naar Londen binnenland 15 M weekendcompany® Nauwelijks afname eenzame opsluiting Rutte onder vuur wegens meldpunt Politie dreigt uitschrijven bekeuringen te staken 'FBI gaat computers van Nederlanders afsluiten' Miljoenen voor topman Vestia VouoLOjdie, a mMuéaoia Trendy hotel in Belgisch Limburg! tl 59," ,p www.weekendcompany.nl 0 vrijdag 2 maart 2012 voorbijgangers en Kamerleden. Behalve vrolijkheid was er bij het Leger des Heils ook zorg. En dan vooral over het slechte economische tij, aldus de lei der van de christelijke hulpverleningsorganisatie, commandant Hans van Vliet. foto Roel Rozenburg/ANP zorgd', aldus de RVD. Op de afde-* ling Acute Neurologische Revalida tie is plaats voor 46 patiënten. Hun verblijf wordt daar volgens het ziekenhuis 'zo comfortabel en gemakkelijk mogelijk gemaakt'. Prins Friso (43) liep nadat hij on der een lawine werd bedolven ern stige hersenbeschadiging op. Dit omdat door zuurstoftekort zijn hart ongeveer vijftig minuten heeft stilgestaan. „Het is niet zeker of hij ooit weer bij bewustzijn zal komen. Een eventuele revalidatie zal in ieder geval maanden, zo niet jaren in be slag nemen", zei dr. Wolfgang Rol ler van de universiteitskliniek van het Landeskrankenhaus in Inns bruck vorige week. De keuze voor Londen kwam niet geheel als een verrassing. Mabel en Friso wonen en werken er al jaren en de kinderen zijn er geboren. Voor hen is het belangrijk dat ze niet hoeven verhuizen. „Londen biedt voor hen het meeste vooruit zicht op continuïteit en stabili teit", zo liet de RVD weten. Prinses Mabel maakte gisteren voor het eerst sinds het ongeluk ook weer gebruik van Twitter. 'Het warme medeleven in de afgelopen periode heeft mij steun en kracht gegeven. Mijn dank hiervoor is groot', meldde ze in een tweet. motmcmmmssm DEN HAAG - Het-aantal psychiatri sche patiënten dat tegen zijn wil in een isoleercel wordt gezet, neemt sinds 2010 nauwelijks af Dit tot grote ergernis van de Twee de Kamer die minister Edith Schip pers van Volksgezondheid gisteren maande tot ingrijpen. Jaarlijks gaat het om meer dan vijf duizend patiënten die een dag tot soms zelfs maanden achtereen worden opgesloten. De Tweede Ka mer was unaniem in zijn teleurstel ling. Al in 2009 heeft de Kamer uit gesproken een eind te willen ma ken aan deze onmenselijke prak tijk. Insluiting van patiënten ge beurt namelijk niet in het kader van een behandeling, maar ter be veiliging van hulpverleners of de patiënt zelf. In sommige instellin gen was het zelfs standaardproce dure om nieuwe patiënten bij bin nenkomst gelijk op te sluiten. Vol gens de Kamer mag insluiting al leen als uiterste middel. Maar vol gens de Inspectie voor de Gezond heidszorg is het ondanks de toezeg ging van de GGZ-sector niet ge lukt het aantal separaties jaarlijks met 10 procent terug te brengen. Belangrijkste belemmering is vol gens de Inspectie het ontbreken van een algemene richtlijn op grond waarvan instellingen patiën ten kunnen insluiten. BRUSSEL - Premier Mark Rutte is gisteravond op de EU-top op nieuw onder vuur komen te lig gen over het PW-meldpunt voor Oost-Europeanen en de Neder landse blokkade van de toetreding van Roemenië en Bulgarije tot het Schengengebied. De voorzitter van het Europees Parlement, Martin Schultz, vroeg de EU-regeringslei- ders zelfs om een publieke veroor deling van Nederland vanwege het PW-meldpunt. Eerder op de dag had Schulz in een onderhoud met Rutte al na mens het Europees Parlement ge zegd dat de regering onvoldoende afstand heeft genomen van het PW-initiatief Bij het begin van de top herhaalde hij dat nog eens en noemde het PW-meldpunt 'een uiting van het toenemende openlijke racisme in Europa'. Volgens Schulz 'kan het toch niet dat in een van de grondleggende landen van de EU een partij een si te heeft waarin met een racistische ondertoon over burgers uit Oost-Europa wordt gepolemi seerd'. Rutte heeft in een reactie duidelijk gemaakt dat de PW-site niet door de regering wordt ge steund. Schultz zei te hopen dat ook de regeringsleiders ondubbel zinnig afstand nemen van de site. Rutte zegde toe dat hij 'op enig moment' bereid is om tekst en uit leg te geven in het Europees Parle ment. Een datum daarvoor is nog niet vastgesteld. Rutte kreeg ook kritiek omdat Ne derland als enige lidstaat toetre ding van Roemenië en Bulgarije tot het Schengengebied tegen houdt. Volgens Schulz heeft zowel de Europese Commissie als het Eu ropees Parlement vastgesteld dat beide landen aan de toelatings voorwaarden voldoen en wordt de EU 'in plaats van een rechtsge meenschap een