Duits islamdebat weer op scherp buitenland 19 warm en vies Junk verbrandt boom van 3500 jaar 'Japan ziet af van JSF als prijs stijgt' ZEECRUISE OOSTELIJKE MIDDELLANDSE ZEE BOEK ONLINE of bel 0900-9697 vrijdag 2 maart 2012 Kwart moslims zonder Duits paspoort wil niet integreren sitiepartijen SPD en Groenen, maar ook de liberale regeringspar tij FDP, reageren als door een wesp gestoken. Daar lijken velen na het heftige islamdebat dat politi cus Thilo Sarrazin vanaf eind 2010 losmaakte over de 'mislukte' inte gratie van veel moslims - Duits land telt er zo'n vier miljoen - te snakken naar goed nieuws. Eigenlijk was het felle, vaak emo tionele Sarrazindebat alweer een tijd geluwd. Maar nu blijkt dat de woorden 'islam' en 'integratie' nog altijd een open zenuw vormen. De oppositie haast zich om een nieuw debat in de kiem te smoren omdat dat moslims 'kwetst' en 'de maatschappij verdeelt'. De Groe nen tonen er begrip voor dat jon ge moslims zich afwenden van de samenleving die hen bekritiseert. Vanuit de FDP klinkt het dat jon ge moslims slechts willen provoce ren en zich onderscheiden. Minister Friedrich, wiens ministe rie de opdracht voor het onder zoek gaf, veroorzaakte vorig jaar op zijn eerste dag als minister een storm van protest met zijn uit spraak dat 'er geen historisch be wijs voor is dat de islam bij Duits land hoort'. Friedrich reageerde ook nu fors: „Duitsland respec teert afkomst en culturele identi teit van immigranten. Maar we ac cepteren geen import van autoritai re, antidemocratische en reli gieus-fanatieke denkbeelden." Wetenschappers zijn minder on der de indruk. Zo verbaast het ho ge percentage integratieweigeraars de socioloog en immigratiespecia list Ruud Koopmans, werkzaam in Berlijn en Amsterdam, niet. „Het gaat ofwel over mensen die nog niet zo lang in Duitsland zijn en daarom nog geen paspoort heb ben. Of het gaat om hen die al lan ger in het land zijn maar geen Duitse pas willen of mogen heb ben." Dat veel jonge moslims zeer ortho dox en antisemitisch zijn, blijkt ook uit Koopmans eigen onder zoek. „Door de nadruk op niet-Duitse moslims wordt het probleem weliswaar overschat, maar ook bij Duitse moslims is er wel degelijk een groot probleem wat betreft religieus fanatisme en antisemitische denkbeelden." Onderzoek: veel jonge mos lims, vooral zonder Duits pas poort, weigeren te integreren in de samenleving. De uitkomsten zorgen voor fel le reacties in Duitsland. De oppositie wil nieuw, emo tioneel debat voorkomen. door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - Een groot deel van de jon ge moslims in Duitsland is slecht geïntegreerd en weigert zich in de samenleving te voegen. Dat blijkt uit een onderzoek naar de 'leefwe relden' van moslims. Volgens het onderzoek weigert een kwart van de moslims tussen 14 en 32 jaar die geen Duits paspoort hebben, te integreren. Ze zijn zeer reli gieus, anti-Westers, antisemitisch en accepteren geweld. Bij de jonge moslims mét een Duits paspoort ligt het percentage met 15 procent beduidend lager. Het rapport maakt hevige reacties los in de Duitse politiek. De oppo- foto Laurent Levy/EPA sen. Het gaat om totaal 25 nationa liteiten. Er waren geen Nederlan ders aan boord. De ruim zeshonderd passagiers wuifden zichzelf koelte toe, toen ze het tropische eiland betraden. Ze stapten in bussen die met draaiende motor klaar stonden om de passagiers naar hun hotels te brengen. Een deel blijft op het eiland om daar het carnaval mee te vieren. Anderen vliegen de ko mende dagen naar huis. Het cruiseschip is van dezelfde re derij als de Costa Concordia, die vorige maand bij Italië kapseisde, daarbij vielen doden. Rederij Cos ta Crociere, onderdeel van het Amerikaanse moederbedrijf Carni val Corporation (de grootste crui serederij ter wereld), zegt dat de