Onteigening grond voor bos 221 zeeland Ook in Reimerswaal elektrische laadpunten Ergernis over crossers in Scherpenissepolder Vierde editie Groot Dictee Zeeland Harry Sacksioni Straatruis Man uit Goes vermist na ruzie zaterdag 3 maart 2012 Waterschap zet zwaarste middel in door Maurits Sep KOUDEKERKE - Vier grondeigena ren moeten hun grond bij Nol- le-Westduin verplicht afstaan voor natuurcompensatie. Waterschap Scheldestromen heeft besloten tot onteigening over te gaan omdat de onderhandelingen, die al ruim vijf jaar duren, niet tot overeenstem ming leiden. „We zijn verplicht om twaalf hec tare nieuw bos aan te planten als compensatie voor de zes hectare die zijn verdwenen voor de kust- versterking bij Nolle-Westduin. De Raad van State heeft dat nog eens bevestigd", verklaart Guiljam van der Schelde, dagelijks bestuur der van Scheldestromen. „We voe ren al een aantal jaren overleg, maar we komen er niet uit." Dat is vooral een principieel verzet van de grondeigenaren, die hun be zit gewoon niet kwijt willen. Ook zit er een gat tussen wat het water schap aan geld biedt voor de grond en wat de eigenaren vragen, zegt Van der Schelde. „We hebben op basis van taxaties van de grond waarde een uiterste bod gedaan. Maar men wil gewoon niet verko pen." Het waterschap heeft als uitgangs punt dat grondonteigening alleen wordt ingezet als het echt niet an ders kan. „Ik had ook het liefst ge keken of we met minder hectare natuurcompensatie hadden toege kund, of bos op een andere plaats hadden kunnen aanplanten. Maar gezien de uitspraak van de Raad van State kan dat niet", verklaart Van der Schelde. De vier grondeigenaren zijn inmid dels ingelicht over de onteigenings procedure. Omwonenden krijgen vandaag een brief in de bus. Veruit de meeste grond van de twaalf hec tare is in bezit van de landbouwfa- milie Kluijfhout. Die legt zich ook bij de aangekondigde onteigening niet zomaar neer, reageert Salo mon Kluijfhout. „Wij zien er ge woon het nut niet van in dat daar bomen worden geplant en een speelbos wordt aangelegd. Dat staat daar straks maar niks te doen, terwijl het voor ons heel goede landbouwgrond is. Dit is puur machtsvertoon. Ik ga mijn ad vocaat inschakelen." Het waterschap moet de onteige ning nog wel aankondigen en uit leggen bij het Rijk. Het bos kan dan in 2014 worden aangelegd. GOES - Het Groot Dictee Zeeland is woensdag 14 maart toe aan zijn vierde editie. De opbrengst gaat dit jaar naar het project Boeken- hut van de Bibliotheek Oostershel- de. Het dictee wordt georganiseerd door de Rotary Goes-Reimerswaal en vindt plaats in het Goese Ly ceum aan de Bergweg. De tekst is dit jaar geschreven door taaifanaat Rein Leentfaar en journaallezeres Helge Prinsen van Omroep Zee land. Die laatste zal het dictee ook voorlezen. Burgemeester René Ver hulst geeft om 19.30 uur het start schot. Deelname kan individueel of per team van 4 personen. Opge ven kan via de website van het dic tee (www.grootzeeuwsdictee.nl) of op de avond zelf Van de opbrengst wil Bibliotheek Oosterschelde een rondreizende boekenhut betalen. Dit is een cen trum voor leesbevordering voor de groepen 1 tot en met 4. Het is de bedoeling dat de hut steeds 6 weken op een school blijft staan. Deze gitarist is, samen met Tommy Emmanuel, een groot voorbeeld voor Julio. Sacksioni toonde zich op zijn beurt onder de indruk van Julio, ndat hij een opna me van hem had gehoord. foto Foto Carlo ter Ellen door Lilian Dominicus KRUININGEN - De gemeente Rei merswaal is sinds kort vijf oplaad- punten voor elektrische auto's rij ker. De laadpalen zijn geplaatst in