Een jaar bouwen CA 25 Opening met Rattenschieting en muziekfestival Toekomst zes kerken nog onduidelijk De nieuwe Toyota Yaris Vanaf 9.990,- Nu bij ons in de showroom! To«ota vrijdag 2 maart 2012 'Ik heb dagen en nachten gewerkt om de financiering rond te krijgen. Het resultaat is dit schitterende gebouw' Jos van Eek, vice-voorzitter Stichting Sint Jan De bouw van de nieuwe Bombardon heeft een jaar geduurd. De Fanfare Sint Jan en Schuttersvereniging Sint Jan denken met hun nieuwe onderkomen de komende halve eeuw gered te zijn. foto Mark Neelemans Voorzitter Roger van Essen van Stichting Sint Jan en van de gelijknamige schuttersvereniging test de nieuwe staande wippen. Den Bombardon wordt van avond feestelijk geopend door burgemeester Jan-Frans Mul der van Hulst. Dat gebeurt vanaf 19.00 uur. Daarna is het open huis voor alle belangstellenden. Er zijn rondleidingen en bezoekers kun nen ook een pijltje schieten. De schuttersvereniging houdt mor gen (zaterdag) om 14.00 uur een openingsschieting met 250 euro gratis. De schutters moeten dit keer geen fleurige pluimen (vo gels) naar beneden te schieten, maar Steense ratten. Voorzitter Ro ger van Essen: „We doen dit voor het eerst en we willen van de Rat tenschieting een traditie maken." De fanfare houdt dit weekend een muziekfestival waaraan bijna alle korpsen uit de gemeente Hulst meedoen. Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde bijt morgenavond (za terdag) om 19.00 uur het spits af, gevolgd door Eendracht Maakt Macht uit Koewacht en De Vlie gende Hollander uit Terneuzen. Zondagmiddag spelen vanaf 14.00 uur Eikels worden Bomen uit Westdorpe, Nooit Gedacht uit Graauw, Eendracht uit Vrasene en Sint Cecilia uit Kloosterzande. Ten slotte treden 's avonds om 19.00 uur de Stedelijke Harmonie uit Hulst en Weldoen door Vermaak uit Clinge op. HULST Kunstveiling voor H4A Cycling Team Bij Autobedrijf van de Voorde in Hulst wordt zondag vanaf 14 uur een kunstveiling en expositie ge houden. De opbrengst gaat naar het H4A Cycling Team, dat ook al geld verzamelde door zes keer Alpe d'Huez te beklimmen. Dat team za melt geld in voor het KWF kanker fonds. De veiling bevat stukken van kunstschilder Leo de Jong en Ina Marcus. TERNEUZEN Gezelligheidsmiddag in centrum De Veste Stichting Welzijn Ouderen Terneu zen houdt aanstaande zondag, 4 maart, een gezellige middag in De Veste, Oostelijk Bolwerk 22 in Ter- neuzen. Bezoekers kunnen koffie of thee drinken en samen sjoelen, darten of een ander spel spelen. De entree bedraagt 1 euro en de middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. TERNEUZEN Jazzmuzikanten in Porgy Bess Pianist/componist Martin Fondse en trompettist Eric Vloeimans brengen aanstaande zondag samen met het Matangi String Quartet het jazzstuk 'Testimoni' in Porgy en Bess in Terneuzen. Het strijkkwar tet bestaat uit jonge musici van de conservatoriums uit Den Haag en Rotterdam. Kaarten kosten 15 euro. Het con cert begint om 15.00 uur. HULST Rommelmarkt bij arbeidscentrum Tragel Bij arbeidscentrum De Leest van Tragel Zorg aan de Aziëweg in Hulst is morgen, zaterdag, tussen 10.00 en 16.00 uur een rommel markt. Met name cliënten van Tra gel bieden er spullen aan, uiteenlo pend van boeken, spelletjes, bloe- menvazen, kopjes tot boxen voor in de auto. De rommelmarkt be staat naar verwachting uit zo'n twintig tafels. door Romain van Damme SLUISKIL - Er is nog geen duidelijk heid over de toekomst van de zes kerkgebouwen (Axel, Sas van Gent, Sluiskil, Westdorpe, Zand straat en Hoek) die vanaf 1 januari 2013 in de Kanaalzone dichtgaan. „We zijn met niemand in onder handeling", zei vice-voorzitter Han de Wever van het bestuur van de Elisabethparochie tijdens een bijeenkomst in De Ark in Sluiskil. De Wever ontzenuwde daarmee de geruchten dat de Sluis- kilse hotelier Méerten Dallinga op het punt staat de kerk te kopen. Hij wil in het kerkgebouw twintig ruime hotelkamers onderbengen. Voorzitter Peter van Heerbeek van de Sluiskilse parochiecommissie zei dat hij al tekeningen gezien had en dat die tekeningen ook al in het Terneuzens gemeentehuis zijn rondgegaan. Er zouden zelfs vijf aannemers benaderd zijn. Maar De Wever liet zich niet verlei den. „Er zijn contacten geweest, maar er is niet onderhandeld. Dat loopt via een makelaar en we heb ben tot nu toe niets gehoord." Het besluit om de zes kerken te sluiten, valt De Wever zwaar. „Dit zijn heel ingrijpende maatregelen en dat doet iedereen heel veel pijn. Maar we kunnen absoluut niet an ders. Jaarlijks is er een verlies van 100.000 euro. Zo kunnen we niet doorgaan." De zaal van De Ark was gevuld met verontruste parochianen die vonden dat ze er veel te laat bij be trokken waren. „Waarom is ons niet vooraf gevraagd: wat willen jullie? De tijd dat er van bovenaf gezegd werd wat er beneden moest gebeuren, zou voorbij moe ten zijn." Han de Wever reageerde: „Er is niets van boven opgelegd. We heb ben het bisdom wel gevraagd om goedkeuring. Dat is verplicht en daar ontkomen we niet aan. Er is op verschillende manieren gecom municeerd met de parochianen." Evenals in het Axels Gregoriuscen- trum, waar maandag een toelich ting werd gegeven, laaiden de emo ties op de informatiebijeenkomst van de Elisabethparochie in Sluis kil bij vlagen hoog op. En werd er vaak gepreekt voor eigen parochie. De Wever: „Zeer begrijpelijk. Dit is niet niks. Niemand vindt dit leuk." Veel aanwezigen hadden er begrip voor dat er iets moet gebeuren. Er was wel kritiek op de keuze voor de te sluiten kerken. „Geografisch gezien zitten we in de Elisabethpa rochie straks met een leeg cen trum en moeten we in de buiten randen naar de kerk", zei Sassen- aar Joop van Hecke. Dat de kerken in Zuiddorpe, Phi lippine en Terneuzen open blij ven, heeft vooral te maken met de financiën en de staat van onder houd. De Wever: „Die kerken heb ben in de nabije toekomst het min ste onderhoud nodig." incl. 1000,- inruilpremie en bTWtoyota f?y-^ ggggj Today Tomorrow CAPPENPIJK TOYOTA TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71