HsêËÏ Sledehonden dicht bij WK zeeland j 23 üari® br9@dj®i Compliment voor vrijwilligers Thuisadministratie Bevelanden Jemano ,1,2 EN 3 MAART Samen zijn we sterk! Meisje stuurt willekeurig dreig-sms n Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Oostsingel 44 Goes *161.(0113) 21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl www.bakkerijjoosse.nl vrijdag 2 maart 2012 tistt K'V **3^'- - RECLAME vrijdag en zaterdag: 4 stuks Nu voor: 0r99 THOLEN Gehandicaptenmiddag Thools mannenkoor Het christelijk Thools mannenkoor Rehoboth houdt morgen weer de jaarlijkse zang- en muziekmiddag voor gehandicapten. Het koor zal zelf enkele stukken zingen, maar er is ook volop gelegenheid voor de gehandicapten om samen met Re hoboth psalmen te zingen. Ieder een is welkom om te komen kij ken. De middag begint om 14.30 uur in de Rehobothkerk van de ge reformeerde gemeente in Tholen. GOES Braakballen pluizen bij Educatie Centrum Milieu Educatie Centrum De Beve- landen houdt woensdag 7 maart de activiteit braakballen pluizen. Kinderen van 7 tot 10 jaar oud, die willen weten wat kerkuilen lekker vinden, hoe ze eten en wat ze alle maal weer uitbraken, zijn van har te welkom. Ze dienen wel zelf een oude tandenborstel mee te nemen. De middag begint om 14.00 uur. Deelname kost een euro. Aanmel den via 0113-252628. SINT-MAARTENSDIJK Dansavond in Sint-Maartensdijk In gemeenschapscentrum Haestin- ge in Sint-Maartensdijk vindt mor gen een dansavond plaats. Liefhebbers kunnen onder meer de foxtrot, jive en Engelse wals dan sen. Kees Vermeulen, bekend van The Skylights uit de jaren '60 zorgt voor de muziek. Er is ook een DJ. De avond begint om 20.30 uur. Deelname is gratis. KORTGENE Noord-Bevelandse Korenslag in kerk In de Nicolaaskerk in Kortgene vindt zondag 11 maart de Noord-Be velandse Korenslag plaats. Optre dens worden verzorgd door het Noord-Bevelands Mannenkoor, Zin gend Getuigen, het kerkkoor Wis- senkerke-Geersdijk, de zanggroep Noord-Beveland en Harpe Davids. De korenmiddag begint om 14.30 uur. De toegang is gratis. TERNEUZEN - Een inwoner van Ter- neuzen kreeg eerder deze week een bijzondere sms: een doodsbe dreiging, afkomstig van een mobie le telefoon met een hem onbe kend nummer. De politie wist de afzender te traceren: een 13-jarig meisje uit Bronckhorst, in de Ach terhoek. Zij gaf toe in een boze bui een sms naar een willekeurig 06-nummer te hebben gestuurd. De politie wil "niet aangeven wat er precies in de sms stond, maar volgens een woordvoerder kwa men de woorden 'lijk' en 'geldelij ke vergoeding' er in voor. De huskyliefde van Onno en Marja de Jong begon twintig jaar geleden op de Antwerpse Vogel tjesmarkt. Ze zochten een poes je, maar zagen een huskypup. De tweede kwam van het Goese asiel. Ook per ongeluk. Nu wo nen er achttien in Colijnsplaat. door Claudia Sondervan We gingen eigen lijk naar het asiel voor een hond voor mijn moeder...", lacht Onno de Jong. Hij viel als een blok voor het ras. En Marja, zijn vrouw, volgde. Zij zorgt uren per dag voor de achttien ranke, wolfachtige die ren, die in de grote kennel achter het huis hun baas begroeten met een koor van gehuil: wij horen bij elkaar, betekent dat. In huis pronken de bloemen van het gemeentebestuur van Noord-Beveland in het raamko zijn. „Het is mooi om prestaties te leveren, maar het is des te aardiger als je omgeving kenbaar maakt dat ook gemerkt te hebben", lacht On no. De ondernemer in kozijnen- bouw uit Colijnsplaat werd dit weekeinde vice-wereldkampioen sledehondenrennen in de dooien de