twee incidenten absoluut niet te vergelijken zijn. „De twee gevallen zijn van een heel ander karakter." MIAMI - Een Amerikaanse vrouw heeft woensdag bekend dat ze een boom van 3500 jaar oud heeft afge brand. De beroemde boom in de Amerikaanse staat Florida was de op vier na oudste ter wereld. De 26-jarige Sara Barnes had 16 ja nuari een vuurtje gemaakt nabij de stam, om een beetje licht te hebben bij het gebruik van drugs. Het vuur sloeg toen over naar de 36 meter hoge boom, die de bij- naaln The Senator had. De politie dacht eerst dat het om een ongeluk of blikseminslag ging, maar na tips op een kliklijn gin gen agenten op zoek naar Barnes. Ze bleek foto's en video-opnames te hebben van het begin van de brand. De politie heeft de vrouw aangehouden. In haar woning wer den methamphetamine en drugs artikelen gevonden, volgens de she riff gisteren. De boom, die extreme droogte en orkanen heeft doorstaan, was voor de regio van historische waarde. Veel inwoners waren ontdaan toen ze hoorden van de brand. „Toen ik het nieuws hoorde, moest ik huilen", zei Donna Willi ams. „De boom was onderdeel van ons leven omdat hij zo mooi was. Ik kreeg rillingen over mijn rug." zie onze website: buitenland Bekijk de beelden van de 36 meter hoge boom in brand TOKIO - Japan overweegt orders voor de Lockheed Martin F-35, de Joint Strike Fighter (JSF), af te zeg gen als de prijs van het vliegtuig verder stijgt of de levering vertra ging oploopt. Dat heeft de Japanse minister van Defensie, Naoki Tana- ka, gezegd. Japan heeft plannen om in totaal 42 toestellen te ko pen. Minister Tanaka dreigde met het afzeggen van een order van de eerste vier vliegtuigen. Het is de eerste keer dat Japan de Amerikanen zo openlijk waar schuwt voor een prijsstijging van de straaljager. Onlangs maakte zo wel het Pentagon als het Italiaanse ministerie van Defensie bekend minder F-35's aan te schaffen. Fa brikant Lockheed Martin liet daar op weten dat de aanschafprijs van de toestellen daardoor kan stijgen. Nederland heeft de F-35 op het oog als opvolger van de F-16. vliegreis transfers l/ 7 nachten cruise alle maaltijden aan boord NÉRGENS VOORDELIGER: boek snel en PROFITEER van maximaal 150 KORTING p.p.! Zie www.kras.nl/32740 15 cpm Prijzen zijn per. persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Luxe 8-daagse zeecruise per gloednieuw MSC Divina Dag 1: vliegreis Amsterdam-Venetië, transfer, inscheping. Dag 2: volop tijd voor het mooie Zuid-Italiaanse Bari. Dag 3: Katakolon nabij het eeuwenoude Gnekse Olympia. Dag 4: het Turkse Izmir, optioneel kunt u naar Efeze. Dag 5: de stad van Duizend-en-één-Nacht Istanbul met de beroemde Aya Sofia en de Blauwe Moskee! Dag 6: op zee, geniet van de luxe faciliteiten aan boord, Dag 7: middag in het mooi gerestaureerde Dubrovnik, Kroatië. Dag 8: ontscheping Venetië, transfer, vliegreis naar Amsterdam. Het MSC Divina* is het allernieuwste schip van de rederij MSC Cruises en wordt in mei 2012 gedoopt. Het beschikt over restaurants, bars, zwembaden, spa, een casino en een theater. Ga mee met één van de eerste afvaarten van het MSC Divina*****! Dit schip wordt in mei 2012 gedoopt en zet daarna koers richting het Oostelijke Middellandse Zee gebied. Het vaarprogramma is spectaculair met volop tijd voor Katakolon nabij het oude Olympia, Izmir nabij Efeze, wereldstad Istanbul en het prachtig gerestaureerde Dubrovnik! U kunt wekelijks vertrekken van 2 juni tot en met 15 september en u kunt al mee vanaf slechts 859, inclusief vliegreis, transfers, luxe cruise én alle maaltijden! Vertrek elke zaterdag van 2/6 tot en met 15/9 Juni v.a. 859 Augustus v.a. 904 Juli v.a. 1049 September v.a. 899 Prijzen o.b.v. 2-pers.binnenhut, kortingen reeds in de reissom verwerkt. waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9