Goes past plan sportpark deels aan BEVELANDEN/THOLEN Op zoek naar Goese schonen voor miss-verkiezing Zwarttanker almanak Kerk of hof ZATERDAG 3 maart 2012 21 PZC Geboren voor de gitaar 22 en 23 Gemeente legt na storm van kritiek twee nieuwe subvarianten voor Het Schenge voor aan omwonenden door Luc Oggel GOES - Goes wil - deels - tegemoet komen aan de bezwaren van om wonenden van Sportpark Het Schenge in Goes door de hockyvel- den minder dicht tegen de woon wijk aan te leggen. Dat blijkt uit een tweetal subva rianten op de inrichtingsschets voor het sportpark. De gemeente heeft grootse plannen met Het Schenge en wil onder meer de hockey- en rugbyvereniging ver plaatsen naar een akker die tegen de oostrand van de wijk Goese Pol der aanligt. Veel bewoners hebben daar vanwege verwachte licht- en geluidsoverlast grote moeite mee, bleek in januari tijdens een inloop avond over de plannen. Boven dien was het met name de bewo ners van de Golda Meirstraat in het verkeerde keelgat geschoten dat zij niet eerder in de plannen waren gekend. Zij moesten het raadsbesluit uit de krant verne men. Naar aanleiding van op- en aanmerkingen die tijdens de in loopavond van januari zijn ge maakt, heeft de gemeente twee subvarianten uitgewerkt. Bij de ene tekening zit het verschil in de ligging van de hockeyvelden, die minder dicht tegen de woonwijk aanliggen. In het andere geval zijn het nieuwe rugbyveld en het vijf de voetbalveld van plek gewisseld. Daardoor verdwijnt het parkeerter rein dat midden in het sportpark was voorzien, maar waar ook kriti sche geluiden over te horen wa ren. De nieuwe varianten zullen op 19 maart worden gepresenteerd tij dens een tweede informatieavond. Dan moet duidelijk zijn welke in richtingsschets verder wordt uitge werkt. De definitieve beslissing zal uiteindelijk toch bij het college lig gen, omdat, zo luidt het argument, het dagelijks gemeentebestuur uit voering moet geven aan het raads besluit van juli vorig jaar. Het is daarom nog maar de vraag of de aangepaste varianten op sym pathie kunnen rekenen, want dat de hockeyvelden op de akker ko men staat vast, terwijl de omwo nenden daar nu juist de grootste problemen mee hebben. Overi gens heeft een groep omwonen den zelf ook een inrichtingsschets gemaakt. Dat maakt alleen kans als het binnen de randvoorwaar den past. Voor de nog op te rich ten klankbordgroep heeft de ge meente in elk geval veel aanmel dingen ontvangen. BffiMSKKKSSSMIIIKM GOES - Veel meiden van het ROC Zeeland in nieuw talent voor de Miss Nederland-verkie- men we hier scouten", zei Lisanne. Een aantal meer mooie meiden. De castingdag voor Zee- Goes reageerden gisteren een beetje gieche- zing 2012. Dat deed ze samen met Lisanne dames vulde de formulieren in waarmee ze land, Brabant en Limburg is op 11 maart, lig. Ingrid Oosterom van de Miss Nederland Visser, miss Zeeland 2011. „Wij zijn getipt dat aangaf interesse te hebben. Oosterom en Vis organisatie (tweede van links) speurde naar hier veel mooie dames rondlopen. Daarom ko- ser gingen 's middags de stad in op zoek naar www.pzc.nl/video foto Willem Mieras GOES - De politie zoekt een zwarte Opel Meriva in 'Cosmo'-uitvoe- ring. Met die auto is in februari in de omgeving van Goes tweemaal getankt zonder betalen. De auto droeg kentekenplaten die in Goes van andere auto's gestolen zijn. De auto heeft een sportgrill van het merk 'Irmscher'. Wie weet waar deze auto is of de eigenaar kent, wordt gevraagd de politie te bel len: 0900-8844. Een foto van de auto staat op www.politie.nl. Tip? redactie@pzc.nl Een volle zaal in het Gregoriuscen- trum in Axel. Pastor Tom Brooij- mans rept over de kracht van het mosterdzaadje dat, hoe klein ook, toch weet te ontkiemen onder moeilij ke omstandigheden. Een beeldende verwijzing naar de moeizame totstandkoming van verre gaande samenwerking in de paro chiekernen van Axel, Zuiddorpe en Westdorpe. Een verhit debat daar over barst los. Na een half uur vraagt een zichtbaar geïrriteerde man het woord. „Waarom praten we hier op een bijeenkomst over volks tuinen alleen maar over kerken. Zo'n negentig aanwezigen schieten in de lach. Zij weten wat de boze man niet weet: de volkstuinders ver gaderen een zaaltje verderop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101