'Mensen met een leuk idee helpen wij graag' 20l zeeland Paviljoens in Natura 2000-gebied 'Koopavond is een achterhaald fenomeen' Onze verbouwing is geslaagd! mam Bouwen? Kies voor zekerheid Rien Tholenaar Wethouder wil gesprek over onderhoudsweg donderdag 1 maart 2012 Ons huls is ons thuis. Daarom hebben wij gekozen voor de zekerheid van een bouwbedrijf met BouwGarant-keurmerk. Dan weetje zeker dat het goed komt! U bouwt zeker met BouwGarant Bouwbedrijf J. van de Linde Kloetinge Albert Plesmanweg 19 4462 GC Goes Tel. 0113-221040 www.jvandelinde.nl Bouwbedrijf C.J. Rijk BV Danielsweg 1 4451 HP Heinkenszand Tel. 0113-561593 www.rijkbouw.nl Aannemersbedrijf Marteijn BV Vierstraat 22 4401 EA Yerseke Tel. 0113-571563 info@marteijn.com Bouwbedrijf Flipse BV Karreveld 1 a 4371 GA Koudekerke Tel. 0118-555900 www.bouwbedrijfflipse.nl Bouwbedrijf Joziasse BV Industrieweg 5 4382 NA Vlissingen Tel. 0118-417873 www. bou wbed rijfjoziasse. n I Bouwbedrijf Braber Renesse BV Kromme Reke 18 4325 AL Renesse Tel. 0111-461940 www. braberrenesse. n I Aannemingsbedrijf A. Poelman BV Zandweg 64 4389 TH Vlissingen Tel. 0118-462440 www.poelmanbouw.nl 'Wij gaan zelf geen activiteiten organiseren, maar een faciliterende rol vervullen. Goede initiatieven vanuit de samenleving willen wij graag ondersteunen. Die kun nen overal vandaan komen. Scholen, verenigingen, kerkgenootschappen... Wij staan voor iedereen open.' De stichting Oud-Vossemeer 600 jaar leeft voort. Omdat be stuursleden van destijds het zon de vinden dat alle expertise ver loren gaat, hebben ze de stich ting Oud-Vosseméér opgericht. door Rob Paardekam Met tal van activiteiten, verspreid over het he le jaar, werd in 2010 gevierd dat Oud-Vos semeer 600 jaar bestond. Met on der meer het theaterspektakel, de Night of the Vox, de Tholympics en een lagerhuisdebat met landelij ke politieke kopstukken oogstte de organiserende stichting veel lof „Vorig jaar waren we alles formeel aan het afronden", zegt Rien Tho lenaar. „Al snel kwamen we tot de conclusie dat het toch wel dood zonde zou zijn als alle expertise die wij hebben opgedaan verloren zou gaan." Zo ontstond het idee om een nieu we stichting op te richten: Oud-Vosseméér, met de nadruk op meer. Vier mensen die zich des tijds met hart en ziel hebben inge zet voor het feestjaar vormen het bestuur: Bas Quist, Anita Goedege- buure, Rianne Verhees en Rien Tholenaar. Die laatste vertelt dat de stichting zelf geen activiteiten gaat organiseren. „Wij gaan een fa ciliterende rol vervullen. Goede initiatieven vanuit de samenleving willen wij graag ondersteunen. Die kunnen overal vandaan ko men. Scholen, verenigingen, kerk genootschappen... Wij staan voor iedereen open." De bestuursleden van de nieuwe stichting hopen dat hun hulp het laatste zetje kan zijn voor mensen die een leuk idee hebben, maar het niet in de praktijk konden of durfden te brengen. „Oud-Vosse meer is een dorp waar heel veel ge beurt", stelt Tholenaar. „Dat moet zo blijven. Daar hopen wij een steentje aan bij te dragen." Na afloop van het feestjaar kregen leden van de stichting vaak de vraag voorgelegd of bijvoorbeeld het zeer geslaagde theaterspektakel niet een jaarlijks terugkerend eve nement kon worden. „Wij hebben toen bewust de boot afgehouden", vertelt Tholenaar. „Het feestjaar was het feestjaar. Het was gewel dig, maar we hadden er een punt achter gezet. Ik denk dat sommige mensen onderschatten wat er alle maal komt kijken bij het organise ren van zoiets als een theaterspek takel. Die realiteit zullen we ook schetsen als mensen met een idee naar ons toekomen, zeker als het om iets heel groots gaat. Natuur lijk zullen wij altijd voor een