Kring koopt weegbrug aan 'Je kunt het zweet ruiken' 0% rente 241 zeeland 'Cel voor mishandeling' Rentevrije weken Bolletjeshelm IRIVERDALE GROOTSTE RIVERDALE COLLECTIE VAN ZEELAND zaterdag 3 maart 2012 Nog veel geld nodig voor opknapbeurt door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - De aankoop van de historische weegbrug in Sint Philipsland door de heemkun dekring is zo goed als rond. „Bin nen nu en twee weken tekenen we de overeenkomst", zegt voorzit ter Fons Vleghels. Heemkundekring Philippuslandt wil de weegbrug en het weeghuis je graag opknappen. In eerste in stantie hoopte ze dat de gemeente het industriële monument wilde kopen om het vervolgens in be heer te geven aan de kring. Dat wil de het college echter niet. Daarom besloot Philippuslandt vo rig jaar om de weegbrug zelf aan te kopen. Eigenaar CZAV wil het monument voor het symbolische bedrag van één euro verkopen. Vleghels zegt blij te zijn dat de koop binnenkort rond is. Daarmee wordt volgens hem een moeizaam proces van een paar jaar afgeslo ten. Een nieuwe uitdaging staat echter alweer voor de deur, want nu moeten de brug en het weeg huisje worden opgeknapt. Daar is veel geld voor nodig. „Als we al leen de buitenkant opknappen, zo dat het geheel er weer fraai uitziet, gaat het ongeveer zesduizend euro kosten", zegt Vleghels „Maar het liefst zou ik ook de binnenkant en de omgeving gelijk aanpakken. In dat geval praten we over tiendui zend euro." Tot nu toe heeft de heemkunde kring 1000 euro gekregen van de Rabobank en 500 van een inwo ner. „Verder valt het tegen om bij fondsen geld los te weken", stelt Vleghels. „En bij het bedrijfsleven klop je in deze economisch slechte tijd ook niet graag aan." Bij het volgende clubblad dat de ongeveer 500 leden ontvangen, zal de heemkundekring een brief voe gen waarin om een donatie wordt gevraagd. Ook zal de voorzitter de leden oproepen om mee te helpen met het opknappen. „Want daar mee kunnen we geld besparen", stelt de voorzitter. „Tijdens de bra derie hebben we al geprobeerd om mensen enthousiast te maken om als vrijwilliger te helpen, maar dat leverde niets op. Dat viel me wel een beetje tegen." Overigens wil de heemkundekring ook nog 36 vierkante meter grond, die bij de weegbrug hoort, kopen van de ambachtsheer. „Maar die wil nu nog niet verkopen", zegt Vleghels. „Dat is erg jammer, want daardoor moeten we later weer een nieuwe koopakte opmaken. Dat is zonde van het geld. Nu had het meteen meegenomen kunnen worden. We hebben nog gepro beerd de ambachtsheer over te ha len, maar hij wil nu echt nog niet verkopen." Vleghels hoopt dat het industriële monument nog vóór de zomer kan worden opgeknapt. MIDDELBURG - Aanvankelijk was er die 22e november van het vorige jaar in dat pand aan de Schelde- straat in Vlissingen niet veel aan de hand. Een 22-jarige Vlissinger dacht dat zijn beste vriend wat wiet van hem had gestolen en hij nodigde hem uit voor een verhel derend gesprek bij hem en zijn huisgenoten (27 en 50 jaar). Die Vlissinger en zijn twee huisge noten stonden deze week voor de Middelburgse rechtbank, want dat gesprek was gruwelijk uit de hand gelopen. De 22-jarige man hoorde daar vijftien maanden cel tegen zich eisen. Tegen de andere twee eiste de officier van justitie elk een celstraf van een jaar waarvan de helft voorwaardelijk. Al op het mo ment dat de vriend binnenkwam in de kamer van de 27-jarige, ging het mis. Al snel haalde de 22-jarige een'mes en een buks te voorschijn en zette die op de keel en tegen het hoofd van de vriend. /TXAutoTeam Ljr voel je vr i j bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET De bolletjeshelm die Johnny Hoogerland uit Yerse- ke droeg tijdens de Tour de France van vorig jaar was het pronkstuk van de veiling in Sint-Anna- land. Voor 250 euro kreeg deze 'must have' voor elke wielerfan een nieuwe eigenaar. De kas van Stavoordö, de stich ting die in juni met ongeveer twintig