Honderdtal gevallen van ontucht land i 3 BERLIJN commentaar Jaren ontucht HZ en Technasia zetten in op techniek en bèta pZ€ipvriTa Racoon weer op Pinkpop KRAS.NL donderdag 1 maart 2012 'Je zag hem altijd joviaal met een kudde jonge gasten om zich heen' Reactie na aanhouding Joost W. Westkapelle. Zedenzaak als gesprek van de dag. foto Ruben Oreel door Emile Calon en Henk Postma WESTKAPELLE - Honderd slachtof fers? Dat lijkt de Westkappelaars nog weinig. Aan menige keukenta fel is woensdagochtend even snel een rekensommetje gemaakt. Joost W., de verdachte van de zeden zaak, liep veertig jaar met een zwerm jongens om zich heen. „Dan hoefje niet eens zo'n hoog gemiddelde te scoren om de hon derd te halen: twee, zeg drie geval len van ontucht per jaar." Volgens persofficier van justitie Rob Rammeloo heeft de verdachte zelf verteld dat het om een hon derdtal ontuchtzaken gaat. Overi gens niet van de ergste soort. Het zou niet gaan om penetratie, wel om 'gefriemel, betasten, pijpen en aftrekken'. Maar wel met minderja rigen: jongens in de leeftijd van veertien tot en met zeventien jaar. Concrete bewijzen voor een derge lijk aantal zijn er echter niet. Officieel wordt hij alleen verdacht van ontucht met twee minderjari gen. April vorig jaar ontving de po litie twee aangiften waarna onder zoek volgde. In september werd de man aangehouden. Volgens de offi cier zou alleen al de laatste jaren ontucht zijn gepleegd met zeven tien personen. De verdachte heeft tegenover de politie wel een aantal voornamen van zijn slachtoffers genoemd. Geen achternamen. De politie heeft daarop een aantal personen benaderd. Maar die ontkennen dat ze ooit seksueel contact hebben ge had met de man. Rammeloo heeft geen idee waar om ze ontkennen. „Misschien heeft het te maken met schaamte." Advocaat Alfons Bals toont zich zeer verbaasd over het grote aan tal. Volgens hem ontbreekt daar het bewijs voor. De raadsman liet weten dat hij en de verdachte vandaag niet verschij nen tijdens de pro-form! zitting voor de Middelburgse rechtbank. Rammeloo weet nog niet wanneer de verdachte daadwerkelijk wordt berecht. Gezien de meldingen, gis teren bij het OM, sluit hij niet uit dat alsnog meer aangiften zullen binnenkomen. e bekentenissen van een ontuchtpleger uit Westkapelle ko men hard aan. Moge lijk zijn wel honderd of meer jongeren met hem in aanraking gekomen. Bijna even schok kend is het zwijgen waarmee op de onzedelijke handelingen wordt gereageerd. Ondanks een eerdere veroordeling leeft West kapelle al vele jaren min of meer 'in harmonie' met deze man. Zo lijkt het tenminste. Ook de moeite die justitie heeft met het verzamelen van bewijs materiaal wijst in deze rich ting. Dit moet anders. Vaak is het goed als mensen hun onderlin ge problemen zelf oplossen. De vuile was hoeft niet altijd bui ten. En omdat justitie deze man na een eerdere vervolging niet van de straat kon houden, heeft de Westkappelse gemeenschap mogelijk geprobeerd zo goed en zo kwaad als dat gaat met hem te leven. Maar als het om ontucht gaat, past toch maar één houding: al tijd aangifte doen en de bevoeg de instanties aan het werk zet ten, inclusief pogingen om de verdachte na een eventuele straf te behandelen. VLISSINGEN - HZ University in Vlis- singen ondertekent vandaag conve- nanten met het Technasiumnet- werk Zuid-West Nederland en met het Technasiumnetwerk West-Brabant. Het Technasium is een onderwijsstroom voor havo en vwo waarin leerlingen kennis maken met de bèta-kant van on derwijs en techniek. De overeenkomsten, bedoeld om kwaliteit en aansluiting van het technisch onderwijs te verbeteren, richten zich op de nadere samen werking omtrent het eindexamen Onderzoek 8c Ontwerpen (08c0). Havo- en vwo-leerlingen zoeken voor deze proef een opdrachtgever gekoppeld aan een bèta technisch beroep van hun interesse. MONNIKENWERK Domineeszoon uit Kloetinge wist uit welke wind de hoek waaide. Lees meer op www.pzc/monnikenwerk STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl GOES - Racoon treedt dit jaar op tij dens Pinkpop. Het is de vierde keer dat de Zeeuwse band voor het driedaagse festival is gevraagd. Het kwartet speelde ook in 2002, 2006 en 2008 in Landgraaf Het re cord staat op naam van Faithless en Krezip: vijf keer. Ook Anouk is dit jaar voor de vijfde keer te zien. Voor Racoon betekent de uitnodi ging een nieuwe bevestiging van het huidige succes met het album Liverpool Rain. Op 31 maart speelt de band in een uitverkochte Hei- neken Music Hall in Amsterdam. Het programma van de 43e editie van Pinkpop werd gisteren ont huld. Onder anderen Kasabian, Ben Howard, The Wombats, Kea- ne, James Morrison, Linkin Park en Kyteman Orchestra worden ver wacht. Bekend was al de komst van The Cure, Soundgarden, Bru ce Springsteen 8c The E-Street Band en Mumford 8c Sons. Pinkpop is zaterdag 26, zondag 27 en maandag 28 mei. Racoon speelt op zondag op het hoofdpodium. Stedentrip Berlijn 3/4/5 dagen incl. ontbijt Vertrek: 2/4 t/m 25/6 supervoordelig ingekocht! verblijf in 3- of 4-sterren hotel naar keuze ontdek de Duitse hoofdstad Berlijn met o.a. de Brandenburger Tor, de Berlijnse muur, Pots- damer Platz, het KaDeWe, Unter der Linden, Checkpoint Charlie en de Reichstag inclusief vlucht, verblijf en ontbijt Zie www.kras.nl/stedentrip-berlijn waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3