Taxus of toch buxus, dat is de vraag 221 zeeland Veere verbiedt vissen met staand want Rentevrije weken ZA\A^?T.eam Skelet gevonden tijdens restauratie Ford Rammekens Schildersbedrijf Baaijens krijgt gouden award Siberische Husky RITTHEM - Bij graafwerk voor de restauratie van Fort Rammekens in Ritthem is gisterochtend een skelet uit de achttiende eeuw ge vonden. Het lag tegen de buiten muur van het fort aan de westelij ke zijde, vertelt Bernard Meijlink van de Walcherse Archeologische Dienst (WAD). De WAD is bezig pakketten grond af te graven. Dat is nodig om de ka zematten waterdicht te kunnen maken. Tijdens het graven stuitten de archeologen op het skelet. Het verkeert in niet al te beste staat, dus Meijlink kan nog niet zeggen wat de mogelijke doodsoorzaak is. „Het lag in een wat slordig gegra ven kuil. Er lag ook een stukje lood bij de schedel, dat van een musketkogel kan zijn. Gefusil leerd? Ja, we kunnen er nu lekker op los fantaseren. Maar in die Na poleontische Tijd sneuvelden veel soldaten ook aan de griep. Er la gen geen unifbrmknopen." 0 bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET Let op! Geld lenen kost geld vrijdag 2 maart 2012 1 B door Luc Oggel GOES - Is een taxus nu wel of niet giftig? En welk onderdeel van de plant dan? En verschilt dat nog per soort? Deze vragen hielden de Goese gemeenteraad gisteravond toch minimaal drie kwartier bezig. Aanleiding was het voorstel om de Goese Singelstraat een groenere uitstraling te geven. Het college van B en W was in november al middels een breed gesteunde CDA-motie aangespoord die belof te nu eens in te lossen. Het ge- meentebstuur wilde, a 29.000 eu ro, vier lindebomen en taxusha gen in de kerktuin planten. Geen goed idee, vonden SP, Groenlinks en D66, want de taxus produceert giftige besjes. Daarop volgde een discussie over de giftigheid van taxus en of het nu de besjes zijn of de andere onderdelen van de plant, tot hilariteit en ook wel er gernis van de WD-fractie. „Te zot voor woorden, steek daar nou ook niet te veel geld in", riep Dick de Korte. De financiën waren ook voor de SP aanleiding om de wenkbrau wen te fronsen. „Onvoorstelbaar duur", zei Floor van Lamoen. SGP-ChristenUnie en CDA waren met name teleurgesteld over het voorstel op zich. 'Weinig creatief, vond SGP-CU raadslid Bouma. El- lemijn van Waveren opperde het idee om een prijsvraag onder in woners uit te schrijven hoe de Sin gelstraat groener kan worden. Wethouder Loes Meeuwisse leek aanvankelijk te willen vasthouden aan de giftige taxushagen, met het argument dat die sneller groeit. Het is namelijk de bedoeling dat ze een meter hoog worden. „Als je ze regelmatig snoeit, komen er geen besjes in." Niet waar, wierp Pieter Romijn (D66) uit eigen erva ring tegen. Meeuwisse koos uitein delijk eieren voor haar geld en zei te zullen kijken naar niet-giftige be planting. Marlize Laport (PvdA) stelde voor om de inrichting van het gebied breder te bekijken, aan gezien er ook nog onduidelijkheid is over het parkeer- en verkeersregi- me in de Singelstraat. „Wat willen we er nu eigenlijk mee?" Het ging gisteravond ook nog een poos over de structuurvisie Goes2040, maar dat is toch ook vooral koffiedik kijken. Het echt in teressante onderwerp, de Goese Schans, werd achter gesloten deu ren besproken. Groene uitstraling Goese Singelstraat iJUMHiujiJMa>)i.w)!iiiiiwiiBMiwiii|iiiiMyivMMiinM'^iiiKg mams GOES - Schilders- en afwerkingsbe- drijf Baaijens uit Goes heeft woens dagavond een gouden award ont vangen naar aanleiding van hun score in een klanttevredenheidson- derzoek op internet. Baaijens kreeg het cijfer 9,8. Jaarlijks wordt bekeken welke zoge heten AF-erkende bedrijven in hun regio de hoogste score beha len en worden de winnaars via een feestelijke prijsuitreiking in het zonnetje gezet. AF-erkende bedrijven werken met voorwaarden die overeengekomen zijn met Vereniging Eigen Huis en de Consumentenbond en waarin de uitvoering van werk tussen op drachtgever en opdrachtnemer in clusief (nakomings) garanties door de Stichting AF zijn geregeld. Baaijens is vorig jaar uitgeroepen tot beste AF-erkende schildersbe drijf van Zeeland. door Henk Postma DOMBURG - Vissen met staande netten is voortaan verboden langs de Veerse kust. De Tweede Kamer heeft gemeenten de mogelijkheid geboden om 'kleinschalig recrea tief vissen met staand want' toe te staan. Maar burgemeester en wet houders, van Veere zien daar geèn heil in. In het verleden was er een vergun ning voor nodig van het ministe rie van Landbouw, Natuurbèheer en Visserij. In Veere vond visserij met staand wand tot nu toe niet of nauwelijks plaats. De gemeente wil het nu helemaal onmogelijk maken. Want, aldus het college, er kleven grote nadelen aan. Er zijn maar twee vissers nodig om een compleet strand 'af te zet ten' met netten. „Daarmee wor den andere vormen van recreatie op die stranden zo goed als uitge sloten. Een staand want is maxi maal 50 meter lang en wordt paral lel aan de zeedijk uitgezet. Een be perking van strandrecreatie en het strandbeeld is hiermee een feit." Bovendien, vanuit milieuoogpunt is het een omstreden manier van vissen. Behalve uit 'ongewenste' vissoorten kan de bijvangst ook be staan uit zeezoogdieren zoals dol fijnen- en bruinvissen. Die raken verstrikt in het net en stikken. De gemeente voelt er niets voor een heel vergunningen- en hand havingsbeleid op te tuigen om het een enkeling mogelijk te maken een omstreden vorm van visserij te beoefenen. Sportvisserij Zuid west Nederland had de gemeente om een standpunt gevraagd. Die organisatie is zelf ook tegen vissen met staande netten omdat henge laars daar last van ondervinden. De Husky is een oud ras uit de poolgebieden. De hon den zijn snel, sterk, zeer gesteld op gezelschap en be kend als sledehond. Zelf halen ze vaak de dertig kilo niet, maar een span van acht kan 1000 kilo, een mid denklasse auto, heel goed van zijn plaats krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62