binnenland J7 'Gebruik Lynx om verhaal legeroperatie te vertellen' WEBSHOP ONLY Snel verdiend 60.-extra kórti Fabriekswinkel Aanhouding zou gefilmd zijn door bemanning zelf Koken met Folklore. Dat wordt lekker. bestekset wok0 32 cm kookset jaar niet precies 365 dagen is, maar 365 en een kwart. Het is een populaire dag om te trouwen. In sommige culturen is schrikkeldag de dag waarop vrouwen een man ten huwelijk mogen vragen. foto Robin Utrecht/ANP NIJMEGEN - Is er geen nuttiger be stemming voor de Lynx-helikopter van de Marine waarmee vorig jaar een mislukte evacuatiepoging werd gedaan uit Libië, dan de schroothoop? Militair historicus Christ Klep vindt van wel, zei hij gisteren tegen Radio 1. 'Waarom zou je zo'n Lynx niet gebruiken om een verhaal te vertellen, name lijk hoe moeilijk het is om militai re operaties uit te voeren?' Klep vindt dat Nederland een voorbeeld kan nemen aan een Ca nadees museum dat een voertuig vol kogelgaten toont, resultaat van een mislukte actie in Bosnië. 'Ver schroten is alsof je je ogen sluit en het is voorbij. Dat is natuurlijk niet zo.' Ook de stichting Citymar- keting uit Den Helder vindt de he li 'een icoon dat thuishoort in het Marinemuseum in Den Helder'. Cultuurhistorica Maria Grever vraagt zich af waar de helikopter precies voor staat, mocht een mu seum er belangstelling voor heb ben. „In hoeverre legt het voertuig iets bloot van de Nederlandse ge schiedenis? Welke betekenis geef je eraan? Het zou kunnen passen in een tentoonstelling over de Ne derlandse betrokkenheid bij inter nationale conflicten." Voor de geschiedschrijving is deze helikopter niet cruciaal, zegt hoog leraar Grever. „Het is niet zoals bij Srebrenica, waar Nederland een grote rol in speelde en dat een zwarte bladzij de was in de geschiedenis. Dit heli kopterincident was gewoon een beetje dom." Woordvoerder Jos van der Ley van Defensie zegt dat het vernietigen van de Lynx geen poging is om een mislukte actie te verstoppen. „Daar gaat het niet om. Maar er zijn veel voertuigen met een ver haal. Het is te veel en te duur om allemaal te bewaren. En we docu menteren alles, dus de geschiede nis gaat niet verloren." De tijd dat geschiedschrijving voor al over heldendaden ging, is sowie so voorbij, stelt Grever. „Er is bij musea en het onderwijs een groot besef dat ook de schaduwkanten getoond moeten worden." TRIPOLI - De mislukte reddingsope ratie van de Nederlandse helikop ter is hoogstwaarschijnlijk gefilmd door de bemanning zelf Dit bewe ren bronnen in Libië. Een geheugenkaart met daarop ver moedelijk de vlucht, landing en ar restatie in Sirte zou zich in han den bevinden van ex-politieman nen in de Libische stad Sirte, die pro-Kaddafi zijn. De bemanning zou de opnamen hebben gemaakt met een zoge naamde GoPro-camera die op de helm was bevestigd van een van de drie militairen in de helikopter. Het is echter onduidelijk wie de ge heugenkaart met de beelden nu precies in handen heeft. „We we ten dat er zulk soort opnames be staan", vertelt een bron in Misrata. donderdag 1 maart 2012 www.sola-fabriekswinkel.nl 'ww.sola-fabriekswinkel.nl Je wilt het mooiste bestek op tafel. Je wilt koken, bakken, braden, grillen en wokken met pannen die er ook goed uit zien. En je wilt niets teveel betalen. Kokkerellen wordt JÉ ark -Jiim. n0g leuke, met keukenaccessoires in ~y**- rood, zwart of groen j^H IA jf^H Vanaf Am stel, populair bij jonge mensen 70-delig, 8-persoons zilverwit edelstaal Leuk model en prettig geprijsd 139. Model Montreal 379. Hou zicht op je koken door de glazen deksels Deksels met 3 stoomgaatjes, f, dus geen geklepper ;S' tijdens het koken -delig, 8-persoons in geschenkverpakking zilverwit edelstaal 18-10 Pannen met handige maataanduiding aluminium met keramieke krasvaste anti-aanbaklaag, optimale warmteverdeling Hou je van sierlijke pannen met stoere grepen en beugels? Dan kies je Folklore. 4-delig met deksels gv-'".' zilverwit edelstaal 18-10 I 479r- Magdalenastraat 2-4 Goes tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt telefoon 0113-21 11 11 ma 13.00-17.30 uur di wo vrij 09.30-17.30 uur do 09.30-21.00 uur za 09.30-17.00 uur Sola biedt de grootste keus, de beste kwaliteit, de hoogste korting en levenslange garantie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7