'Koopavond achterhaald fenomeen' SCHOUWEN-DUIVELAND Man mishandeld bij bus Knutselen vergt concentratie Automobilist is rijbewijs kwijt almanak Knokken DONDERDAG 1 maart 2012 17 PZC De Schelphoek ideale locatie Zorgresort 18 Winkeliers Zierikzee proberen hedendaagse consument van dienst te zijn door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De wekelijkse koopa vond afschaffen en in plaats daar van zes dagen per week tot 18.00 uur open zijn. Ondernemersvereni ging Neptunus peilt in maart de meningen van de Zierikzeese win keliers hierover. I-Iet schrappen van de koopavond werd dinsdagavond geopperd door Lourus Verton van O'moda schoe nenwinkels. Tijdens een discussie over de donderdag dan wel de vrij dag als beste koopavond, zei Ver ton dat die keuze niet veel uit maakt. „Wij hebben zeven winkels in plaatsen waar de koopavond op donderdag is en zeven in plaatsen met de koopavond op vrijdag. Het is de laatste vijfjaar overal hetzelf de: meer jeugd, minder kopers." Het lijkt Verton zinvoller de win kels dagelijks langer open te hou den. „Tot zes uur, half zeven. Ze ker 's zomers en ook op zaterdag." Koopavond is een achterhaald fe nomeen, vindt Verton. „Uit de tijd dat de man om half zes thuis was om te eten. Daarna ging het gezin misschien nog winkelen. Maar te genwoordig staat vader om half zes in de file. De mensen hebben meer vrije tijd en werken vaak flexibel. De hedendaagse consu ment plant niet meer. Hij kan om vier uur ineens besluiten nog wat te gaan kopen. Wij doen dan ook de beste zaken aan het eind van de dag." Vertons betoog werd met ap plaus ontvangen door de winke liers. Besloten werd volgende maand de collega-winkeliers in Zierikzee om hun mening te vra gen. De discussie over de koopavond kwam op gang aan de hand van een enquête onder tweehonderd lezers van het weekblad Wereldre gio. Daaruit kwam naar voren dat twintig procent van de onder vraagden niet per se een koopa vond wil. Vijftig procent wil de koopavond op vrijdag en en dertig procent houdt vast aan de donder dagavond. Bijna 78 procent vindt dat de winkels dan niet mogen sluiten voor het avondeten van het personeel. Ruim 45 procent van de onder vraagden zegt 'zeer geholpen' te zijn als de winkels dagelijks tot 18.00 uur open blijven. Een krap pe meerderheid (54 procent) vindt 17.30 uur een prima sluitingstijd. Koopavonden rond Kerst en Sinter klaas hebben volgens de consu ment alleen zin als alle winkels dan geopend zijn. ZIERIKZEE - Je krijgt het niet cadeau. Zelf een bloem maken met behulp van bloempot, kleurpotlood, houten staafje en playmais valt nog niet mee, zo ondervond de driejarige So phie gisteren in Kinderboerderij De Punt in Zierikzee. Het knutsel en frutselwerk vergde opperste concentratie en dat viel aan de snui tjes van de kinderen die er aan meededen af te lezen. Bij elkaar zevenentwintig kinderen meldden zich bij de kinderboerderij. „Meestal zijn er tussen de twintig en dertig kinderen op onze maandelijkse kuntselmiddagen. En met Pasen is het nog drukker. Dan komen er wel zo'n veertig a vijftig", aldus Hellen de Rij ke van de Zierikzeese kinderboerderij. foto Dirk-Jan Cjeltema ZONNEMAIRE - Een 2i-jarige auto mobilist uit de gemeente Schou- wen-Duiveland moest gister ochtend om 02.30 uur zijn rijbe wijs inleveren. Hij werd in Zonne- maire betrapt op rijden onder in vloed. Hij had ongeveer vijf keer de - voor een beginnend bestuur der - toegestane hoeveelheid alco hol in zijn bloed. Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - Een 21-jarige man is dinsdagmiddag rond 17.00 uur mis handeld bij het busstation aan de Grachtweg in Zierikzee. De inwoner van de. gemeente Schouwen-Duiveland stapte uit de bus en werd direct belaagd door twee andere mannen. Eén van de belagers is een bekende van de man. Het slachtoffer werd gesla gen en getrapt en liep verwondin gen in het gezicht op. Omstanders wilden de boel sussen, maar zij werden weggeduwd, uitgeschol den en bedreigd. De politie ver moedt dat de mishandeling door iemand met een telefoon is ge filmd en wil graag in contact ko men met deze persoon. Ook ande re getuigen worden verzocht zich te melden bij de politie in Zierik zee of via nummer 0900-8844. Na veel zeuren mocht Roben-Jan ein delijk met opa mee naar de voetbal wedstrijd Feyenoord-Ajax. In de Kuip, in Rotterdam. Zijn oudste broer waarschuwde voor de zoveel ste keer dat hij beter thuis kon blij ven, omdat het geheid weer knokken werd bij Feyenoord-Ajax. Maar dat weerhield de jonge voetbalfan niet: hij moest en zou. Na afoop stonden opa en zijn twee kleinzoons nog even na te praten, met een frietje tus sen de hossende en zingende Feye- noordfam. Fan-tas-tisch vond-ie het. Ze hadden 'Fland in Handkamera den' gezongen, de wave gedaan en gejuicht bij de doelpunten van John Guidetti. Maar één ding wilde Ro ben-Jan toch nog wel weten: „Opa, wanneer gaan ze nou vechten?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53