En rondom bloeien de klimrozen wonen i 9 vrijdag 2 maart 2012 Koningin Wilhelminastraat 29, Westkapelle. Prijs: 185.000 eu ro k.k. Bouwjaar: 1968 Perceeloppervlakte: 330.00 m2 Inhoud woning: 248.00 m3 Woonoppervlakte: 86.00 m2 Bijzonderheden: goed onder houden, vrijstaande bungalow met achterom (nu overdekt en in gebruik als schuur). Twee slaapkamers, ruime, lichte woonkamer. Tuin met berging. Openbaar vervoer, winkels, school, strand en dorpshart op loopafstand. Te koop bij: www.zwaanmakelaars.nl fe koop door Ondine van der Vleuten Dit is zo ongeveer de slechtste tijd van het jaar om een huis te ver kopen. Maar sommige dingen la ten zich niet plannen. De bunga low in het mooie Westkapelle, waar Désirée Looten en haar zus Yolande zoveel mooie Zeeuwse zomers doorbrach ten met hun ouders, wacht op nieuwe be woners. En die moeten maar zo wijs zijn om bij de bezichtiging de ogen toe te knijpen, om door de wimpers heen te fantaseren hoe het 's zomers is: want dan, als het huis in groen gehuld is, toont de bungalow zich op zijn mooist. Lieflijke klimrozen bloeien rondom in rood en roze, geel en wit. In de tuin glijden de goudvissen door het water van de vijver, op hun hoede voor de reiger die er regelmatig een vis of een kikker komt happen. Dan is het heerlijk zitten in de achtertuin, waar al tijd zon schijnt. En dan begint elke morgen goed, met uitzicht op de vogeltjes die van de morellen smullen of een zaadje pikken in het fors uitgevallen vogelhuis dat strate gisch in de tuin is geplaatst: zó dat je er van uit bijna alle kamers uitzicht op hebt. Van uit de slaapkamer aan de achterzijde, vanuit de ruime woonkeuken of vanuit de lichte woonkamer, altijd is er zicht op het groen en de vogels voor en achter. De bungalow zelf is toe aan een restyling: gedateerd, maar prettig van indeling en goed onderhouden. De doucheruimte is klein, maar functioneel. In de woonkeuken ligt een verwarmde tegel vloer. Witgoed is slim weggewerkt achter louvredeurtjes. Op een warme zomerdag kun je een glazen schuifpui opendoen, die toegang geeft tot een stukje tuin langszij de bungalow; alweer met klimrozen, en een met druiven begroeid pergolaatje. Alles is gelijkvloers: hier kun je tot op hoge leeftijd nog goed uit de voeten. De woonka mer geeft uitzicht op het voortuintje en de lage bungalows aan de overzijde. Alleen daar mogen auto's staan. Voor de deur dus nooit geparkeerd blik. En - wat tegenwoordig ook niet meer zo vanzelfsprekend is - in Westkapelle hoef je nergens te betalen voor een parkeerplek. Dat is in Domburg - vijf kilometer verderop - wel anders. „Drie minuten lopen en je staat op de dijk", zegt Désirée Looten. „Vlakbij zijn leuke eet- Désirée Looten en haar zus in de woonkamer, die door het vele glas altijd licht is. gelegenheden. Er is een Rabobank, er zijn hier twee huisartsen, je hebt een tandarts in het dorp en goede busverbindingen. Je kunt in de zomer de gezelligheid opzoeken van de toeristische drukte bij het strand, maar er ook voor kiezen om te genieten van de rust hier in de tuin." 's Nachts verraadt de nabijheid van de zee zich in het regelmatige langsflitsende van het vuurtorenlicht. En als er grote zeesche pen over de Schelde gaan, zie je vanuit de woonkamer opeens een stuurhut voorbijglij den, boven de lage daken van de bungalows aan.de overzijde. „Een fijn huis", zegt Désirée. „En weet je: dat komt ook door de buurt. Als je eens hulp nodig hebt, staan de buren voor ons klaar. Zó aardig! En dan zeggen ze dat de Zeeuwen zo stug zijn." Tips? Mail naar: wonen@pzc.nl foto's Mechteld Jansen De bungalow ligt op een steenworp afstand van de molen (te zien in de weerspiegeling van de ruit).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29