Arfen Robben laat zijn klasse zien 24 Duitsland gaat op eigen veld onderuit "~3 Fernandez accepteert vijf duels schorsing Iff donderdag 1 maart 2012 Jerome Boateng vliegt over Olivier Giroud in de oefeninterland tussen Duitsland en Frankrijk in Bremen. foto Martin Meissner/AP BREMEN - Het Duitse voetbalelftal heeft gisteravond op eigen veld een onverwachte nederlaag gele den. In Bremen ging het elftal van de doorgaans succesvolle bonds coach Joachim Löw onderuit te gen Frankrijk met 2-1. Oliver Gir oud en Florent Malouda maakten de doelpunten. Cacau scoorde laat voor de Duitsers. Duitsland is in de zomer op de Eu ropese titelstrijd in de Oekraïne (en Polen) één van de tegenstan ders van Nederland. Onlangs won het land in een oefenduel nog ruim van Oranje. Portugal, eveneens straks oppo nent van Oranje, speelde in een oe fenwedstrijd gelijk bij de Polen (0-0). De derde tegenstander van Oranje, Denemarken, verloor (2-0) van Rusland. Onder leiding van bondscoach Dick Advocaat wonnen de Russen met 2-0. Roman Sjirokov en And- rei Arsjavin maakten de doelpun ten. Bij de Denen speelden onder ande ren Simon Poulsen (AZ), Lasse Schone (NEC), Mads Junker (Ro- da) en Christian Eriksen (Ajax). Turkije, waar onlangs trainer Guus Hiddink na het missen van de kwalificatie vertrok, verloor thuis van Slowakije (2-1). Voormalig FC TWente-speler Mi- ..v ffy IpP Nooit eerder speelde Oranje op 29 februari een interland. roslav Stoch scoorde voor de Slo- waken. Zweden versloeg in een testduel Kroatië met 3-1. Sebastian Larsson (2) en Zlatan Ibrahimovic (strafschop) maakten de doelpunten. De Zweden speel den onder meer met de PSV'ërs Ola Toivonen en doelman Andreas Isaksson én Rasmus Elm van AZ. John Guidetti debuteerde niet bij de Zweden. De succesvolle spits van Feyenoord, die in de voorbe reiding op het duel licht gebles seerd raakte, bleef op de bank. Emir Bajrami van FC Twente viel in. België speelde met 1-1-gelijk bij Griekenland. Het Belgische doel punt kwam van FC Twente-aanval- ler Nacer Chadli. Hij stond, even als Ajacied Toby Alderweireld, in de basis. Jan Vertonghen (Ajax) viel in. Lionel Messi schoot Argentinië in Bern langs Zwitserland: 1-3. De beste voetballer van de wereld maakte alle drie de goals. Messi opende de score in de 20e minuut. Zwitserland kwam in de 50e minuut langszij via Xherdan Shaqiri. In de slotminuten maakte de dribbelkoning van FC Barcelo na het verschil met nog twee tref fers. Het Nederlands elftal wint de oefeninterland tegen Engeland. De ploeg van bondscoach Bert van Marwijk boekt de tweede overwinning ooit op Wembley: 3-2. Arjen Robben beslist de wedstrijd na een spectaculaire slotfase. LONDEN - Zou het Nederlands elf tal honderd dagen voor het begin van het EK iets van zijn glans te rug krijgen? Het was een vraag die Bert van Marwijk in de aanloop naar het oefenduel met Engeland bezighield. Het antwoord kwam gisteravond op Wembley en moet de bondscoach niet helemaal tevre den hebben gestemd. Oranje won dan wel na een knotsgekke slotfa se (2-3), maar het was nog niet overtuigend. Bij het in het zwart geklede Oran je elftal kreeg Nigel de Jong een ba sisplaats. De bondscoach gaf de middenvelder van Manchester Ci ty de voorkeur boven Kevin Stroot- man die bij PSV een mindere fase doormaakt. Bovendien werd tegen Engeland het supertrio Robin van Persie, Wesley Sneijder en Arjen Robben herenigd. Daarmee viel Van Marwijk ook grotendeels te rug op zijn beginopstelling van de finale op het WK. Het was niet voor niets. Na de een voudige kwalificatie voor de ein dronde van het EK kwam er bij Oranje de klad in. Nederland oog de in de laatste oefensessie met Duitsland (3-0-verlies) in novem ber van het vorig jaar dof, fragiel en afgetobd. De ontmoeting tegen het piepjonge Engeland, bij wie ba siskrachten als Wayne Rooney, John Terry en Frank Lampard ont braken, moest voor Nederland daarom een zoektocht naar de vorm van weleer worden. Dat viel niet mee. De eerste helft op het lang niet uitverkochte Wembley was flets, steriel en bijna tempoloos. Oranje kreeg wei nig greep op het duel, speelde voorspelbaar en kwam nauwelijks tot kansen. Linksbuiten