amsterdam en had al snel door dat de hoofdstad haar genoeg prik kels gaf voor een lang verblijf. „Vooral in de nachtelijke uren zijn Stéphanie Albicher, 4 vwo, Zeldenrust- college (1994). hier in de kleinste clubjes de maf ste dingen te zien. De verscheiden heid aan mensen en hun drijfve ren interesseren mij. In Zeeuws-Vlaanderen kom je steeds dezelfde mensen tegen." De ban den met Zeeland zijn grotendeels verwaterd. „Soms kom ik een half jaar niet in Sas van Gent. Ik woon nu in De Pijp, op vijftig meter van de Albert Cuypmarkt. Hut- jemutje, maar dat zorgt voor een dynamische leefomgeving." Stép hanie heeft die drukte nodig. De zee? Nee, heeft ze niets mee. „Maar dat neemt niet weg dat ik mij wel altijd een Zeeuwse ben blijven voelen. Dat heeft met ka rakter te maken, met mijn doen en laten. Ik kan soms een beetje bot uit de hoek komen. Die toon wordt vaak alleen door Zeeuwen onderling goed begrepen." Sjoerd Voogdt verheugt zich op het contact met mensen uit al le geledingen van de Sluise samenleving. 'De Keure biedt clubs en verenigingen zonder eigen gebouw uit Sluis en wijde omge ving onderdak, maar ook campinggasten, particulieren en ver gaderaars kunnen hier vaak terecht'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 110