unie van wille keur' als daar om politieke rede nen nu van wordt afgeweken. DEN HAAG - Oud-topman Erik Staal van woningcorporatie Vestia heeft bij zijn vertrek ruim 3,5 miljoen eu ro meegekregen. Minister Liesbeth Spies vindt dit ongepast, zeker nu Vestia kampt met grote financiële problemen. In antwoord op vragen van de PW liet Spies gisteren weten dat ze ook niet te spreken is over het loon dat Staal opstreek. Hij kreeg jaarlijks bijna een half miljoen. Staal kreeg het geld mee op grond van oude afspraken en om zijn pen sioen veilig te stellen. Spies heeft van Vestia te horen gekregen dat deze afspraken meegenomen wor den bij een onderzoek of er schade te verhalen valt of er aangifte ge daan kan worden. Vestia kwam in problemen omdat het voor miljar den euro's aan derivaten bezit. De ze financiële producten verzekeren tegen een toekomstige rentestij ging op leningen. De rente is de af gelopen tijd echter gedaald en daar om moet Vestia geld bijstorten. LEUSDEN - Als minister Ivo Opstel ten (Veiligheid en Justitie) niet voor maandag 12.00 uur beweegt om in de buurt van de cao-eisen van het politiepersoneel te komen, dan vragen de politiebonden hun leden geen bekeuringen meer uit te schrijven. Alleen voor buiten sporige misstanden wordt een uit zondering gemaakt. „Dit zal de eer ste actie zijn", zegt voorzitter Ger- rit van de Kamp van de grootste politiebond ACP. „De actiebereid heid is groot, hebben we al ge merkt. Dat gaat de overheid veel geld kosten. Als er dan nog geen beweging komt, zal er zwaarder ge schut worden ingezet", benadrukt hij. Van de Kamp houdt nog even voor zich hoe die zwaardere acties eruit zullen gaan zien. Woensdag liepen de onderhande lingen voor een nieuwe politie-cao opnieuw vast. Met name op het ge bied van inkomensverbetering en de mogelijkheden voor vroegpen- sioen liggen de bonden en de mi nister nog ver uit elkaar, stelt de voorman van de ACP. „We erken nen heus de serieuze economische situatie. Maar onze eisen zijn keu rig en houden hier rekening mee. We kunnen echter niet toestaan dat het kabinet de politiemedewer kers financieel uitkleedt en ons minder dan de nullijn biedt. Dat betekent dat onze politiemensen er, als het aan de minister ligt, op achteruit gaan." Volgens de voor zitter van de ACP wentelt Opstel ten een 'rekenfout' van 700 mil joen over een regeling van ver vroegd pensioen voor politiemen sen af op diezelfde dienders. Van de Kamp: „Dat is natuurlijk onac ceptabel." Opstelten. biedt de zeker heid voor alle agenten dat ze hun baan houden, aldus zijn zegsman. DEN HAAG - Duizenden computer- bezitters in Nederland en België lo pen het risico op donderdag 8 maart ineens te worden afgesloten van internet. Dat is het gevolg van een actie van de Amerikaanse vei ligheidsdienst FBI die op genoem de datum een recent door Ameri kaanse criminelen bestuurde com puter uitschakelt. Duizenden Nederlanders en Bel gen surfen, zonder het zelf te we ten, via deze computer op het in ternet. Wereldwijd lopen miljoenen com putergebruikers hetzelfde risico. Dat zegt G Data, een Duitse leve rancier van beveiligingssoftware voor computers. Ziggo, met 1,7 mil joen klanten de grootste internet- provider van Nederland, kent het probleem maar zegt dat er veel minder mensen door getroffen worden dan G Data veronderstelt. „Wij denken dat het beperkt blijft tot enkele tientallen klanten die op 8 maart niet meer kunnen in ternetten. Onze helpdesk weet er van en geeft de klanten instructies hoe ze het probleem op moeten lossen", aldus de woordvoerder van Ziggo. De kwestie begon vorig jaar no vember toen de FBI een bende op rolde die internetverkeer stiekem omleidde via eigen servers. „Dan ga je niet via bijvoorbeeld UPC of Ziggo op internet, maar via de ser vers van deze criminelen die het internetverkeer hebben omge-. leid", zegt de woordvoerster van G Data in Nederland. Op de 'gekaapte' computers werd een heleboel reclame voor Ameri kaanse producten gemaakt. Nadat de FBI de bende had opge rold werden de servers in de lucht gehouden zodat gedupeerde ge bruikers hun internetverkeer weer konden herstellen. 3 2 overnachtingen incl. ontbijt y Hampshire Hotel - ECU y Gelegen in centrum Genk y Beoordeeld met een 7.6 y Bezoek Maastricht en Hasselt y Verblijf tot 30 april 2012 k Van IBSfffflfflHtBl 0% 10 153 beschikbaar! OP=OP 20 30 -10 50 60 lis ft» 90 100% Re 1 1 lL1 Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) 'Exd. resefveringskosien 12.50 per boeking. Let op! Alleen op 2 maart tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5