Weer bezwaar windmolens Zierikzee Vragen over herinrichting verdachte van SCHOUWEN-DUIVELAND Itk Nieuw zand voor Schouwse stranden brandstichting almanak Indiaan VRIJDAG 2 maart 2012 21 PZC Titanic in spotlights in Den Osse 22 en 23 Ulk' Omwonenden Gouweveerse Zeedijk vechten ook milieuvergunning aan door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Nadat eerder vierhon derd protesten waren ingediend te gen het bestemmingsplan, hebben nu tweehonderd omwonenden be zwaar aangetekend tegen de omge vingsvergunning van het windmo lenpark aan de Gouweveerse Zee dijk in Zierikzee. Volgens de omwonenden, onder aanvoering van Ria Geluk, komen de drie windturbines te dicht bij het Natura 2000-gebied de Ooster- schelde te staan. De wet schrijft een afstand van minimaal 135 me ter voor, maar volgens de bezwaar makers is dat hier niet het geval. De wieken van de turbines zou den zelfs in het natuurgebied ste ken. Een ander argument vinden de be zwaarmakers in natuurgebied 'Het Stelletje'. Dat is weliswaar geen Na- tura200o-gebied, maar valt wel on der de Ecologische Hoofdstruc tuur en is dus beschermd. „In de omgevingsvergunning wordt dit di rect aangrenzende gebied gene geerd. Ten onrechte stellen burge meester en wethouders dat de windturbines hier 300 meter van af liggen. De werkelijkheid is dat dit gebied zo goed als grenst aan het beoogde windpark", stellen de omwonenden in hun bezwaar schrift. Zij vermoeden dat B en W Het Stelletje verwarren met het naastgelegen gebied 'Het Schorre de'. De bezwaarmakers merken tenslot te op dat in de, op 20 januari ver leende, vergunning de cultuurhis torische en de archeologische sta tus van het gebied te weinig aan dacht krijgen. Al met al spreken de bezwaarmakers van een 'onzorg vuldig genomen besluit', dat moet worden heroverwogen. De omwo nenden hebben zich verzekerd van juridische bijstand en stappen naar de rechter als B en W voet bij stuk houden. Bij de Raad van State ligt inmid dels ook een pak bezwaarschriften tegen de molens. Maar die betref fen het bestemmingsplan. Afzen ders zijn de omwonenden de Zeeuwse Milieu Federatie en de vereniging Stad en Lande. De Raad behandelt de bezwaren op 13 april en doet waarschijnlijk in de zelfde maand uitspraak. Het oorspronkelijke plan voorzag in de bouw van vier 140 meter ho ge turbines. Na een tumultueus verlopen raadsvergadering in juli vorig jaar werd dat aantal terugge bracht naar drie. WESTENSCHOUWEN - Medewerkers van Rijks waterstaat bepalen op het strand van Westen- schouwen hoe de persleiding moet komen te liggen. Maandag begint hier de zandsuppletie. Aannemer Van Oord verhoogt de komende maanden de stranden van Westenschouwen tot aan Nieuw-Haamstede. Er komt 1,8 mil joen kubieke meter zand bij. Dat gebeurt in dagelijkse porties van 2500 tot 3000 kuub. Be langrijkste reden voor de suppletie is de veilig heid. Maar ook badgasten, reddingsbrigade en vooral strandtenthouders hebben er baat bij. Het werk gaat door tijdens het hoogseizoen. Telkens wordt een stuk strand afgesloten. In september verwacht Rijkswaterstaat klaar te zijn. foto Ronald den Dekker ZIERIKZEE - De raadsfractie van het CDA wil weten waarom de ge meenteraad pas in januari is geïn formeerd over vertraging bij de herinrichting Mosselboomgaard in Zierikzee. De vertraging zit vol gens het college in de bestem mingsplanprocedure. Het CDA is hier verbaasd over omdat het colle ge eerder liet weten dat de proce dure voor het bestemmingsplan in november vorig jaar was afgerond. Het CDA vraagt om opheldering. Omdat de Mosselboomgaard ver traging oploopt, worden eerst het Havenplein en het Havenpark op nieuw ingericht. Het CDA wil ook weten of het college van B en W van plan is om naast de belangen groepen en ondernemers ook de bewoners van de binnenstad te in formeren over de herinrichting. MIDDELBURG - De politie heeft gis teren een minderjarige aangehou den op verdenking van brandstich ting in een woning aan de Granaat in Middelburg. Het huis brandde volledig uit. Over de identiteit van de verdachte doet de politie geen mededeling. Volgens buurtbewo ners woonden in het huis een moeder met haar tienerzoon. Natuurlijk had het mannenhoekje aan die Zierikzeese bar liever gezien dat de in nylonkousen en speelpakje gehulde Raffaëla Paton het Natio naal Songfestival had gewonnen. Niet dat ze de uitzending bekeken hadden overigens, want echte man nen zien het songfestival hooguit per ongeluk bij de kapper. Maar nu bekend is dat we in de per- Tipredactie@pzc.nl soon van Joan Franka een heuse indi aan naar Bakoe sturen, konden de heren daar ook wel vrede mee heb ben. „Ze valt wel op met die tooi en dat is belangrijk," luidde de heersen de mening. Na nog een paar biertjes onthulde die ene kroegtijger plots de diepere beweegredenen van de Neder landse uitzending: „We zijn gewoon aan Winnetou."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53