sport 131 Robben: plezier bij Oranje, sores bij Bayern Groothuis-Nuis in achtste rit 1500 meter vrijdag 2 maart 2012 SmSEmSSeSSBS^S^S^S^S^SSgeSSStSBOIXISSSaeeiX Wereldkampioen sprint Stefan Groothuis werkt vandaag tijdens de wereldbekerwedstrijden in Thialf een rechtstreeks duel af met zijn teamgenoot Kjeld Nuis op de 1500 meter. Dat is gisteren tijdens de loting bepaald. Groothuis (vijfde) en Nuis (zesde) staan hoog in het wereldbekerklassement en hopen in 'hun' Heerenveen op die ranglijst te stijgen. Groothuis en Nuis verschijnen in de achtste rit. Daarna rijdt de Canadees Denny Morrison tegen de Rus Ivan Skobrev, waar na de Amerikaan Shani Davis en de Noor Havard Bökko het slotpaar vormen. Team Hart, met onder anderen Marrit Leenstra, is nog op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. foto Vincent Jannink/ANP Draagvlak voor Spelen 2028 neemt af Het draagvlak onder de bevolking om in Nederland in 2028 de Olym pische Spelen en Paralympische Spelen te organiseren, is afgeno men. Het percentage zakte van 41 naar 30 procent. Dat blijft uit de meting die eind vorig jaar door het Muiier instituut werd gedaan. Onder inwoners van Amsterdam en Rotterdam werd een extra me ting gedaan. Daar is de bekendheid met en de steun voor het evene ment groter dan onder de Neder landse bevolking als geheel. UTRECHT Mollema kopman Rabo in Parijs-Nice De wielerploeg van Rabobank heeft Bauke Mollema aangewezen als kopman voor Parijs-Nice, de Franse rittenkoers uit de UCI World Tour die zondag begint met een tijdrit over 9,4 kilometer. De 'Koers naar de Zon' is Mollema's^ eerste grote etappewedstrijd van het jaar. Mark Renshaw is ook opgenomen in de ploeg. De Australische sprin ter moet de ploeg in de massa spurts aan etappezeges helpen. Parijs-Nice telt twee aankomsten bergop, één van de derde categorie en één van de eerste. De laatste is in Mende. ROTTERDAM Sportpsycholoog helpt Fernandez Guyon Fernandez krijgt begelei ding van een sportpsycholoog. De aanvaller van Feyenoord gaf zon dag PSV-verdediger Marcelo een kopstoot en werd voor vijf wed strijden geschorst. Eerder dit sei zoen schorste de KNVB Fernandez al eens voor zes duels, toen hij NEC-verdediger Rens van Eijden in het gezicht sloeg. Sportpsycholoog Paul van Zwam, die al enkele jaren actief is in de jeugdopleiding van Feyenoord, gaat Fernandez nu helpen. „Guyon staat open voor deze hulp", aldus Martin van Geel, technisch direc teur van Feyenoord. „Hij kan zelf ook niet verklaren waarom het af en toe mis gaat." door Leon ten Voorde LONDEN - Hij had er het er maan dag nog over, daar aan de rand van het trainingsveld in Katwijk. Arjen Robben sprak voor een handjevol verslaggevers de verbazing uit hoe „snel de meningen toch kunnen veranderen in het voetbal". Er hoeft maar één van de zogenaam de opiniemaker iets te roepen of het hele land is gedraaid, zo zei de gekwelde voetballer. Het was alsof hij op dat moment al wilde zeggen: „Wacht nou maar af en trek niet te snel je conclusies". Twee dagen later kreeg Robben al de bevestiging van de grillen in de voetballerij. De interland tegen En geland was een klein uurtje voorbij toen de man van de wedstrijd met een stralende lach door de catacom ben van Wembley wandelde. Was de teneur maandag in de vraagstel ling nog ronduit negatief door zijn lastige situatie bij Bayern Mün- chen, nu wilde iedereen van hem weten hoe het voelde om terug te zijn als voetballer. Op misschien wel het mooiste voet balpodium van de wereld, had de vleugelspits zojuist de absolute hoofdrol vertolkt bij Nederland. Nee, niet alles lukte bij hem. Zeker niet. Vooral voor rust zag hij zelfs de meeste acties voortijdig stran den. Maar Robben is zo'n speler die een doffe wedstrijd plots kan inkleuren met iets geniaals. Dan pakt hij de bal en demarreert hij in een flits naar de overkant. Of hij krult de bal uit stand in de verre hoek. En dat maakt hem nou zo speciaal en zo anders dan de rest. Met twee prachtige treffers liet Rob ben na rust het zwart van Oranje fonkelen en onderstreepte hij nog eens dat de missie van het Neder lands elftal op het EK alleen een kans van slagen heeft als alle top pers erbij zijn. Oranje heeft de indi vidualist uit Bedum gewoon hard nodig, beseft ook bondscoach Bert van Marwijk. Maar Robben bewees in Londen natuurlijk vooral zichzelf een goe de dienst. Eindelijk was daar het moment dat al zo lang in zijn hoofd zat, maar niet wilde afdalen naar zijn voeten. „De afgelopen tijd lukte het allemaal net niet. Als dat de komende periode net wél wordt, ziet de wereld er weer heel anders uit", overzag hij nog eens de week van uitersten. Zou het toeval zijn dat hij zijn eer ste momenten van klasse heeft be waard voor de omgeving waarin hij zich zo gewenst voelt? Daar waar hij de ruimte krijgt, de waar dering vindt en niemand hem di- 'Ze zullen daar Duits- land-Frankrijk hebben gekeken, maar ik neem wel een dvd'tje mee' reet kapittelt als hij zichzelf eens verliest in egoïsme? Na alle sores bij zijn club Bayern München merkte Robben de voorbije dagen pas hoezeer hij het Nederlands elf tal heeft gemist. „Ik heb zoveel ple zier gehad. Het is geweldig met de ze groep jongens te trainen en te spelen. In de rust liep ik met de trainer naar buiten en zei tegen hem: 'wat een genot om hier te zijn'. Vervolgens maak ik in de tweede helft twee doelpunten. Jam mer dat het zo kort was, ik had graag willen blijven en nog een in terland gespeeld. Het voelt bekend bij Oranje en het is heerlijk om hier met een trainer te werken die vertrouwen geeft, de spelers laat ontspannen en je lekker je 'dinge tje' laat doen." Het is niet zo dat hij zich gisteren met de pest in het lijf weer meldde bij Bayern. Maar op Wembley werd nog eens duidelijk hoe diep de onvrede bij hem zit. „Kritiek is niet erg, maar het wordt wel erg als er vieze spelletjes worden ge speeld." In zijn ogen wordt er te gemakke lijk vergeten dat hij nog dagelijks de naweeën ondervindt van de lies breuk en het ongemak aan het schaambeen. Twee hardnekkige blessures die hem een jaar hebben gekost. „Buiten de hetze is het ge woon dood- en doodzonde dat ik na drie duels niet de kans heb ge kregen mijn ritme door te zetten", doelt Robben op zijn verbanning naar de bank bij Bayern. „Dit was de meest verschrikkelijke blessure van de waslijst die ik heb gehad, maar het zal wel een keertje over gaan. Wedstrijden als deze kan ik er dan goed bij hebben." En dan met een knipoog: „Ze zullen daar Duitsland-Frankrijk hebben geke ken, maar ik neem wel een dvd'tje mee. Of ik een lange lange neus maak? Een beetje wel, maar ik moet netjes blijven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43