Zorgstroom schrapt banen «Ü3J1 zeeland 125 Visserij met netten op strand Veere verboden Badkamer metamorfose? weekenddiensten Skelet gevonden in Fort Rammekens m www.dominicus.nl vrijdag 2 maart 2012 ■auamisitissisesssB^ssseaimassB Eind aan contracten huishoudelijke hulp door Theo Ciele MIDDELBURG - Ruim driehonderd medewerkers van thuiszorgorgani satie Zorgstroom raken hun ar beidscontract als hulp in de huis houding kwijt. Dat is het gevolg van de veranderingen in de regelge ving rond de aanbesteding van huishoudelijke hulp en van de be zuinigingen. Volgens Léon Phernambucq, voor zitter van de Raad van Bestuur van Zorgstroom, zijn de betrokken medewerkers de afgelopen tijd over de maatregel ingelicht. Tot enkele jaren geleden werden de zogeheten alphahulpen betaald door de cliënten zelf. Twee jaar ge leden werden deze mensen in dienst genomen. Weliswaar op basis van een jaar contract, maar wel met alle rech ten, zoals pensioenopbouw en va kantiedagen. De klok wordt nu in feite terugge draaid. Omdat het om mensen met een jaarcontract gaat, hoeven zij niet formeel ontslagen te wor den. Het komt erop neer dat hun tijde lijke arbeidscontract niet verlengd wordt en dat ze weer moeten gaan werken zoals in de tijd van de alp hahulpen. Dat betekent een verslechtering van de rechtspositie van de huis houdelijke hulpen. De aanbieders van hulp in en om het huis op Walcheren, waarvan Zorgstroom verreweg de grootste is, werken aan een voorstel voor de drie ge meenten. Daarbij wordt mogelijk ook de Middelburgse organisatie Facilitas betrokken. Facilitas is een organisa tie die door de gemeente Middel burg anderhalf jaar geleden werd binnengehaald als bemiddelaar tus sen zorgvragers en zorgaanbieders in de regio. Afgelopen zomer besloten Wal- cherse zorgorganisaties en gemeen ten te werken aan de opzet van een Walchers systeem voor dienst verlening in en om huis. Voor Mid delburg zou dit dan weer een alter natief worden voor Facilitas. Maar inmiddels wordt dus gekeken of Fa cilitas een rol kan blijven spelen. Deze week zijn daarover de laatste gesprekken. Wethouder Albert de Vries van Middelburg zei woensdagavond in de raadscommissie Maatschappelij ke Zaken dat samengewerkt moet worden tussen de aanbieders van zorg in en om het huis. „We moeten het nu eenmaal met veel minder centen zien te doen", aldus De Vries. Door op een slimme manier sa men te gaan werken, kan er be spaard worden op de kosten, zo hoopt wethouder De Vries. 5SSS5S23Ü?KeSSBaaSi-5S Zaterdag 3 en zondag 4 maart 2012 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen door Henk Postma DOMBURG - Vissen met staande netten is voortaan verboden langs de Veerse kust. De Tweede Kamer heeft gemeenten de mogelijkheid geboden om 'kleinschalig recrea tief vissen met staand want' toe te staan. Maar burgemeester en wet houders van Veere zien daar geen heil in. In het verleden was er een vergun ning voor nodig van het ministe rie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. In Veere vond visserij met staand wand tot nu toe niet of nauwelijks plaats. De gemeente wil het nu helemaal onmogelijk maken. Want, aldus het college, er kleven grote nadelen aan. Er zijn maar twee vissers nodig om een compleet strand 'af te zet ten' met netten. „Daarmee wor den andere vormen van recreatie op die stranden zo goed als uitge sloten. Een staand want is maxi maal 50 meter lang en wordt paral lel aan de zeedijk uitgezet. Een be perking van strandrecreatie en het strandbeeld is hiermee een feit." Bovendien, vanuit milieuoogpunt is het een omstreden manier van vissen. Behalve uit 'ongewenste' vissoorten kan de bijvangst ook be staan uit zeezoogdieren zoals dol fijnen en bruinvissen. Die raken verstrikt in het net en stikken. Al met al voelt de gemeente er niets voor een heel vergunningen en handhavingsbeleid op te tuigen om het een enkeling mogelijk te maken een omstreden, en overlast veroorzakende vorm van visserij te beoefenen. Sportvisserij Zuid west Nederland had de gemeente om een standpunt gevraagd. RITTHEM - Bij graafwerk voor de restauratie van Fort Rammekens in Ritthem is gisterochtend een skelet uit de achttiende eeuw ge vonden. Het lag tegen de buitenmuur van het fort aan de westelijke zijde, ver telt Bernard Meijlink van de Wal- cherse Archeologische Dienst. De dienst is bezig pakketen grond af te graven. Dat is nodig om de ka zematten waterdicht te kunnen maken. Tijdens het graven stuitten de archeologen op het skelet. Het verkeert in niet al te beste staat. Daarom kan Meijlink nog niet zeg gen wat de mogelijke doodsoor zaak is: „Het lag in een wat slordig gegraven kuil. Er lag ook een stuk je lood bij de schedel, dat van een musketkogel kan zijn." TERNEUZEN Boos meisje stuurt bedreigend sms'je Een inwoner van Terneuzen kreeg deze week een bijzondere sms: een doodsbedreiging, afkomstig van een mobiele telefoon met onbe kend nummer. De man stapte naar de politie die de afzender wist te traceren: een 13-jarig meisje uit de gemeente Bronckhorst, in de Ach terhoek. Zij gaf toe in een boze bui soms een sms naar een willekeurig 06-nummer te sturen. BRUSSEL Waterzuivering te klein om te zuiveren Het waterzuiveringsstation Brussel- Noord is te klein om het afvalwa ter van Brussel goed te kunnen zui veren. De zuivering had 20 tot 40 procent groter moeten zijn, bleek deze week in de commissie Leefmi lieu van het Brussels parlement, waardoor het water onvoldoende wordt gezuiverd. Brussel loost op de Zenne waarvan het water uitein delijk in de Schelde terechtkomt TERNEUZEN Finse metalband speelt in De Pit De Finse metalband Waltari staat zaterdagavond in de Terneuzense popzaal De Pit De wortels van de band gaan terug tot de jaren negen tig. Waltari maakt, aldus De Pit, 'een knotsgekke mix van techno en heavy metal'. Tickets kosten vijf euro; aanvang 21.00 uur. Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. AJijfcl uuuilillr lÊpp 7 Bad in Beeld Totale badkamer make-over vanaf 7.999,-* Wij slopen uw oude badkamer en verleggen de leidingen U kiest een designradiator, accessoires, douche, toiletset, wastafel en (wand- en vloerjtegels Wij monteren alle materialen en leveren de badkamer compleet op! Kom naar onze showroom in Westkapelle of Goes! *Deze prijs is gebaseerd op badkamer De Linge, informeer naar de actievoorwaarden. V: i «JÉ t Oude Zandweg 2 4361 SK Westkapelle Tel. 0118-571436 Verrijn Stuartweg 10 4462 GE Goes Tel. 0113-277200 Kwekerij open. elke zaterdag van 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Crijpskerke ZEELRRD info@zeelandplant.nl www.zeelandplant.nl HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57