Geboren voor de gitaar zeeland 123 open nieuw strak mooi Julio Melio (14) VERHUIZE MET ZORG N ID I I d E= I b= M bs Recreëren, daar houdt Basje (100) van 0H3 22 22 20 zaterdag 3 maart 2012 'Het geluid van een akoestische gitaar spreekt me erg aan, meer dan dat van een elektrische gitaar.' ELLEWOUTSDIJK Yvonne van der Pool exposeert in Kerkje In 't Kerkje van Ellesdiek wordt vandaag de tentoonstelling 'Pools hoogte' met werken van Yvonne van der Pool geopend. Zij maakt schilderijen en beeldhouwwerken. Het akoestische popduo Sense zorgt voor de muzikale omlijsting. De middag begint om 14.30 uur. De expositie duurt tot en met 21 april. GOES rronDjaL rrrouERS '-Ei^SKS-HS XffiSSKCSSR ■ZZZOÏXSZSX WISSENKERKE Wijkfeest Polderparty Cursus in omgaan met rondom De Spinne angst voor valongeluk In en om wijkcentrum De Spinne in Goes is zaterdag 31 maart van 16.00 tot 22.00 uur een wijkfeest: Polderparty. Bewoners van de wijk Goese Pol der hebben veel activiteiten georga niseerd: er zijn workshops djembé, ehbo, biljarten, tekenen, zangwed strijd, turn- en judodemonstraties, bingo, mini-zaalvoetbal en een mondiale proeverij. De toegang is gratis. Noord-Bevelanders van 65 jaar en ouder kunnen de valtraining In Ba lans volgen. Die is er op gericht om angst om te vallen tegen te gaan en valletsel te voorkomen. De bijeen komsten van twee uur bevatten in formatie en praktische oefeningen. In het Casembroothuis in Kamper land, op 28 maart, 4 april, 11 april en 18 april, steeds van 14.00 tot 16.00 uur. Opgeven tot 15 maart bij het gemeentehuis: 0113-377377. KORTGENE Schuurverkoop voor kerk in Kortgene In de schuur aan de Oudedijk 3 in Kortgene wordt vandaag weer een schuurverkoop gehouden. Bezoe kers kunnen onder meer meulbi- lair, lampen en televisies kopen. De schuurverkoop duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De opbrengst is wederom bestemd voor het onderhoud van de Nico- laaskerk in Kortgene. GOES Oreels' Zeelandstrip is een bestseller Voor de Stripgeschenkdagen, die nog tot en met zondag 11 maart du ren, heeft boekhandel Het Paard van Troje in Goes een heruitgave van 'Zeeland in strip' van de Kloe- tingse illustrator Danker Jan Oreel met slappe kaft uitgebracht. Het Zeeuwse geschiedenisboek in stripvorm is inmiddels een best seller: er zijn er ruim 11.500 exem plaren van verkocht. KAPELLE Dubbelconcert van harmonieën Harmonie Ons Genoegen uit Kapel- Ie concerteert zaterdag 10 maart sa men met harmonie Concordia uit Tholen in De Vroone in Kapelle. Op het programma staan stukken als Ouverture for a new age, Piet Hein Rapsody, Viktor's Tale, Vila Franca en Merry-go-round. Aanvang is 20.00 uur, entree kost 7,50 euro. GOES Uitleg over samen lezen in geschiedenis Leesgroepen van de stichting Senia die zich verdiepen in historische boeken stellen zich donderdag 8 maart voor bij boekhandel De Ko peren Tuin in Goes. De leesgroe pen behandelen alles tussen oud heid en moderne geschiedenis. De groepen komen roulerend bij de le den thuis. De uitleg, waarbij aan melding mogelijk is, begint om 11.00 uur. C= SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl Julio Melio uit Heinkenszand is pas 14 jaar, maar nu al een bege nadigd gitarist. Hij won afgelo pen weekeinde de tweede voor ronde van de bandwedstrijd Re- gioruis in Zierikzee. door Luc Oggel Die winst bij Regioruis kwam eigenlijk als een verrassing, want Julio deed niet mee om te winnen. „Ik speel gewoon graag", zegt de vwo-scholier van het Ostrea Lyceum. Julio Melio - de perfecte artiesten naam heeft-ie al - kreeg het gitaar- virus van zijn vader