mensen meedoet aan het evenement Alpe D'HuZes, is gisteren weer behoorlijk aange vuld. Een veiling met een hoog sportgehalte, in café Havenzicht in Sint-Annaland, bracht liefst 2750 euro op. door Rob Paardekam Meedoen aan Alpe D'HuZes betekent niet alleen dat de be kende Franse berg Al pe D'Huez één of meerdere keren moet worden beklommen. Teams die mogen deelnemen, hebben ook min of meer de plicht om zo veel mogelijk geld in te zamelen voor KWF Kankerbestrijding. Stavoordö, waarvan de leden uit Oud-Vossemeer en Sint-Annaland komen, timmert hard aan de weg om in juni een goed gevulde spaar pot te kunnen overhandigen. Voor afgaand aan de veiling van gisteren stond de teller op ruim 33.000 eu ro. Met name een spinning mara thon was zeer succesvol. Die bracht 13.500 euro op. Met veel enthousiasme probeerde Cees Hoogerland, de vader van wielrenner Johnny, de kas gisteren verder te vullen. Hij trad op als vei lingmeester. Met af en toe een vro lijke kwinkslag probeerde hij de aanwezigen over te halen om diep in de buidel te tasten. „Als je goed je best doet, kun je het zweet van Leontien nog ruiken", riep hij toen er maar mondjesmaat werd geboden op een gesigneerd shirt van Leontien van Moorsel. Een 'truitje' van wielrenner Marcel Kittel was volgens hem ook zeer de moeite waard. „Deze man gaat het dit jaar helemaal maken", voor spelde Hoogerland. „Hij gaat Ca vendish verslaan. Koop dit shirt en over een jaar is het duizend euro waard." In dit geval waren zijn woorden niet aan de toehoorders besteed. Het shirt bracht 'slechts' 55 euro in het laatje. Voor veel andere dingen die onder de hamer gingen, was het publiek een stuk enthousiaster. Zo kregen gesigneerde shirts van de veldrij ders Niels Albert en Sven Nijs voor respectievelijk 110 en 145 eu ro een nieuwe eigenaar. Met 140 euro deed een shirt van Marianne Vos het ook heel goed. De voetbalshirts, bijna allemaal voorzien van handtekeningen van het hele team, bleven een beetje achter. Dat van Oranje bracht met 85 euro nog het meest op. „Het bloed van Huntelaar zit er nog aan", grapte Cees Hoogerland. Voor vier kaartjes voor een concert van De Dijk wilde iemand best 110 euro neer tellen. Een Volendamse avond in Bergen op Zoom, met onder meer Jan Smit, was iets minder in trek. „Als je daar naartoe gaat, zou je geld moeten krijgen", riep een grappenmaker vanuit het publiek. Toch bood iemand nog vijftig euro voor de twee kaartjes. Het klapstuk van de avond was de bolletjeshelm die de Zeeuwse Tourheid Johnny Hoogerland tij dens de afgelopen Ronde van Frankrijk heeft gedragen. Deze 'must have' voor elke wielerfanaat leverde 250 euro op. Aan het eind van de avond stond de teller op 2750 euro. Voorzitter Ivo Slokkers van de stichting Sta voordö toonde zich tevreden over het verloop van de avond. Ondanks dat het niet eens ex treem druk was in café Havenzicht Lijdenstijdzang Qpen jgg kinderopvang Zangkoor Praise the Lord uit Wa- zarde geeft vrijdag iö maart een zangavond voor de Lijdenstijd met de twee jeugdkoren uit het dorp en het Christelijk Krimpens Man nenkoor. Het optreden in de Adul- lamkerk in Waarde begint om 20.00 uur. RILLAND - Woensdag 7 maart hou den alle vestigingen van de stich ting voor kinderopvang Kibeo in Rilland open dag. De opvang bij basisschool de Reigersberg, bij ba- sischool de Wiekslag en bij basis school de Horizon zijn te bezoe ken van 9.30 tot 11.00 uur voor de peutergroepen, van 14.00 tot 17.00 uur voor het dagverblijf Honte- straat en tussen ïö.oo en 17.30 uur voor buitenschoolse opvang. Let op! Geld lenen kost geld B-tf" MEEST GELEZEN 1's-Gravenpolder last van jongeren 2. Jarig op schrikkeldag 3. Taxus of toch buxus? STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Joy of Living NIEUWSTE COLLECTIE FANTASTISCHE AANBIEDINGEN! TrendHome Mortiere Middelburg Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhomemiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104