Meer agrarische festiviteiten in Sluis Vliegende auto en mini-laptop Nog 7 dagen! ZEEUWS-VLAANDEREN ZATERDAG 3 maart 2012 21 FZC Sjoerd Voogdt biedt gastvrijheid 22 en 23 Landbouwdag Schoondijke, Boerendag Oostburg en Zeeuws Boerenweekeind Sluis strijden om subsidie door René Hoonhorst SLUIS - Ondernemers in Oostburg en Schoondijke willen deze zomer agrarische festiviteiten op poten zetten. Oostburg wil na het verlies van de Fokveedag aan Sluis de Boe rendag oppimpen met levende ha ve. Schoondijke wil een Land- bouwdag in het leven roepen. De initiatiefnemers van beide evene menten vragen de gemeente Sluis om subsidie. Het gemeentebestuur besloot eer der subsidies aan evenementen af door Wilma Valk BRESKENS - Nooit meer zomer- of winterhanden en de laptop in on ze broekzak. Utopie of straks wer kelijkheid? Met twee heel bijzondere, geteken de uitvindingen wonnen Fleur Hardonk (10) en Michiel Zwanen burg (11) een wedstrijd voor hoog begaafdheid van de Leonardo School Zeeland. De leerlingen van groep 7 van Daltonschool de Golf breker uit Breskens werden giste ren 'gehuldigd'. Fleur had, op papier, een gsm (tele foon) annex pc (computer) ont worpen: „Eerst is hij 2 bij 5 centi meter, door op een knop te druk ken komt er een toetsenbord uit en bij een tweede druk op de knop wordt het een laptop van 25 bij 40 centimeter. Of het ooit echt kan? Ik denk haast van niet, maar het leek me wel grappig." Michiel had van een prachtige au to een zijaanzicht en de onderkant getekend. „Het is een auto die op geluidsgolven rijdt. Hij vliegt als het ware geluidloos. Ik denk dat dit later misschien wel echt kan." Fleur won een kappersbon. „Een soort workshop. En ik mag mijn beste vriendin Eline meenemen. Ik denk aan een knipbeurt en blau we plukken." Voor Michiel waren er twee boeken. CLINGE Oefening brandweer in bestrijding bosbrand In de Clingse bossen achter de Mo lenstraat 15 tot 51 wordt donderdag van 19.00 tot 21.00 uur een interna tionale oefening in de bestrijding van bosbranden gehouden. Brand weerkorpsen uit Hulst, Terneuzen en Stekene werken mee met 36 spuitgasten en zeven brandweer wagens. Er wordt niet echt fik ge stookt. Met behulp van flitslichten wordt een brand nagebootst. te bouwen. Maar vorig jaar werd besloten dat de Fokveedag in Oost burg en de Folkloristische Dag in IJzendijke toch jaarlijks op 7500 eu ro kunnen blijven rekenen. Of Sluis ook een beroep op de subsi die kan doen na de verhuizing van de veetentoonstelling naar die stad moet de gemeenteraad nog beslui ten. Secretaris Nico van den Ameele van de Vereniging Ondernemend Oostburg vindt dat Oostburg recht kan doen gelden op de subsidie voor de voormalige Fokveedag. vsosxssssxssssxveeea WESTDORPE/SAS VAN GENT Twee woninginbraken rond hetzelfde tijdstip In Westdorpe en Sas van Gent zijn donderdagavond rond dezelfde tijd inbraken gepleegd in woningen. Tussen 18.50 en 22.50 uur zijn geld en sieraden weggenomen uit een huis aan de de Singel in Westdor pe. Uit een woning aan de Benelux- straat in Sas van Gent zijn tussen 18.45 en 21.30 uur geld en computer apparatuur gestolen. In beide geval len was een raam opengebroken. „Wij willen de Boerendag, die we al acht jaar houden, verder aankle den met een veetentoonstelling. We gaan geen keuring of prijsuit reiking instellen, maar willen voor al aaibare dieren naar het Oost- burgse centrum halen. Naast koeien, paarden, kalfjes en veulens kunnen er wat mij betreft ook struisvogels, lama's en kinderboer derijdieren komen. Met levende have, oude en nieuwe landbouw machines én kraampjes met agrari sche producten kunnen we een echte familiedag op poten zetten." Ondernemers in Schoondijke wil len de agrarische historie laten her leven tijdens een Landbouwdag op zondag 1 juli. Initiatiefnemer Peter Tresonie heeft de gemeente Sluis vijfduizend euro subsidie ge vraagd om de traditionele kermis met ringrijwedstrijden sterk uit te kunnen breiden. Demonstraties van oude landbouwmachines, oude ambachten en klederdrach ten gunnen bezoekers een kijkje in het agrarische verleden, terwijl de jongsten door deelname aan boerenkinderspelen de geschiede TERNEUZEN CDA'er Minderhoud al na twee jaar uit raad CDA-raadslid Ellen Minderhoud uit Hoek verlaat al na twee jaar de Terneuzense gemeenteraad, omdat ze het veel drukker heeft gekregen met haar werk bij 4Y0U Training Advies in Axel. „Ik heb het raads werk met veel plezier gedaan, maar ik wil ook nog tijd hebben voor mijn gezin en privé-leven." Steven van Nispen uit Westdorpe volgt 12 april Ellen Minderhoud op. nis echt kunnen beleven, stelt Tre sonie. Wethouder Jan Schaalje is niet echt geschrokken van de nieuwe subsidieaanvragen, maar belooft nog niets. „We moeten kijken hoe we er mee omgaan. Ik kan me voorstellen dat we de subsidie- structuur veranderen en een be drag per kern beschikbaar stellen. De inwoners zouden dan vervol gens zelf moeten beslissen wat ze met het bedrag doen. Ik hoop de raad volgende maand een voorstel te kunnen doen." De elfjarige Michiel Zwanenburg en de tienjarige Fleur Hardonk met hun winnende tekeningen. Zij zijn gisteren gehuldigd in hun school, Daltonschool de Golfbreker in Breskens. foto Peter Nicolai Trekking 10 maart Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109