August. Die speelde elektrisch en waar de meeste jongens van zijn leeftijd die gitaarspelen dat doorgaans het liefst doen met veel distortion en de versterker op 10, heeft Julio be wust gekozen voor" de akoestische gitaar. „Dat pure geluid spreekt me gewoon heel erg aan", zegt hij in de woonkamer van zijn ouderlijk huis, zijn handgebouwde Eastman binnen handbereik. Inmiddels speelt Julio al zo'n ze ven jaar erg fanatiek en heeft hij zich toegelegd op de zogeheten fin- gerpicking stijl. Gitaristen als Har ry Sacksioni en Tommy Emma nuel zijn wat dat betreft grote voor beelden. Hij heeft beide al eens ontmoet en Sacksioni toonde zich in een e-mail onder de indruk van Julio Melio uit Heinkenszand is pas veertien jaar, maar nu al een zeer be genadigd fingerpicking gitarist. foto Willem Mieras het Zeeuwse gitaartalent, nadat Julio een uitvoering van een van Sacksioni's composities op diens website had geplaatst. Julio volgt al sinds het begin gitaar les van Pierre de Nijs aan de Zeëuwse Muziekschool in Goes. Aan de wand prijken drie diplo ma's, het laatste behaalde hij vorig jaar juni met lof. Zoals veel gebo ren artiesten is ook Julio een jon gen van weinig woorden. Hij laat het liefst zijn gitaar spreken. Zodra hij het instrument ter hand neemt, komt hij in zijn eigen we reld en vullen de sprankelende klanken de ruimte. Zijn lange vingers pakken als van zelf de lastigste akkoorden. Julio speelt elke dag, maar doordeweeks vanwege huiswerk niet zo veel als hij eigenlijk zou willen. „In het weekend oefen ik meestal wel een uur of drie." Binnenkort wacht wat dat betreft een beproeving, want dan 'moet' hij mee op vakan tie. Aangezien het een vliegreis is, moet de gitaar thuisblijven. „Ja, daar zie ik toch wel een beetje te genop", klinkt het enigszins ver twijfeld. Hoewel hij al een handvol eigen composities heeft geschreven, vindt hij het zelf nog te vroeg voor een cd. „Dat komt misschien later wel. Ik wil eerst zoveel mogelijk spelen en een beetje naamsbekend heid opbouwen." Er zijn al zo'n acht optredens gedaan, voorname lijk tijdens talentenjachten en open podia. Vandaag treedt Julio om 14.30 op in De Koperen Tuin in Goes. www.pzc.nl/video www.juliomelio.com KAPELLE - Burgemeester Anton Sta pelkamp van Kapelle heeft binnen kort een date, en wel met de giste ren honderd jaar geworden Basje van de Velde-Anemaet. Bij zijn be zoek vertelde Basje honderduit over wat ze vroeger graag deed. Zo als op een terrasje zitten om van een kop koffie te drinken, bij café De Zwaan in Kapelle. „Dan moe ten we gauw maar eens afspreken. Belt u mij?", flapt Stapelkamp er uit. „Nee hoor, u moet mij bellen", is de repliek. Recreëren, ofwel ge nieten van een moorkop, of zwem men langs de zeedijk of kamperen in een tentje... dat is moeder ten voeten uit, voegen de drie doch ters Hanna, Corry en Ana er aan toe. „Er was geen geld en toch kreeg ze dat altijd voor elkaar", ver telt Ana. „Ze was haar tijd ver vooruit en had graag iets meer wil len doen met haar muzikaliteit, ze speelde zeer verdienstelijk orgel", zegt Hanna. Ze heeft vier kleinkin deren en zes achterkleinkinderen. De gisteren honderd jaar geworden Basje van de Velde-Anemaet ging rustig in haar eentje een kopje koffie drinken bij café De Zwaan, foto Willem Mieras Paul Krugerstraat 20-550 Vlissingen Op een ideale locatie nabij bet centrum, boulevard en strand gelegen keurig appartement op de 4e (top) verdieping.Vanuit de woon kamer heeft u een vnj zicht over net stadhuisplein en de stad vlissingen. Vraagprijs 99.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103