posi tieve inslag kiezen, maar soms moet je ook zeggen: weet waar je aan begint." Op vrijdag 23 maart zal de nieuwe stichting zich uitgebreid presenteren tij dens een Bijeenkomst in dorpshuis de Vossenkuil. Alle belangstellenden zijn welkom vanaf 19.30 uur. door Mariijn de Koning NIEUWVLIET - Strandpaviljoens De Molen, Saint Pierre en De Boeka nier bij Nieuwvliet-Bad liggen straks in het Natura 2000-gebied Westerschelde. Protest bij de Raad van State leverde niets op. De drie paviljoens stapten, net als het colle ge van de gemeente Sluis, naar de Raad van State om de grens van het toekomstige natuurgebied te la SINT-ANNALAND - De Thoolse wet houder Kees van Dis hoopt bin nenkort met de provincie te pra ten over de mogelijke komst van een permanente onderhoudsweg op de dijk bij Sint-Annaland. Het waterschap wil graag zo'n per manente weg aanleggen als ze bin nenkort de dijk langs de Hollare- polder en de Joanna Mariapolder versterkt. De provincie wil echter dat de dijk weer groen wordt. Tegen dat besluit hebben behalve het waterschap ook de gemeente, de Dorpsgemeenschap Sint-Anna land en de Watersportvereniging Sint-Annaland bezwaar gemaakt. Zij willen om toeristische redenen dat de permanente onderhouds weg er komt. Mensen kunnen dan buitendijks fietsen. Wethouder Van Dis verwacht dat de partijen binnenkort worden uitgenodigd door de provincie voor overleg. ten verleggen. Rond de Verdron ken Zwarte Polder bij Nieuw- vliet-Bad valt ook het strand straks onder het Natura 2000-gebied. De strandpaviljoenhouders vrezen dat ze straks in hun bedrijfsvoering worden beperkt. Zo zouden ze pro blemen kunnen krijgen als ze zand weghalen om hun paviljoen bereikbaar te houden. De Raad van State bestrijdt niet dat de pavil joenhouders straks last kunnen hebben van hun nieuwe 'status', maar geeft aan dat zo'n afweging niet gemaakt hoeft te worden bij de begrenzing van een natuurge bied. Het ministerie heeft geconsta teerd dat rond de Verdronken Zwarte Polder 'embryonale wande lende duintjes' voorkomen, en die verdienen bescherming. De begrenzing mag niet beperkt worden door economische motie ven, stelt de Raad. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De wekelijkse koopa vond afschaffen en in plaats daar van zes dagen per week tot 18.00 uur open zijn. Ondernemersvereni ging Neptunus peilt in maart de meningen van de Zierikzeese win keliers hierover. Het schrappen van de koopavond werd dinsdagavond geopperd door Lourus Verton van O'moda schoe nenwinkels. Tijdens een discussie over de donderdag dan wel de vrij dag als beste koopavond, zei Ver ton dat die keuze niet veel uit maakt. „Wij hebben zeven winkels in plaatsen waar de koopavond op donderdag is en zeven in plaatsen met de koopavond op vrijdag. Het is de laatste vijfjaar eigenlijk over al hetzelfde: meer jeugd, minder kopers." Het lijkt Verton zinvoller de win kels dagelijks langer open te hou den. „Tot zes uur, half zeven. Ze ker 's zomers en ook op zaterdag." Koopavond is een achterhaald fe nomeen, vindt Verton. „Uit de tijd dat de man om half zes thuis was om te eten. Daarna ging het gezin misschien nog winkelen. Maar te genwoordig staat vader om half zes in de file. De mensen hebben meer vrije tijd en werken vaak flexibel. De hedendaagse consu ment plant niet meer. Hij kan om vier uur ineens besluiten nog wat te gaan kopen. Wij doen dan ook de beste zaken aan het eind van de dag." Besloten werd volgend maand de collega's in Zierikzee om hun me ning te vragen. De discussie over de koopavond kwam op gang aan de hand van eeri enquête onder tweehonderd lezers van het blad Wereldregio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62