Arjen Rob ben knalde een keer op de vuisten van de keeper, terwijl Robin van Persie na de eerste vloeiende aan- val in de 38e minuut hoog over schoot. Engeland was bij vlagen dreigender, vooral via de rechter kant waar Erik Pieters nogal eens in verlegenheid werd gebracht. De ploeg van interim-bondscoach Stuart Pearce was dicht bij een doelpunt via Adam Johnson die de bal via de rug van John Heitin ga naast het doel schoot. Na de pauze loste Klaas-Jan Hun telaar de onopvallende Robin van Persie in de spits af en werd Stijn Schaars de vervanger van Erik Pie ters. Oranje speelde na rust veel dwingender. Het was Arjen Rob ben die de wedstrijd met een prachtige rush van eigen helft openbrak. Een minuut later was het al 0-2. Huntelaar kopte prach tig raak na een afgemeten voorzet van Kuyt. De doelpuntenmaker raakte bij dat kopduel net als zijn tegenstrever Smalling geblesseerd. Beiden moesten zich laten vervan gen. Wat volgde was een bizarre slotfase, waarin Engeland via Ca- hill en Young langszij kwam. Toch schonk uitblinker Robben Oranje in de extra tijd nog de zege. Engeland-Nederland 2-3 (0-0). 57. Robben 0-1, 58. Huntelaar 0-2, 85. Ca- hill 1-2, 90. Young 2-2, (90 +2) Robben 2-3. Scheidsrechter: Brych (Dui). Gele kaart: Richards en Mathijsen. Aantal toeschouwers: 76.283. Engeland: Hart; Richards, Smalling (64. Jones), Cahill en Baines; Barry (46. Mil- ner), Gerrard (30. Sturridge) en Parker; Johnson (64. Downing), Welbeck en Young. Nederland: Stekelenburg; Boulahrouz (82. Vlaar), Heitinga, Mathijsen en Pie ters; Van Bommel en De Jong; Robben, Sneijder (76. Emanuelson) en Kuyt; Van Persie (46. Huntelaar, 63. De Jong). Heitinga en Huntelaar jubileren op Wembley John Heitinga en Klaas-Jan Huntel aar hebben woensdag op Wem bley een mijlpaal bereikt. Heitinga speelde tegen Engeland zijn 75e in terland voor het Nederlands elftal. De 28-jarige verdediger debuteer de op 18 februari 2004 tegen de Verenigde Staten in Oranje. Huntelaar, die na rust in het veld kwam, verdiende zijn 50e cap. De spits van Schalke 04 speelde zijn eerste interland op 16 augustus 2006 tegen Ierland. Hij viel overi gens op Wembley al snel weer uit, na bij het maken van een doelpunt met het hoofd hard met een tegen stander in aanraking te zijn geko men. Zowel Heitinga als Huntelaar krijgt bij zijn eerstvolgende selec tie een zilveren schaal. ZEIST - Feyenoord kan de komen de vijf duels niet beschikken over aanvaller Guyon Fernandez. Hij heeft het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal geac cepteerd, meldt voetbalbond KN VB. De spits wordt geschorst, om dat hij zondag in het duel met PSV een kopstoot uitdeelde aan te genstander Marcelo. De aanklager heeft bij het bepalen van het schikkingsvoorstel reke ning gehouden met een eerder ver grijp van Fernandez. De aanvaller sloeg dit seizoen NEC-speler Rens van Eijden in het gezicht, een actie waarvoor hij zes duels werd ge schorst Fernandez mist door de twee lange schorsingen dus elf competitiewedstrijden, bijna een derde deel van de gehele competi tie (34 wedstrijden). Alhoewel de spits na afloop ont kende een kopstoot-te hebben ge geven, ondernam de clubleiding onmiddellijk actie. Fernandez kreeg maandag een "boete opge legd, na een persoonlijk gesprek met technisch directeur Martin van Geel en trainer Ronald Koe man. „Er was sprake van onprofes sioneel gedrag van Guyon in deze wedstrijd. Dit gedrag moet in de toekomst absoluut voorkomen worden", zei Van Geel. Fernandez mist de competitie duels met FC Groningen, FC Utrecht, FC Twente, De Graaf schap en NAC Breda. Hij kan pas op 11 april, tijdens de uitwedstrijd tegen Roda JC, weer voor Feye noord spelen. In september 2010 schorste de KN VB Fernandez, die toen voor Excel sior speelde, voor drie duels (waar van één voorwaardelijk) voor het natrappen richting AZ-verdediger Hector Moreno. KUIS' -■ msf sV^—■■WaBW- V 1 Zakaria Labydad (midden) en Ola Toivonen spreken Feyenoord-speler Guyon Fernandez (rechts) aan op zijn ge drag in de topper tegen PSV. Fernandez deelde in dat duel een kopstoot uit. foto Toin Damen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24