181 zeeland 'Geef Innovation Island halfjaar' Zuidkust De Schelphoek ideale locatie Zorgresort Toeristendagen uitbesteed Leden Neptunus willen besluiten terugdraaien Rentevrije weken 0% rente donderdag 1 maart 2012 door Melita lanting BROUWERSHAVEN - De stadsraad Brouwershaven roept de gemeente raad op Innovation Island nog een half jaar de tijd te geven de plan nen verder uit te werken. „De vi sie is voor 90 procent klaar, geef ze de tijd voor die laatste tien pro cent. Dan kan je daarna een wel overwogen besluit nemen", zegt Hanno Canters van de stadsraad. Het college van B en W wil de in tentieovereenkomst met Innova tion Island ontbinden. Dit voorstel staat vanavond op de agenda van de gemeenteraad. De stadsraad zou het verschrikkelijk jammer vinden als de gemeenteraad het college zou volgen. „Dat zou een stap terug in de tijd zijn. Het is niet alleen voor Brouwershaven een economische impuls, maar voor heel Zeeland", zegt Canters. Innovation Island is een project van 21 Zeeuwse bouwondernemin gen. Het idee er achter is door mid del van woningbouw de economie te stimuleren. Hoewel het plan oorspronkelijk veel breder was, is alleen Brouwershaven uitgewerkt en dat gaat veel verder dan een nieuwe woonwijk uit de grond stampen. „Het gaat ook om de leef baarheid en bewoonbaarheid van de stad", zegt Canters. Zo liggen er plannen om de histo rie van de stad en stadswallen te versterken, het oude bedrijventer rein, waar veel asbesthoudende panden staan, op te knappen en het water en de jachthaven meer bij de stad te betrekken. Zaken die volgens de stadsraad van groot eco nomisch belang zijn voor Brou wershaven. Over deze ontwikkelingen is ook weinig discussie. Waar het feitelijk om draait is fase drie: de camping. Het was de bedoeling om daar luxe vakantiewoningen neer te zet ten maar er wordt gestudeerd op een andere invulling. Met de ont wikkeling van dit gebied moet het project financieel haalbaar wor den. Met name de hoge kosten voor de sanering van het bedrij venterrein drukken zwaar. Het college grijpt het plan voor de vakantiewoningen aan om de over eenkomst op te zeggen. Dit past volgens het college niet in de oor spronkelijke uitgangspunten. Daar naast wil het college stoppen om dat ook de provincie uit het pro ject stapt. Maar de provincie heeft inmiddels besloten het project nog een half jaar te geven om de plan nen uit te werken. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Eerst de Mosselboom gaard inrichten voor betaald parke ren en dan pas het Havenplein re noveren. Dat wil een flink aantal leden van winkeliersvereniging Neptunus in Zierikzee. B en W namen dinsdag het besluit de Mosselboomgaard pas in 2013 in te richten en komen de september te beginnen met het Havenplein. Het bestuur van Neptunus is in een vooroverleg akkoord gegaan met de door B en W voorgestelde manier van werken. Het verlies va parkeerplaatsen op het plein WaWMBiSBSia www.autoteam.nl bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 o Natuurgebied De Schelphoek ligt aan de zuidkust van Schouwen, grenzend aan het Natio naal Park Oosterschelde. Een eerste toets van de plannen tot bouw van een Zorgresort be vestigt de verwachting dat er een MER-procedure moet worden doorlopen. De mannen achter Medisch Maatwerk Nederland zouden het eerste landelijke Zorgresort voor hartpatiënten het liefste in natuurgebied De Schelphoek bij Serooskerke vestigen. Veel inwo ners van het dorp staan scep tisch tegenover de plannen. door Ali Pankow Een vriendelijke reactie uit de mond van één van de inwoonsters van Seroos kerke: „Het mag niet te hoog worden, hoor." De Dorps raad biedt ruimte voor uitleg van de plannen voor een Zorgresort in De Schelphoek. Initiatiefnemers willen daar een hotel met circa honderd kamers bouwen en 'beperkte recreatieve voorzieningen' aanleggen in de naaste omgeving. „Geen herrie op het water, maar zaken als wandel paden en dergelijke", belooft Ro bin Dijkgraaf vastgoedspecialist en directeur van Medisch Maat werk Nederland. Bouwers en hart specialisten werken samen binnen die organisatie. Zij beschouwen De Schelphoek als locatie bij uit stek. Rust, ruimte, natuur en frisse lucht maken de plek tot een 'hea ling environment' waar hotelgas ten zich heerlijk zullen kunnen ontspannen. Hoe verhoudt het plan zich tot een dorpje met circa 300 bewo ners? Sommigen zijn er niet gerust op. „Honderd kamers? Dat wordt dus net zo iets als het Van der Valk hotel in Middelburg", klinkt het op een goed getimed moment vanuit de zaal. „Kan ik daar straks nog wel mijn hond uitlaten?", wil Dick Sterkenburg weten. Hij knoopt er direct nog