'Poetin wil laten zien dat hij de president is. Dat doet hij door middel van repressie.' II Wat gebeurt er met Medvedev? Vier andere presidentskandidaten anti-Poetin demonstrant Oleg Kozyrev vrijdag 2 maart 2012 «hwhm niimnM Dmitri Medvedev President Dmitri Medvedev zou volgens een afspraak met Vladimir Poetin verder moe ten gaan als premier, maar er wordt getwij feld aan Medvedevs toekomstige rol. Binnen het "Kremlin heerst ontevredenheid over hem, zegt politicoloog Aleksej Moe- chin. „Het team van invloedrijke zakenmen sen en politici rond Poetin verwijt Medve dev dat hij niets heeft gepresteerd tijdens zijn presidentschap. Zijn belofte maakte hij niet waar. Ze zijn uitgekeken op hem." Medvedev nomineerde Poetin als presidents kandidaat. Geen enkele keer heeft hij zich in de verkiezingsstrijd gemengd en zich voor Poetin ingezet. Als president moet hij boven de partijen staan. Maar het kwam hem op verwijten te staan van Poetins campagnechef Stanislav Govoroechin. „Het zou netter zijn als hij actief meedeed in de campagne van een man die hij zelfheeft voorgesteld als presidentskandidaat." Moechin verwacht dat Igor Setsjin, Igor Sjoevalov (beide vice-premiers) of Aleksej Koedrin de taak van Medvedev gaat overnemen. De laatste keert dan terug in de regering. Vorig jaar kon hij als minister van Financiën vertrekken na kritiek op Medvedev. De huidige president kan dan een leven buiten de poli tiek beginnen. Hij heeft al eens gezegd dat hij wil lesgeven op het innovatiecen trum Skolkovo. Gennadi Zjoeganov (67), communist. Bij de parlementsverkiezingen in de cember trokken de communisten veel anti-Poetinkiezers. Deed al vaker een gooi naar het presidentschap. Vladimir Zjirinovski (65), voorman van de ultranationalistische Liberaal-de mocratische partij Rusland. Met 'Rusland voor de Russen' trekt hij ten strijde tegen de komst van immigranten. Hij aarzelt niet om zijn tegenstanders fysiek te lijf te gaan bij debatten. Deed al eerder mee als kandidaatpresident. Sergej Mironov (59), sociaaldemocraat, leider van Rechtvaardig Rusland. Ook hier zit het Kremlin achter. Mironov moet stemmen afsnoepen van Zjoeganov. Is een supporter van Poetin. Michaïl Prochorov (46), steenrijk zakenman. Was leider van de liberale Recht se Zaak, een door het Kremlin opgerichte partij. Werd gewipt omdat hij te ei genwijs was. Werd kandidaat in december. Critici beweren dat Prochorov door het Kremlin naar voren is geschoven om liberale kiezers tevreden te stellen. Presidentsverkiezingen Rusland Geregistreerde kandidaten Vladimir Gennadi Vladimir Sergej Michail Poetin (59) Zjoeganov (67) Zjirinovski (65) Mironov (59) Prochorov (46) VERENIGD COMMUNISTEN LIBERAAL- RECHTVAARDIG ONAFHANKELIJK RUSLAND DEMOCRATEN RUSLAND Percentage stemmen n.a.v. peilingen 60% 50 40 30 20 1 10 foto Aleksej Droezjinyn/AP februari infographic ANP bron WCIOM, AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11