Hansweert, Krabbendijke, Kruinin- gen en Yerseke. De locaties zijn te vinden op een parkeervak bij dorpshuis Kaj Munk aan de Sluis- burg in Hansweert, op het parkeer terrein bij dorpshuis De Meiboom aan de Kerkpolder in Krabbendij ke, op een parkeerstrook voor de Reimerswaalhal aan de Blauwhoef- seweg in Kruiningen, op parkeer terrein Moerzicht aan de Hogeweg Yerseke en op het parkeerterrein -van de haven aan de Meerpaal- weg, óók in Yerseke. Dat er diverse oplaadpunten zijn geplaatst, was diverse raadsleden van de gemeen te Reimerswaal al opgevallen. Zij stelden daar in de besluitraad van afgelopen dinsdag vragen over. Ma rien Weststrate van Leefbaar Rei merswaal wilde bovenal weten hoeveel de oplaadpunten de ge meente kosten. Volgens wethou der Kees Knuit (PvdA, fysieke leefomgeving) is Reimerswaal be naderd door de stichting en hoeft de gemeente geen cent te betalen. „Daarom hebben we als college di rect toegezegd." De provincie Zee land heeft daarnaast een oplaad- punt geplaatst op de carpoolplaats aan de Zanddijk bij Kruiningen. Voor het opladen is parkeerruimte gereserveerd. De betreffende par keervakken mogen uitsluitend ge bruikt worden voor het opladen van elektrische auto's. Meer informatie over elektrisch rijden, opladen en oplaadpunten vindt u op www.e-laad.nl ELLEWOUTSDIJK - Vocaal ensemble Straatruis en folkgroep Slan geven een dubbelconcert in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk, zondag 11 maart vanaf 14.30 uur. Het wordt een optreden met close har mony, Schotse en Ierse folk, Frans klassiek en popballades. GOES - De 27-jarige Dimitri Si- moens uit Goes wordt sinds dins dag 28 februari vermist. Dimitri heeft een verstandelijke beperking. Mentaal is hij twaalf. Hij verliet zijn huis na een ruzie. Dimitri is 1.85 m. lang, fijn gebouwd met blond haar dat kalend is. Hij droeg een donkerblauwe trainingsbroek met een witte zijstreep, een rode fleece trui, zwarte jas en zwarte Ni- kes. Een foto staat op Politie.nl. Bellen kan naar 0900-8844. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Boswachter Dirk Fluijt van Staatsbosbeheer en de politie hebben donderdag een ver geefse poging gedaan om enkele jonge motorcrossers in de kraag te vatten, die aan het racen waren in natuurgebied de Scherpenissepol der aan de zuidkant van Tholen. De crossers werden een tijdje ge volgd, maar wisten uiteindelijk in een woonwijk uit het zicht van hun achtervolgers te ontsnappen. Volgens Fluijt was het niet de eer ste keer dat hij motorcrossers be trapte in het natuurgebied. Het is een grote ergernis. Staatsbosbe heer is er extra alert op. Niet alleen op Tholen, overigens. Öp Schouwen-Duiveland, waar hij ook boswachter is, betrapt Fluijt ook wel eens crossers in kwetsbare natuurgebieden. Ze richtten vol gens hem veel schade aan. Op Tho len moet onder meer de schelpver harding het ontgelden. „Maar ze rijden ook over pas ingezaaide dij ken. Ik denk dat iedereen begrijpt dat dit niet bevorderlijk is." Toch is er hoop, zo stelt de bos wachter. „We komen steeds dich terbij en weten, mede dankzij rede lijke signalementen, in welke hoek we deze gasten moeten zoeken. Het wordt hen steeds heter onder de voeten. Ik denk dat we ze bin nenkort, in de kraag kunnen vat ten." Volgens Fluijt neemt de poli tie de zaak erg serieus en wordt er goed samengewerkt. De boswachter denkt dat het om jonge jongens gaat, die nog niet een motor mogen rijden. Ze cros sen bovendien op voertuigen zon der kenteken. „Als we ze kunnen pakken, zijn ze hun crossmotoren kwijt, dat is zeker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 102