wat vragen aan vast. „Beseft u wel dat u logis tiek gezien naar twee richtingen toe met 40 km tweebaansweg te maken zült krijgen? Werkgelegen heid voor mensen uit Serooskerke, gaat u dat per convenant regelen?" Andere aanwezigen willen weten of het in de praktijk wel bij hartpa tiënten zal blijven. „Komt er straks toevallig geen verslavingszorg bij?" Hartchirurg John Bol Raap: „Nee, maar neurologische patiënten sluit wordt op zeven manieren gecom penseerd, onder meer door extra parkeerplaatsen achter het Huis van Nassau en de inzet van shuttle busjes. Volgens de groep onderne mers had het bestuur niet zonder ruggespraak met de leden akkoord mogen gaan met B en W. Dinsdagavond tijdens de ledenver gadering van Neptunus bleek ver der dat negentig ondernemers als nog optrekken naar het gemeente huis om de auto op het Haven plein te behouden. De gemeente raad besloot in november 2008 het plein autovrij te maken. Maan dag heeft een delegatie van de ne gentig een gesprek met B en W. Rust, ruimte, natuur en frisse lucht maken De Schelphoek aantrekkelijk. ik niet uit. Die nazorg vertoont enorme raakvlakken met die voor hartpatiënten." Zorg is er ook bij de dorpsbewoners over de finan ciële haalbaarheid. „Wat gebeurt er met zo'n hotel als het na tien jaar leeg komt te staan?" Gert-Jan Buth van de Natuur- en Vogelwacht luistert en zwijgt. Mar- nix van Straalen springt toch even op barricade: „De keuze is toch ge maakt om recreatieve ontwikkelin gen aan de noordkant te 'concentre ren en de zuidkust van Schouwen juist vrij te houden van dit soort ontwikkelingen? Burgemeester Gerard Rabelink pakt de handschoen op en licht toe waarom het college 'een posi tieve grondhouding' aanneemt be treffende het Zorgresort. „Het plan past in principe in ons toe komstperspectief Tij van de Toe komst. Daarin staan mogelijkhe den voor zorgenclaves. Innovatie ve ideeën voor zorg en weiness kunnen het toeristisch product ver sterken. Dit soort initiatieven kun nen bijdragen aan de leefbaar heid." Ook ziet Rabelink verbin dingen met andere zorginstellin gen en hij noemt de Victoriakli- niek in Zierikzee als concreet voor beeld. De burgemeester erkent dat het een complexe opgave wordt een zorgresort zoals voorgesteld in te passen in een natuurgebied. Vol gens de burgemeester is het een kwestie van afwegen van belan gen. Met een terugtrekkende over heid zullen bijdragen vanuit de pri vate sector in de nabije toekomst voor onderhoud van natuur hard nodig zijn. Rabelink is er voorstan der van bedreigingen zoveel moge lijk om te zetten in kansen. 'Honderd kamers? Dat wordt dus net zo iets als het Van der Valk hotel in Middelburg' CHEVROLET Let op! Geld lenen kost geld door Ton van den Nouweland ZBERIKZEE - Star Promotions uit Bleiswijk gaat deze zomer de zes Toeristendagen in Zierikzee organi seren. Winkeliersvereniging Neptu nus breekt met Hans Luijcx van het bureau Zeeuwse Markten dat tot op heden de Toeristendagen op poten zette. Neptunus wil van Luijcx af omdat hij geen draaiboek maakt en geen financiële overzichten verstrekt. Als reactie legde Luijcx bij Neptu nus een claim op tafel wegens ge derfde inkomsten. Luijcx vindt niet dat hij is tekortge schoten: „Er zit een nieuw bestuur bij Neptunus en dat kent mij niet. Ik maak geen draaiboek omdat ik alles uit mijn hoofd doe. Het moet ook allemaal budgetneutraal voor Neptunus. Begrotingen en factu ren hoefde de penningmeester daarom nooit te zien." Een eventuele gang naar de rech ter ziet Neptunus met vertrouwen tegemoet. „Luijcx heeft tenminste drie jaar de kans gekregen zich te verbeteren. Ik denk dat we sterk staan", hield Neptunus-voorzitter Cees Legemaate de leden dinsdaga vond voor. Net als Luijcx organiseert ook Star Promotions de zes toeristische dinsdagen voor eigen rekening, maar onder verantwoording van Neptunus. De organisator heeft zijn inkomsten uit de huur van de 125 tot 150 verkoopkramen in het centrum van Zierikzee. Neptunus vraagt Luijcx nog wel voor de orga nisatie van de Paardenmarkt, om dat die specifieke kennis vereist. Luijcx heeft die opdracht inmid dels geaccepteerd. Mogelijk is het de laatste keer dat de Paarden markt op initiatief van Neptunus wordt gehouden. De vereniging wil ervan af omdat er telkens geld bij moet. Sinds de contributie van Neptunus is verlaagd heeft de club geen reserves meer om tegenval lers van de Paardenmarkt op te vangen. Gemeente en kooplieden van de weekmarkt zouden de orga nisatie over willen nemen. De klei ne kermis tijdens de Paarden markt moet jaarlijks steeds meer nostalgisch van karakter worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54