Hulp in huis raakt dienstverband kwijt Asbest vrij na brandstichting in Middelburg Boot voor baggeraars gezonken WALCHEREN Minderjarige verdachte vast almanak Indiaan VRIJDAG 2 maart 2012 21 Dijkwerkersdag toont goede Westkapelle 22 Akkers waar schelpdieren worden gekweekt 24 Honderden tijdelijke arbeidscontracten Zorgstroom niet verlengd door Theo Giele MIDDELBURG - Ruim driehonderd medewerkers van thuiszorgorgani satie Zorgstroom raken hun ar beidscontract als hulp in de huis houding kwijt. Dat is het gevolg van de veranderingen in de regelge ving rond de aanbesteding van huishoudelijke hulp en van de be zuinigingen. Volgens Léon Phernambucq, voor zitter van de Raad van Bestuur van Zorgstroom, zijn de betrokken medewerkers de afgelopen tijd over de maatregel ingelicht. Tot enkele jaren geleden werden de zogeheten alphahulpen betaald door de cliënten zelf. Twee jaar ge leden werden deze mensen in dienst genomen. Weliswaar op ba sis van een jaarcontract, maar wel met alle rechten, zoals pensioenop bouw en vakantiedagen. De klok wordt nu in feite terugge draaid. Omdat het om mensen met een jaarcontract gaat, hoeven zij niet formeel ontslagen te wor den. Het komt erop neer dat hun tijdelijke arbeidscontract niet ver lengd wordt en dat ze weer gaan werken zoals in de tijd van de alp hahulpen. Dat betekent een ver slechtering van de rechtspositie van de huishoudelijke hulpen. De aanbieders van hulp in en om het huis op Walcheren, waarvan Zorgstroom verreweg de grootste is, werken aan een voorstel voor de drie gemeenten. Daarbij wordt mogelijk ook de Middelburgse or ganisatie Facilitas betrokken. Facili- tas is een organisatie die door de gemeente Middelburg anderhalf jaar geleden werd binnengehaald als bemiddelaar tussen zorgvragers en zorgaanbieders. Afgelopen zomer besloten Wal- cherse zorgorganisaties en gemeen ten te werken aan de opzet van een Walchers systeem voor dienst verlening in en om huis. Voor Mid delburg zou dit dan weer een alter natief worden voor Facilitas. Maar inmiddels wordt dus gekeken of Fa cilitas een rol kan blijven spelen. 'j. x ■N ?,/- 7 wV. 'V'y \:S f5ISL Een brandweerman inspecteert het dak. door Theo Giele MIDDELBURG - Bij een brand in een tussenwoning in de Edelstenen- buurt in Middelburg is gisteren as best vrijgekomen. De woningen, die in 1980 zijn gebouwd, zijn voorzien van golfplatendaken van asbestcement. Bij de brand raakte niemand gewond. Het asbest is in de tuintjes en op de parkeerplaats achter de rij wo ningen terechtgekomen. Het ter rein is afgezet. Omwonenden mogen hun wo ning in en hebben van de gemeen te en woningcorporatie Woon- goed Middelburg informatie gekre gen wat te doen. Volgens de gemeente is er geen ri sico voor de gezondheid als men buiten het afgezette gebied blijft. Een gespecialiseerd bedrijf is inge schakeld om onderzoek te doen en het asbest op te ruimen. De brand, die rond half tien werd gemeld, veroorzaakte gistermor gen veel commotie in de dichtbe bouwde wijk. De brandweer rukte MIDDELBURG - De Politie Zeeland heeft gisteren een minderjarige ver dachte aangehouden op verdenking van brandstichting in een woning aan de Granaat in Middelburg. Het huis brandde volledig uit. Volgens buurtbewoners woonden in het huis een moeder met haar tienerzoon. In verband met de privacy van de verdachte wil de politie niet zeggen of deze in de woning woonde. foto Roland de Jong met groot materieel uit om over slaan van de brand naar de buren te voorkomen. Ruim een half uur na de melding was men de brand meester. Omwonenden reageerden gisteren geschokt op de brand. De mensen wonen er dicht op elkaar en som migen vreesden dat het vuur ook naar de naastgelegen woningen zou overslaan. Volgens omwonenden was er woensdagavond ook al rubber ver brand bij de woning. Dat de brand gistermorgen is aan gestoken was voor hen al snel dui delijk. Deze week zijn daarovèr de laatste gesprekken. Wethouder Albert de Vries van Middelburg zei woensdagavond in de raadscommissie Maatschappelij ke Zaken dat samengewerkt moet worden tussen de aanbieders van zorg in en om het huis. „We moe ten het nu eenmaal met veel min der centen zien te doen", aldus De Vries. Door op een slimme manier samen te gaan werken, kan er be spaard worden op de kosten, is de hoop. door Maurits Sep MIDDELBURG - Een bootje dat wordt gebruikt door duikers bij het baggeren van het Kanaal door Walcheren is gezonken. Hoe dat kon gebeuren, is nog niet bekend. Het bootje ligt bij Arnestein en wordt vandaag uit het water ge haald. Volgens Lia van Dijke van Rijkswa terstaat is het bootje woensdag avond al gezonken. Omdat er wat olie uit was weggelekt, zijn er ab sorberende banden omheen ge legd. Met de olievervuiling valt het wel mee, stelt zij. Ook is er nie mand gewond geraakt, aldus Van Dijke. Gisteren zijn de banden om het bootje gelegd die nodig zijn om het vandaag uit het water te ta kelen. Het bootje doet dienst als basis voor duikers die het kanaal baggeren onder de woonboten die in de haven van Middelburg lig gen, legt Van Dijke uit. Rijkswater staat is bezig met een grote schoon maakbeurt van het kanaal. Tip? redactie@pzc.nl Natuurlijk had het mannenhoekje aan die Zierikzeese bar liever gezien dat de in nylonkousen en speelpakje gehulde Raffaëla Paton het Natio naal Songfestival had gewonnen. Niet dat ze de uitzending bekeken hadden overigens, want echte man nen zien het songfestival hooguit per ongeluk bij de kapper. Maar nu be kend is dat we in de persoon van Jo an Franka een heuse indiaan naar Bakoe sturen, konden de heren daar ook wel vrede mee hebben: „Ze valt wel op met die tooi en dat is belang rijk." Na nog een paar biertjes ont hulde die ene kroegtijger plots de diepere beweegredenen van de Neder landse uitzending: „We zijn gewoon aan Winnetou."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33