sneeuw van Zuberec in Slowa kije. Zijn vrouw Marja werd vijfde in haar klasse, het vierspan. Onno de Jong met Corona, 3,5 jaar, die met achttien maanden al een topleidster van het sledespan bleek. „De tranen stonden in mijn ogen, zo goed was ze." foto Willem Mieras Het wedstrijdseizoen zit er weer op. Het paar en hun kinderen Jes se (14) en Nena (7) verlangen naar een weekeind thuis. Sinds de kerst gaat, als alle jaren, alle vrije tijd in sneeuwwedstrijden zitten, vaak op duizend kilometer afstand. „De kinderen komen op de eerste plaats, maar verder stoppen we al les in de honden", bekent Onno. Het Nederlands Kampioenschap in Oostenrijkse sneeuw zetten On no en Marja elk in hun eigen klas se al twee jaar op een rij op hun naam en in de Europese kam pioenschappen eindigen ze al ja ren steevast hoog. De titel wereld kampioen, daar gaat hij volgend seizoen voor. Komende tijd, mits het niet te warm wordt -13 graden Celsius - zijn de Noord-Bevelan ders de husky's nog bezig met de afbouw van hun training, achter de quad, op de polderdijken. „Je hebt wel remvermogen nodig, als de honden een konijn zien. Ze zijn in de training eigenlijk als een roedel aan het jagen." In septem ber, als de temperaturen dalen, be gint de training voor de sneeuw wedstrijden weer. De zomer is een periode van rust voor de honden. Twee husky's uit het eerste eigen nest zijn inmiddels tien jaar en met pensioen. „We doen geen hon den weg die hard voor ons ge werkt hebben. Toen het in het wedstrijdspan niet meer ging, zijn ze nog een tijdje bij vrienden in Zweden geweest, om met toeris ten mee te gaan. Maar toen ze daar geen lol meer in hadden, zijn ze thuisgekomen. Inmiddels zijn ze tevreden met leven in de ken nel. Honden de kogel geven, zoals in Amerika, dat doen we niet. MIDDELBURG Politie zoekt identiteit verwarde man De politie zoekt de identiteit van een verwarde man die gisteren een medewekster van een bloemenwin kel in de Vrijlandstraat in Middel burg heeft geslagen. De man is 1.80 m, ongeveer 50 jaar oud, brildragend, heeft kort zwart haar, een slecht gebit en een onver zorgd uiterlijk. Tips: 0900-8844 Onno en Marja de Jong fokken ook zelf Siberische husky's. Van de achttien honden in de roedel komen er twee van buitenaf, van Belgische fok: www.je- mano.nl. Zie de honden rennen op www.pzc/video.nl GOES - Vrijwilligers van het Hum- anitas Zeeland-project thuisadmi nistratie Bevelanden hebben giste ren in Goes een blijk van waarde ring ontvangen voor hun inzet. Coördinator Jan Hobbel greep de nationale complimentendag aan om zijn team in het zonnetje te zetten. Het project Thuisadmini stratie helpt mensen die moeite hebben hun administratie te orga niseren. Vrijwilligers helpen hen om systeem aan te brengen in de papierwinkel, de financiële admi nistratie weer op orde te brengen en opnieuw het evenwicht tussen inkomsten en uitgaven te vinden. Humanitas Zeeland heeft twee suc cesvolle projecten thuisadministra tie onder haar hoede; één op de Bevelanden (15 vrijwilligers en 19 deelnemers) en één op Walcheren (28 vrijwilligers en 106 deelnemers in 2011). Vrijwilligers van het Humanitas-project Thuisadministratie zijn gisteren in het zonnetje gezet. foto Willem Mieras KOM NAAR DE GROOTSTE VERANDAZONWERING DRjiDAAGSE VAN ZEELAND" ZEELANDS GROOTSTE VERANDA DRIEDAAGSE EN OPENING LUXAFLEX - OUTDOOR GALLERY SHOP R- fVrijJag 2 maart geopend tot 21:00 uür i I I iPAC Zonweringen ine Curieweg 15,4299 V/B Vlissmgen Tel: 0118-552010 www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63