zeeland 125 NU K0PEN MET25®/O K0RTIN6! 2750 Mevrouw Stemband leidt voorleeswedstrijd Overvaller spoorloos Garden Life Style Werkboot gelicht zaterdag 3 maart 2012 Pres. Rooseveltlaan 745 VLISSINGEN GOES Proefles klassiek ballet voor 55-plus Balletschool Dancepoint geeft vrij dag 9 maart een gratis proefles klas siek ballet voor 55-plussers in wijk- gebouw De Spinne in Goes. De cur sus is bedoeld voor mensen die oude balletherinneringen op wil len halen of die alsnog aan de dans kunst willen beginnen. Ballet zorgt voor betere houding en evenwicht en levert grotere soepelheid in de dagelijkse bewegingen, zegt de dansschool. Van 10.00 tot 11.00 uur. GOES De Alliance geeft les in vakantie-Frans De Alliance Francaise Coeur de Zé- lande begint maandag 12 maart een cursus 'Praktisch Frans voor op va kantie'. Aanmelden is op de eerste bijeen komst in het Ostrea Lyceum in Goes, van 20.30 tot 22.00 uur. De cursus telt twaalf lessen en is be doeld om het oude schoolfrans op te frissen, bij te spijkeren en heel veel te oefenen. THOLEN Gratis bootvissen op de Salamander 2 Thoolse jongeren tussen 12 en 23 jaar kunnen vrijdag 16 maart gratis mee op een bootvistocht op de Oosterschelde vanaf de Bergse Diepsluis. Het jeugd- en jongerenwerk van de gemeente heeft de Salamander 2 ge boekt om tussen 18.00 en 23.00 uur op het water te zijn met maximaal 25 jongeren. Hengels en aas zijn op aanvraag beschikbaar. Aanmelden kan via jar@tholen.nl. GOES Weerbaarheidtraining voor pre-pubers Stichting Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio begint woens dag 14 maart een weerbaarheids training voor kinderen van negen tot en met twaalf jaar. De tien bij eenkomsten zijn steeds in het SM- WO-kantoor aan de 's-Heer Els- dorpweg in Goes van 13.30 tot 14.45 uur. De eigen bijdrage is inkomens afhankelijk. Aanmelden: 0113-277111. Zoveel euro bracht de veiling van Stavoord6 gistera vond op. De stichting heeft nu al ruim 36.000 euro opgehaald voor KWF Kankerbestrijding. GOES - De voorronden voor Natio nale Voorleeswedstrijd voor basis scholieren worden in de Ooster schelderegio gehouden op woens dag 7 maart. Op drie plaatsen in de regio verzamelen de kandida ten zich om hun fragment uit een jeugdboek voor te lezen. In dorpshuis Kaj Munk in Hans- weert heeft de voorleeswedstrijd voor de basisschoolleerlingen uit Kapelle en Reimerswaal een bij zondere begeleidster: Mevrouw Stemband, beroemd uit de Grote Meneer Kaktus Show. Onder vol wassenen is de actrice gekend als Annemieke Hoogendijk. In Zee land hebben de basisscholen in to taal 109 van hun beste voorlezers afgevaardigd voor de provinciale voorronde. Uiteindelijk gaan de provinciale kampioenen het po dium op voor de finale in De Roode Doos in Utrecht op 23 mei. De leerlingen van de Goese scho len gaan woensdag voorlezen in het Gasthuis, een locatie van Zorg centrum Ter Weel (14.30 uur). De kinderen uit Borsele doen dat in de bibliotheek in Heinkenszand (14.00 uur). Het voorleesfeest in Hansweert begint om 14.00 uur. OOST-SOUBURG - De politie heeft nog geen idee wie afgelopen don derdagavond het Chinese restau rant aan het Oranjeplein in Oost-Souburg heeft overvallen. Ondanks een oproep hadden zich gisteren ook nog geen getuigen ge meld, aldus een woordvoerder van de politie. Donderdag omstreeks 20.30 uur kreeg het restaurant te maken met een overval. Op dat tijdstip kwam een man de zaak binnen, bedreig de een personeelslid met iets dat op een vuurwapen leek en ver dween vervolgens al lópend met een hoeveelheid geld. Ondanks een zoekactie kon de politie nie mand aanhouden. Volgens de poli tie was de man gekleed in een lich te spijkerbroek en een zwarte trui of jas. Het gezicht van de man was bedekt, vandaar dat er geen huids kleur van de verdachte bekend is. MIDDELBURG - Bergers zijn gistermiddag begonnen met het lichten van het werkschip van Boskalis dat woens dagavond kapseisde en gedeeltelijk zonk in het Kanaal door Walcheren. Het lichten gebeurde met behulp van een drijvende bok. Het werkschip was gezonken ter hoogte van huizenhandel Herstaco. De berging moest omzichtig gebeuren omdat het schip nog zo'n duizend liter gasolie in de tank had. foto Ruben Oreel Een gesigneerd shirt van Leontien van Moorsel leverde vijftig euro op. foto Willem Mieras werd er volgens hem goed gebo den. De totaalstand bedraagt nu ruim 36.000 euro. Daar komt als het goed is nog wel wat bij. Voor de komende maanden staan onder meer nog een curiosamarkt, een gezinsfietstocht en een culinaire avond in hotel-restaurant 't Raed- thuys in Sint-Maartensdijk op het programma. Een benefietconcert met de naam Inspire2Live, dat gelijktijdig in Sint-Annaland en Oud-Vosse- meer wordt opgevoerd, moet de grote klapper worden. Dit evene ment vindt plaats op 11 en 12 mei. Het wordt georganiseerd door een apart comité, maar de opbrengst gaat in zijn geheel naar Stavoordó en daarmee dus naar de kankerbe strijding. Aan het benefietconcert doen zes culturele verenigingen uit de beide dorpen mee. www.stavoord6.nl www.thoolsbenefiet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105