Friso vervoerd Thuis live tv ook 41 binnenland Verkoop van hasj mogelijk illegaal Postzegel Leger des Heils kpn winkel kpn.com 0800 0115- j vrijdag 2 maart 2012 DEN HAAG Falend toezicht bij fatale schipbreuk De Inspectie Verkeer en Waterstaat heeft gefaald bij het toezicht op de scheepsveiligheid van het in 2010 gekapseisde schip Frisia. Dat con cludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid. De drie bemanningsle den van deze zogenoemde schel penzuiger kwamen voor de kust van Terschelling door het ongeval om het leven. 'Het kon gebeuren dat een onbevoegde schipper met een niet zeewaardig en onterecht gecertificeerd schip naar zee ging.' OUDENBOSCH/BREDA Ontvoerder misbruikte meisjes De man die op 17 februari is aange houden voor de ontvoering en het misbruik van een vijfjarig meisje in Oudenbosch, heeft bekend. Hij heeft ook bekend nog een tweede meisje uit die plaats te hebben mis bruikt. Dat zegt een woordvoerster van OM in Breda. Het misbruik van het tweede slachtoffer zou hebben plaatsgevon den daags voor de ontvoering van de vijfjarige. STEIN Miljoenen illegale sigaretten gevonden De Belastingdienst heeft 5 miljoen illegale sigaretten in beslag geno men. De opsporingsdienst FIOD vond de rookwaar in een loods in het Limburgse dorp Stein. Een 58-jarige man uit Guttecoven en een 53-jarige man uit Stein zijn op gepakt, zegt het Openbaar Ministe rie. De pakjes hadden geen accijns zegels. Als de sigaretten op de markt zouden komen had de fiscus een miljoen misgelopen. DEN BOSCH Celstraf dreigt voor pedoseksueel Het Openbaar Ministerie (OM) en de reclassering zijn er niet in ge slaagd een gemeente te vinden die onderdak wil bieden aan de veroor deelde pedoseksueel Sytze van der V. Het gerechtshof in Den Bosch gaat daarom alsnog beoordelen of hij drie maanden voorwaardelijke celstraf moet gaan uitzitten, zoals het OM wil. Het OM herhaalde gis teren dat Van der V. niet wil luiste ren naar de reclassering en niet wil zeggen waar hij verblijft. DEN HAAG OM: zwaardere eis bezit vuurwapens Het Openbaar Ministerie (OM) gaat zwaardere straffen eisen voor bezit van een vuurwapen. Dat maakte het OM gisteren bekend. Aanlei ding zijn volgens het OM onder an dere ernstige incidenten met vuur wapens die tot 'veel maatschappe lijke onrust* hebben geleid. Voor heen stond er 180 uur taakstraf op het in huis hebben van een vuur wapen. Het OM gaat sinds gisteren uit van vier maanden celstraf. DEN HAAG Maatregel tegen arts openbaar Maatregelen tegen artsen, fysiothe rapeuten of apothekers die in de fout zijn gegaan, worden in begrij pelijke tekst openbaar gemaakt. Mi nister Schippers (Volksgezond heid) meldde gisteren dat zij pa tiënten en werkgevers in de zorg beter zicht wil geven op foute prak tijken. Eerder ontstond ophef rond onder meer een neuroloog die niet meer in Nederland mocht werken en aan de slag ging fti Duitsland. DEN HAAG - Het einde dreigt voor de verkoop van hasj in coffee shops. Regeringspartij CDA en ge- doogpartner PW steunen het WD-voorstel om de verkoop van hasj illegaal te maken. Zo willen de partijen de illegale import van hasj uit het buitenland bestrijden. Volgens WD-Kamerlid Ard van der Steur, die het voorstel gistera vond in de Tweede Kamer indien de, heeft onderzoek aangetoond dat de meeste hasj afkomstig is uit het buitenland. „Het Nederlands klimaat is te koud om hier hasj te telen. Met de verkoop van hasj ge ven wij de criminele bendes die hasj smokkelen financiële onder steuning. Dat moeten wij niet meer willen." Met een kleine wijziging van de voorwaarden waaraan coffeeshops moeten voldoen, wordt de nu ge doogde verkoop van hasj straks il legaal. Het voorstel viel niet in de smaak bij de oppositiepartijen PvdA, GroenLinks en SP die juist voor verdere deregulatie pleiten. „Ik lean de knallende champagnefles sen van de drugsdealers al horen. De regering bewandelt een zeer ge vaarlijk pad met het drugsbeleid. Door deze voorstellen zullen ge bruikers straks op straat aan hun drugs willen komen", reageerde Tofik Dibi van GroenLinks. Hasj wordt, net als wiet, gemaakt van de cannabisplant. 111|l"|n|»n||r"" "1111 II I DEN HAAG - Kamerleden Slob (CU, rechts), Van Miltenburg (WD, midden) en Plasterk (PvdA, links) hebben de grootste lol terwijl ze in Den Haag de eerste speciale postzegel voor het jubileumjaar van Het Leger des Heils op plakken. Het leger bestaat dit jaar 125 jaar en serveerde daarom soep aan De koninklijke familie heeft op basis van adviezen van deskundi gen gekozen voor het grootste privéziekenhuis van Groot-Brit- tannië voor de behandeling van prins Friso. Daar kan hij in zijn comateuze toestand optimaal worden verzorgd, aldus de RVD. door Hans Jacobs LONDEN/INNSBRUCK - Prins Friso is gisteren opgenomen in het Wel lington ziekenhuis nabij Regent's Park in Londen. Hij is vroeg in de middag vanuit Innsbruck overge vlogen in een speciaal ambulance vliegtuig. Koningin Beatrix, prin ses Mabel en haar dochtertjes Lua- na en Zaria zijn ook in de Britse hoofdstad. De Rijksvoorlichtings dienst (RVD) maakte dat gisteren bekend. Oostenrijkse media had den het vertrek uit Innsbruck, waar de prins sinds zijn ski-onge val op 17 februari in het universi teitsziekenhuis lag, eerder al ge meld. De koninklijke familie heeft op ba sis van adviezen van deskundigen gekozen voor dit grootste privézie kenhuis van Groot-Brittannië. Daar kan de prins in 'zijn huidige toestand optimaal worden ver- PAUL KUSTERS Nu de eerste 3 maanden 15.-korting op Alles-in-één Standaard - Interactieve TV kijken op meerdere tv's, taptop en tablet Supersnel UitéTnetten lot 40. Mbit/s Gratis SpóUfy Premium Uw. 10,- /tand 'Dere prijs getdl voer AUes-in-éér. Standaard Oc- eerste 3 maanden betaal je AC.-/mn<I. T daarna f. 55 - /mnd. Vraaci de verkoper naar de voorwaarden en beschikbaarheid of.kjjfcnjj kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4