600 zeeland 121 Protest tegen windmolens groeit Bescheiden toefje op nieuwe N57 12-pack donderdag 1 maart 2012 Het theaterspektakel werd in 2010 goed ontvangen. foto Willem Mieras Zoveel jaar bestond Oud-Vossemeer in 2010. Dat werd een heel jaar lang uitgebreid gevierd met allerlei activiteiten. De organise rende stichting van toen krijgt nu een opvolger. door Martijn de Koning BRESKENS - Na speciale actiegroe pen, dorpsraden, oppositiepartijen en de gebiedscommmissie komen ook de Verenigingen van Eigena ren van appartementencomplexen Bressia, Scaldia en Flandria in Bres- kens in actie tegen de windvisie van de gemeente Sluis. De drie complexen, die samen Port Scaldis vormen, omvatten zo'n 230 appartementen aan de Westerschelde bij Breskens. Het college wil het onder meer moge lijk maken om windmolens te plaatsen op het bedrijventerrein bij Breskens. Daar kijken de bewo ners van de appartementen op uit 'De bouw van molens zal het woon- en leefklimaat van de om wonenden ernstig en voorgoed aantasten', schrijft de Vereniging van Eigenaren van Bressia. De be woners vrezen ook voor 'gezond heidsproblemen als slapeloosheid, vermoeidheid, concentratieproble men, irrationele irritaties en hoge bloeddruk' en wijzen op slagscha duw, zonlichtweerkaatsing, ge luidsoverlast en het gevaar van af waaien van wieken. De bewoners snappen niet dat het college grote turbines niet inpas baar vindt, maar wel kleinere mo lens tot 50 meter wil toestaan. SEROOSKERKE - Een terpje met daarop een bordje, dat is alles wat de archeologen langs de N57 bij Serooskerke mochten oprichten ter herinnering aan- de belangwek kende vondsten die er zijn gedaan. De archeologen wijdden dit 'be scheiden toefje' op de aanleg van de N57 woensdagochtend in met champagne. Het was eerst de bedoeling de op gravingen te bezegelen met de aan leg van een 'archeologisch land schap' op de strook grond tussen de N57 en Wattelsweg. Dat zou de veranderingen laten zien van het Walchers landschap: van veenmoe- ras tot bewoonbaar sluftergebied, en van schorrengebied tot polder, inclusief veldjes boekwijt en mout. Maar Rijkswaterstaat schrok terug voor de onderhoudskosten. „Het kan nog steeds", zeggen de archeo logen, „maar dan heb je wel een clubje vrijwilligers nodig dat voor het onderhoud zorgt." Archeologen van ADC ArceoProjecten moesten woensdagochtend zelf de spa ter hand nemen om bij de terp, tussen de N57 en de Wattelsweg bij Serooskerke, een informatief bordje te plaatsen. foto Lex de Meester ■Dg!-' Geldig t/m zaterdag 3 maart Nog 3 dagen geldig! elders 6.89 Iglo vissticks Vissticks, mega vissticks of zalm vissticks. Pak 6 - 20 stuks M£GfiV008DE£L Keuze uit 8 smaken. Keuze uit diverse smaken. Pak 1,5 liter Fter Runderhamburgers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63