V zeeland3 Aanklachten ontucht beslaan periode 9 jaar 135.- commentaar Buurtdienders Checkpoint Souburgs Chinees restaurant overvallen Z2 10% korting vrijdag 2 maart 2012 a»MMMII!l jMIg Hl. i IHI1WMM 'Hier zit eigenlijk wel een trots man, als ik kijk naar de Integrale Veiligheidsmonitor 2011.' Ronald Weydema, hoofd politiezaken Zeeland 'Zeeland blijft Zeeland, ook onder het nieuwe korps. Die agent blijft. We zijn met z'n allen op de goede weg.' Ronald Weydema, hoofd politiezaken Zeeland Gevoel van onveiligheid (in procenten) ■BOM s - OS! SCHUMACHER exclusief bij Markt 4 Terneuzen Steeds minder Zeeuwen voelen zich onveilig. Met de recente overval len in Zeeland vers in het geheugen zou je dit niet denken. Maar de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek liegen niet. De Zeeuwse politie heeft de cri minaliteit er aardig onder. Afge lopen jaar zelfs nog wat beter dan in 2010. Opvallend is de sterk gestegen tevredenheid van de burger over het contact met de politie. Dat hebben we wel eens anders meegemaakt. Dit mooie resultaat lijkt mede de verdienste van de heden daagse wijkagent die zijn pap penheimers goed kent Daarom is het prima dat het Zeeuwse politiekorps binnenkort nog veel meer buurtdienders inzet De politie kiest de juiste koers: dichtbij en aanspreekbaar. Het Zeeuwse korps is terecht enthousiast over de resultaten van deze aanpak. Niets weerhoudt de burger van een even positieve en coöpera tieve houding. DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie heeft meer tijd nodig om het ar rest in de Checkpointstrafzaak te bestuderen. Het Haagse gerechts hof verklaarde vier weken geleden het OM niet ontvankelijk. Het OM ging daarop formeel in cassatie maar het definitieve besluit wordt volgende week genomen. door Emile Calon MIDDELBURG - De 6o-jarige inwo ner van Westkapelle wordt ver dacht van ontucht in de periode 1993-1997 met een jongen die op dat moment jonger was dan zes tien jaar. En in de periode 2006-2011 zou hij ontucht hebben gepleegd met een jongen die op dat moment zestien jaar was, zo maakte officier van justitie E. Bethlehem gisteren bekend. Ze deed dat tijdens een zogenoem de pro-forma zitting van de Mid delburgse rechtbank, waarbij de rechters kijken of er redenen zijn om het voorarrest op te heffen. Deze week werd bekend dat de man de afgelopen decennia moge lijk ontucht heeft gepleegd met een honderdtal jongeren. Hij is in september opgepakt nadat er bij de politie twee aanklachten tegen hem waren ingediend. De verdachte en zijn advocaat wa ren niet aanwezig bij de zitting. De verdachte wordt momenteel psy chiatrisch en psychologisch onder zocht. De officier maakte ook bekend dat de man op 10 mei daadwerkelijk voor de rechters zal verschijnen. Desgevraagd liet ze weten dat er een kans bestaat dat de eigenlijke rechtszaak op een later tijdstip plaatsvindt omdat er mogelijk nog meer aanklachten komen. OOST-SOUBURG - Een Chinees res taurant aan het Oranjeplein in Oost-Souburg is gisteravond om halfnegen overvallen. Een man be dreigde een personeelslid 'met een op een vuurwapen lijkend voor werp', aldus de politie, en ging er met een onbekend geldbedrag van door. Er waren geen klanten in de zaak. De dader is voortvluchtig. Er vielen geen gewonden bij de overval. De politie verzoekt men sen die rond halfnegen iets bijzon ders bij het eethuis hebben opge merkt om te bellen met 0900-8844. De overvaller droeg een zwarte jas en lichte jeans en hij had zijn gezicht bedekt. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl SONY e-reader PRS-T1 op alle netbooks notebooks' zie elk weekend Q dikke deals met de laagste prijs van Nederland op www.dixons.nl/dikkedeals ISS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3