Sopraan Kirkby met barokensemble naar Vlissingen uit i li In de ruitersport sta je soms voor verrassingen donderdag 1 maart 2012 etalage www.pzc.nl/uit De vraag deze week is: 'Wat is dit'. Oplossingen kun nen tot en met dinsdag 6 maart gemaild worden naar infb@firmasinke.nl. De oplosing kan ook afgegeven worden in de winkel in Serooskerke. Uit de goede oplossingen wordt een prijswinnaar getrokken. Die kan een cadeaubon van 25 euro op halen in de zaak. Sinke schoenmode en ruitersport. Torenstraat 1 in Serooskerke. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur, zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur. Vanaf 1 april tot en met 31 oktober ook op vrijdagavond van tot 20.00 uur. De prijsvraag van vorige week: bij Elly van Oostenburgge van De Geode in Breskens kwamen ruim 100 mailtjes binnen op de vraag naar het gewicht van het bergkristal. Winnaar werd C. Janssen uit Wa terlandkerkje, hij raadde een ge wicht van 23,6 kilo. Met die oplossing zat hij van alle inzenders het dichtst bij het echte gewicht van het unieke bergkris tal: 25,2 kilo. De vraag deze week: 'Wat is dit'. Emma Kirkby (midden) samen met de leden van London Baroque. De fameuze Britse sopraan Emma Kirkby komt mor gen opnieuw naar Zee land, op uitnodiging van Muziek- podium Zeeland. Vorig jaar zomer reisde ze met James Lisney te elf der ure mee naar Veere, voor een ongebruikelijk modern program ma. Morgenavond staat het al eer der vastgelegde concert in Vlissin gen op het programma, samen met het ensemble London Baro que, wat meer aansluit bij Kirkby's naam en faam als boegbeeld van de oude muziek. De zangeres, geridderd tot Dame Emma Kirkby, werd in 1999 uitge roepen tot Artist of the Year bij Classic FM. In 2007 nam BBC Mu sic Magazine haar op in de top-10 van beste sopranen aller tijden. Kirkby komt naar Vlissingen met London Baroque. Dat is opgericht in 1978 en een van de oudste en meest gelauwerde barok-kamermu- zielcgroepen. Het is waarschijnlijk het favoriete ensemble van Kirkby. En omgekeerd. London Baroque bestaat uit Ingrid Seifert (viool), Richard Gwilt (viool), Charles Medlam (viola) en Steven Devine (klavecimbel). Het programma in Vlissingen heeft als titel Une soiree a Versailles meegekregen en bevat uitsluitend barokmuziek uit Frankrijk, met werk van onder anderen Coupe- rin, Rameau, Lully en Marais. Emma Kirkby London Baroque, morgenavond in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Aanvang: 20.00 uur. Felle kleurtjes en motieven zijn ook te vinden bij de halsters. foto's Lex de Meester als ruitersportzaak. Ik vind het fijn om dingen te kunnen oplossen die elders niet lukken. Zo had ik laatst een meisje van een jaar of zeven dat een cap zocht. Niets paste. Tot ik met een verstelbare cap kwam. Helemaal gelukkig ging ze naar huis." De felle kleurtjes tussen de bruin, zwart en grijstinten geven aan dat ook ruitersportartikelen aan trends onderhevig zijn. Paar- denmeisjes gaan gewoon voor wat 'in' is en voor kleur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47