Toekomst D'n Bogerd lijkt somber De Poort Rilland wordt veiliger BEVELANDEN/THOLEN Heinkenszand spaarde massaal voor voedselbank in Goes almanak Indiaan VRIJDAG 2 maart 2012 21 PZC Vice-wereldkampioen sleehondenrennen 22 Leefbaar Reimerswaal: 'Beter inzetten op twee centraal gelegen openbare basisscholen' door Rob Paardekam WAARDE - De toekomst van open bare basisschool D'n Bogerd in Waarde lijkt er somber uit te zien. In de meest recente begroting van de overkoepelende stichting SOM wordt wederom gesproken over een mogelijke sluiting. D'n Bogerd is nu een nevenvesti ging van De Klimroos in Krabben- dijke. De Rijksoverheid vergoedt zo'n vestiging alleen als er meer dan vijftig leerlingen zijn. Daar komt de school niet aan. De kans is daarom groot dat de Rijksbijdra ge vervalt. De kans dat de school op korte termijn zal groeien, lijkt uiterst klein. De leerlingprognoses zijn niet positief Desondanks zegt de stichting Samen Onderwijs Ma ken (SOM) er alles aan te zullen doen om de school open te kun nen houden. Dat zal echter niet gemakkelijk worden, want de stichting, waar ook de openbare scholen in Steen bergen, Woensdrecht en Bergen op Zoom onder vallen, verkeert in financieel zwaar weer. En het zijn juist de kleine scholen in Reimers waal die zwaar op de begroting drukken. Bezuinigingsoperaties die in 2010 en 2011 werden ingezet hebben tot nu toe niet veel opgele verd. Voor de komende jaren wor den nog steeds grote tekorten voor zien, oplopend tot bijna drie ton in 2015. Het college vraagt de raad om toch akkoord te gaan met de niet slui tende begroting in de hoop dat nieuwe bezuinigingen het tij zul len keren. Het inkrimpen van het aantal arbeidsplaatsen is daarbij één van de opties. CU-raadslid Sja- co van Damme hoopt dat de men sen die voor de klas staan daarbij worden ontzien. „Ze moeten eerst kijken naar het management en de kantoren", vindt hij, Van Damme zegt geschrokken te zijn van de grote tekorten die er nog steeds zijn. Dat geldt ook voor SGP'er Tin Janszen. Toch zal zijn partij waarschijnlijk akkoord gaan met het voorstel van het college om de begroting goed te keuren. „Wat is het alternatief? Als we uit de SOM stappen, komen de scho len weer onder de gemeente te val len. Dat is ook niet ideaal. De bruidsschat die we hebben meege geven, zijn we dan kwijt." Leefbaar Reimerswaal zal niet ak koord gaan met de begroting. Frac tievoorzitter Marien Weststrate ziet er meer in om het openbare onderwijs weer op gemeentelijk niveau te regelen en de kleine scholen (Waarde, Rilland en Hans- weert) te sluiten. „Dat is niet leuk, maar het is een illusie om te den ken dat je deze scholen op termijn nog overeind kunt houden. We kunnen beter inzetten op twee centraal gelegen, financieel gezon de scholen, bijvoorbeeld in Krab- bendijke en Kruiningen." HEINKENSZAND - Kinderen en ouders van de christelijke basisschool De Wegwijzer in Hein kenszand hebben maar liefst 93 boodschap- penpakketten ingezameld voor de voedsel bank in Goes. De pakketten zijn gisteren over handigd aan coördinator Gerard Wassing van de voedselbank. „Een prachtige actie. We kun nen weken vooruit", zei hij. De actie is een initiatief van moeders Matza Goudzwaard en Judith Meulenberg. „We gin gen uit van twintig pakketten maar dat het er 93 zouden worden hadden we niet verwacht." De afgelopen maanden kon worden gespaard voor gratis voedselpakketten van de Emté. Op school zijn massaal zegeltjes ingeleverd. www.pzc.nl/video foto Willem Mieras door Frank van Cooten RILLAND - Ondernemers en de ge meente Reimerswaal werken de komende twee jaar aan vergroting van de veiligheid op bedrijventer rein De Poort in Rilland. Burgemeester Jan Huisman en ver tegenwoordigers van politie, brand weer en ondernemersvereniging Reimerswaal ondertekenen dins dag tijdens de startbijeenkomst een convenant. Deze overeen komst hoort bij het KVO-Keur merk Veilig Ondernemen Certifi caat. Via een enquête onder de bedrij ven op De Poort zijn vorig jaar de belangrijkste knelpunten en moge lijke acties op veiligheidsgebied Tip? redactie@pzc.nl verzameld. Deze informatie is ge bruikt voor een plan van aanpak dat de komende twee jaar wordt uitgevoerd. Dan gaat het om zaken als gevoel van onveiligheid, over last en vernielingen, inbraak, over- valrisico en verkeersveiligheid. Na twee jaar wordt de veiligheid op en rond het terrein opnieuw tegen het licht gehouden. Natuurlijk had het mannenhoekje aan die Zierikzeese bar liever gezien dat de in nylonkousen en speelpakje gehulde Raffaëla het Nationaal Son gfestival had gewonnen. Niet dat ze de uitzending bekeken hadden overi- gens, want echte mannen zien het songfestival hooguit per ongeluk bij de kapper. Maar nu bekend is dat we in de persoon van Joan een heuse indiaan naar Bakoe sturen, konden de heren daar ook wel vrede mee heb ben: „Ze valt wel op met die tooi en dat is belangrijk." Na nog een paar biertjes onthulde die ene kroegtijger plots de diepere beweegredenen van de Nederlandse uitzending: „We zijn gewoon aan Winnetou."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61