Campagne moet Vlamingen lokken wmmm :r; Meisje stuurt dreig-sms ZEEUWS-VLAANDEREN Asjemenou VRIJDAG 2 maart 2012 21 FZv, Padden veilig de weg over 22 en 23 Huizenprijzen en 'aanloopkosten' aanzienlijk lager in Zeeuws-Vlaanderen door Henk Boot CADZAND- BAD - Zeeuws-Vlaande ren heeft bijna vijftienhonderd koopwoningen in de -aanbieding. Als het aan de onroerend goed sec tor in de regio ligt, worden die voor een groot deel gekocht door Vlaamse woningzoekenden. Er is alle reden voor optimisme meent dit consortium van make laars, notarissen, banken en fisca listen. Zeeuws-Vlaanderen ligt na melijk binnen schootsafstand van fraaie steden als Gent, Brugge en Antwerpen. Daar zijn vergelijkba re woningen tussen de 40.000 en 100.000 euro duurder. Al zegt de Zeeuws-Vlaamse onroerendgoed- sector het in de gisteren begonnen campagne liever andersom: de wo ningprijzen liggen hier 40 tot 100 mille lager dan in Vlaanderen. Dat is trouwens niet het enige voordeel dat de streek te bieden heeft voor Vlamingen die op zoek zijn naar een betaalbare woning dichtbij hun moederland. De aan- koopkosten zijn hier in vergelij king met Vlaanderen 75 procent la- ger. Het gaat dan om kosten voor de notaris, de hypotheekkosten en de koopakte plus registratie. In Zeeuws-Vlaanderen betaalt een ko per van een woning van 169.000 euro daarvoor iets meer dan vijf duizend euro. In Vlaanderen al gauw 22 mille. Een ander lokkertje is het financiële voordeel dat Vlaamse nieuwkomers hier kun nen behalen door te winkelen in supermarkten en warenhuizen. Tussen Hulst en Sluis zijn ze daar voor minimaal tien procent goed koper uit. „Kortom: we denken dat Zeeuws-Vlaanderen een aan trekkelijk alternatief is voor Vla mingen die dichtbij hun eigen land willen blijven wonen. En we hebben hier ook nog rust, ruimte, veiligheid, privacy en niet te verge ten de aantrekkingskracht van ster renrestaurants en de schoonheid van het Vlaamse achterland", al dus Peter Zuurveld van de Hypo- theker tijdens de presentatie van de campagne in restaurant Pure C in Cadzand Bad Vorig jaar vonden 631 Vlamingen een woning in Zeeuws-Vlaande ren. Ruim 250 meer dan in 2010. „We denken dat die lijn zich li neair voortzet in 2012", schat Zuur veld in. Hij mikt vooral op starters en jonge gezinnen. Met borden langs de grote inko mende wegen aan de grens wor den Vlamingen geattendeerd op de campagne Wonen in Zeeuws-Vlaanderen. Er is een Vlaams bureau ingeschakeld om potentiële kopers wegwijs te ma ken in de Nederlandse termen op de onroerendgoedmarkt. Op zaterdag 31 maart en zondag 1 april is er in Zeeuws-Vlaanderen een Open Huizenweekend, spe ciaal voor Vlaamse woningzoeken den. - in «8» Borden om Belgen naar Zeeuws-Vlaanderen te lokken, bij Sluis. Ook bij Hulst en Sas van Gent staan billboards. foto Mark Neelemans a5S®KK!K««saBSS5SSSigaiS NIEUWVLIET-BAD 'Natuur mag paviljoen niet in de weg zitten' Statenlid Johan Robesin (Partij voor Zeeland) snapt niets van de toestemming die het Rijk van de Raad van State krijgt om een deel van het West-Zeeuws-Vlaamse strand, inclusief paviljoens, in het Natura 2000-gebied Westerschelde te laten vallen. Robesin roept de provincie op alles te doen om te voorkomen dat ondernemers be lemmerd worden in hun werk. HULST Nick Simon op Vestrock Junior Nick en Simon treden op vrijdag 1 juni op tijdens de eerste editie van Vestrock Junior, voorafgaand aan het 'grote' Vestrock. Naast het po pulaire Volendamse duo komen ook Magic Unlimited, Freek Vonk (slangenkenner van het tv-pro- gramma Freek op Zafari) en tv-held Piet Piraat opdraven. www.vestrock.nl/junior BRUSSEL Waterzuivering te klein om goed te zuiveren Het waterzuiveringsstation Brussel- Noord is te klein om het afvalwa ter van Brussel goed te kunnen zui veren. De zuivering had 20 tot 40 procent groter moeten zijn, bleek deze week in de commissie Leefmi lieu van het Brussels parlement, waardoor het water onvoldoende wordt gezuiverd. Brussel loost op de Zenne waarvan het water uitein delijk in de Schelde terechtkomt. TERNEUZEN - Een inwoner van Ter- neuzen kreeg eerder deze week een bijzondere sms: een doodsbe dreiging, afkomstig van een mobie le telefoon met een hem onbe kend nummer. De man stapte naar de politie, die de afzender wist te traceren: een 13-jarig meis je uit de gemeente Bronckhorst, in de Achterhoek. Zij gaf toe in een boze bui een sms naar een voor haar willekeurig 06-nummer te hebben gestuurd. De politie wil niet aangeven wat er precies in de sms stond, maar volgens een woordvoerder 'kwamen de woor den Tijk' en 'geldelijke vergoeding' er in voor'. Politie en justitie over leggen nog hoe het incident wordt afgehandeld. Mogelijk worden de kosten van de politie-inzet op het meisje of haar ouders verhaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67