De Looff vol vertrouwen voor derby Fluijt wil wat rechtzetten 321 H3TSP0(R)TS Omloop van Axel Ambiance wacht zwaar duel Karatestage in Terneuzen Togo ruikt titel in derde klasse Taekwondo in De Kruitmolen Leppens kiest voor Nederlandse bekerfinale vrijdag 2 maart 2012 mmmmsmmsmmm Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 4 MAART Arnemuiden heeft in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal vijf punten meer dan FC Dauwendaele. Ieder seizoen houdt Road Running Axel (RRA) een aantal trimlopen. Morgen staat alweer de laatste gepland, de Omloop van Axel. Dit is een loop met de afstand van een halve marathon. Veel lopers gebruiken deze trimloop als voorbereiding op de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen. Er kan ook vijf of tien kilometer ge lopen. De start is om 14.00 uur in de Boslaan in Axel. Een dag later staat in Cadzand-Bad voor de laatste maal dit seizoen een DRV Natuurloop op het programma. De start is om 10.30 uur met als afstanden 2700, 4700 en 10700 meter. f' De darters van Ambiance staan morgen voor j een zware opgave. Het team van captain Stefaan Deprez speelt in het Overijsselse Lierderholthuis tegen Kjelvik Darts, de nummer twee van de ranglijst. De spelers uit Sint Jansteen, die vechten voor lijfsbehoud in de Superleague, moeten het onder andere opnemen tegen Alan Norris, een Engelse darter die tijdens de Lakeside 2012 in de kwartfi nale werd verslagen door de latere winnaar Christian Kist. De laatste competitiewedstrijd ging voor de Zeeuwse darters verloren. Oranje Bar was half februari nipt te sterk. Budo Fieret houdt komend weekeinde de Dick Fieret Memorial Course in sporthal de Vliegende Vaart te Terneuzen. Het gaat om een karate- en kobujutsustage. Gasttrainers zijn sensei Julian Mead (zesde dan uit Engeland) en seinsei Dirk Heene (achtste dan uit België). Deelnemen aan de karatestage op zaterdag (13.00 tot 17.30 uur) kan vanaf de groene band. De kobujutsustage op zondag (11.00-15.30 uur), waarbij er getraind wordt met oorspronkelijke Japanse wapens, staat open voor iedereen die deze sport beoefent. Voor de korfballers van derdeklasser Togo staat er morgen een cruciaal duel op het programma. De Goese korfbalploeg kan al - één speelronde voor het einde - kampioen worden. Dan moet in Sportpunt Zeeland (16.20 uur) wel nummer twee DSO verslagen worden. Die staat op één punt achterstand. Togo bivakkeert al decennia in de derde klasse. De club promoveerde nooit, maar degradeerde ook nooit. Dit zaalseizoen is er een kans om die lijn te doorbreken. Coach Carlo de Waele wil die mogelijkheid met bei de handen aangrijpen. Mocht Togo-DSO in een gelijkspel eindigen, dan kan de Goese ploeg een week later mogelijk alsnog de titel pakken. Bij een nederlaag heeft DSO de beste kampioenskansen. De nummer twee heeft wel de zeker heid van een promotiewedstrijd. ZONDAG 5 MAART In Middelburg wordt zondag voor de tiende keer het open Zeeuws kampioenschap taekwondo ge houden. De organisatie is in handen van Tae kwondo Middelburg. Ook dit jaar zal sporthal De Kruitmolen vol staan met ruim driehonderd sporters uit binnen- en buitenland. Er zal gestre den worden op de onderdelen stijlfiguren, spar ren en gesprongen technieken. Het toernooi begint om 9.30 uur en zal tot 17.00 uur duren. Naast veel recreanten zal ook de Europees juniorenkam pioene van 2011 in de klasse +70 kg, Nina Meppelder, op de mat verschij nen. Morgen staat de derby tussen FC Dauwendaele en Arnemui den in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal op het pro gramma. Voor keeper Bennie de Looff is het een speciale wed strijd. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Bennie de Looff ver ruilde twee jaar geleden het doel van FC Dauwendaele voor dat van Arnemuiden. Morgen treft hij met de vissersploeg zijn oude club uit Middelburg. „Het zal een speciale wedstrijd voor mij worden. Ik ga veel oude bekenden tegenkomen en natuurlijk oud-ploeggenoten. Dat maakt het alleen maar leuker. Sinds mijn overstap heb ik niet meer bij Dauwendaele gespeeld. Ik ben niet met een slecht gevoel weg gegaan bij Dauwendaele, dus ieder een begroet me nog steeds heel vriendelijk. Iedereen wenst me suc ces, ook al speel ik dan voor een an dere ploeg. Via Facebook en Twit ter zijn we onderling al begonnen met elkaar wat op te jutten", ver telt De Looff De eerste confrontatie dit seizoen op 1 oktober in Arnemuiden ein digde in een deceptie voor de thuis ploeg. Dauwendaele stond onder aan met een schamel puntje, maar nam toch de drie punten mee naar Middelburg. Spits Peter van Gorsel verschalkte De Looff in die wed- MIDDELBURG - Driebander Eddy Leppens heeft besloten voor Frans Bevers uit te komen in de Neder landse bekerfinale, die van 10 tot en met 13 mei in Zundert wordt gehouden. De Belg was tot een keuze gedwon gen omdat in Frankrijk de play offs van de competitie op de zelf de data staan gepland. Leppens komt in Frankrijk uit voor Clichy Montmartre, dat zich al had ge plaatst voor de play-offs. Ook diens teamgenoten Eddy Merckx en Richard Bitalis kozen om voor hun team in Nederland (TOW) te spelen. De teamcaptain van Clichy Mont martre, Jean Reverchon, heeft zijn biljartteam met direct teruggetrok ken uit de Franse competitie en protest aangetekend bij de Europe se bond tegen de hele gang van za ken. strijd driemaal. „We verloren toen met 4-2. We hebben ze toen onder schat, omdat ze van onderen ston den. Dat gaat ons nu echt niet ge beuren", zegt de laatstejaars stu dent bedrijfseconomie aan de Avans Hogeschool in Breda. Volgens De Looff speelt Arnemui den minder goed dan vorig sei zoen. Toch staat de ploeg van trai ner Marco Groeneveld vijfde in de stand. De Looff: „De weg naar bo ven is inmiddels ingeslagen, maar we spelen minder goed dan vorig jaar. We waren voor de winterstop niet constant genoeg. Zelf draai ik geen lekker seizoen. Ik heb wat kleine blessures gehad. Mijn heup speelde al een keer op en vorige week verrekte ik mijn enkelban den." In de stand staat Terneuzense Boys een straatlengte voor op de rest. „Terneuzense Boys wordt kampioen, maar wij moeten de tweede-periodetitel pakken. We kunnen misschien nog tweede worden, want Dinteloord stortte vorig seizoen op het einde hele maal in", zegt De Looff vol vertrou wen. Afgelopen zaterdag won Arnemui den met 3-2 bij Duiveland. Dau wendaele versloeg thuis de num mer drie van de ranglijst, Klun- dert, met 4-1. „Dat Dauwendaele vorig weekend Klundert met 4-1 versloeg, is geen verrassing voor mij. Klundert heeft aan het begin veel punten gepakt. Die ploeg zie ik geen twintig punten meer pak ken. Ik denk dat ze nog flink gaan zakken in de stand. Ik denk dat Ar nemuiden, Dauwendaele en Nieuwdorp hoger gaan eindigen dan waar ze nu staan", stelt de goa lie. De Looff heeft het naar zijn in het vissersdorp. Toch had hij eerst door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Uit tegen Lewedorp- se Boys verloor Wolfaartsdijk eer der dit seizoen met 2-1, maar in de zestiende PZC-Toto voorspelt Harm Fluijt dat de drie punten morgen gewoon in Wolphaarts- dijk blijven. „We spelen tegen de vorige club van onze trainer (Edwin Zuijdwegt). Uit verloren we, dus dat moeten we nu maar omdraaien. Het is nodig ook, want zo veel punten pakken we niet", al dus de 32-jarige Fluijt. De voetballer volgt het Zeeuwse voetbal op de voet. Op de markt - Fluijt zit in de groente en fruit - komt het onderwerp ook regelma tig ter sprake. „Ik was dinsdag in Zeeuws-Vlaanderen op de markt en praatte daar met Carlo Blom- maert (ex-HW'24)." Dat was mede de reden dat Fluijt een tweetje invulde in de derby van hetzelfde HW'24 bij RIA W. Fluijt: „Het is weer een beetje rustig bij HVY. En RIA is een beet je wispelturig. Ik denk dat het om slagpunt bij HW is gekomen." Veel vertrouwen heeft Fluijt ook in Terneuzen. De hekkensluiter van de eerste klasse C gaat volgens hem stunten tegen middenmoter Longa. „Het is één van de laatste kansen. Ik gok erop dat ze een keer een thuiswedstrijd winnen." RWH - Hoek X Kloetinge - Achilles Veen X Heinenoord - GPC Vlissingen X Dauwendaele - Arnemuiden X Vosmeer-Tholense Boys X Wolfaartsdijk - Lewedorpse B. X ZSC'62-SKNWK X Terneuzen - LONGA X IFC - Vlissingen X Nemelaer-Goes X RIA W-HVV'24 X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44