mcS 23 Kans op fusie Emergis en PBG neemt verder af brieven donderdag 1 maart 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Eendenlever Donderdag stond er een stuk in de krant over een culinaire verrassing in Axel bij Zomerlust. De schrijver zegt: 'We hadden de gerechten met foie gras op de menukaart ei genlijk bewust genegeerd - we wil len ons liever niet schuldig maken aan onnodig dierenleed - maar eten dit hapje, hypocrieten dat we zijn, toch op'. Inderdaad erg hypo criet! Voor de productie van gan zenlever wordt een gans dwangge- voederd en wordt er gebruik ge maakt van een pneumatisch aange dreven trechterbuis. Een vetmest machine spuwt een vette maïsbrij in de strot van de dieren. De gan zen worden gehouden in batterij- kooien van 30 x 30 cm waarin ze zich niet kunnen bewegen. Door vetmesting wordt hun lever tot 10 keer groter. Omdat de uitgezette le ver op hun longen drukt, happen ze voortdurend naar lucht. 'Gan zenlever is de zieke lever van een gemarteld dier'. Het zou alle restau rants sieren om foie gras van de kaart te halen. Dominique du Fossé Hartogsweg 14 Scherpenisse Overlast Polen 'Polen verdienen ons respect', (krant 24-02). Ik zou zeggen: niet alleen omdat ze ons in 1944 heb ben helpen bevrijden, maar ook omdat ze nu bereid zijn werk te doen waar Nederlanders (jong en oud) geen zin in hebben omdat het financieel niet interessant is. Dit ongewenste gegeven is het re sultaat van jarenlang nivelleren door linkse partijen. Geen wonder dat deze mensen hun heil zoeken bij de SP die dit beleid wil voortzet ten en voor hoge- en middeninko mens belastingverhoging propa geert. De PVV wijst alleen maar op negatieve gedragingen van sommi ge Polen en laat de werkonwillige Nederlanders buiten schot. Zorge lijk is de toegenomen aanhang van de PW en de SP voor hun eenzij dige benadering. Dan heb ik meer bewondering voor B&W van Rot terdam, die bij aanbestedingen van werk niet meer uitgaan van de laag ste prijs, maar van de bereidheid van inschrijvers tot het aannemen van mensen met een uitkering of uit de sociale werkvoorziening. Ton Overbeek, Churchilllaan 1060, Terneuzen Wegenvignet Zeeuws-Vlaams protest van de ge meenten ten aanzien van het Bel gisch wegenvignet is hypocriet. Komt dat omdat Terneuzen zelf deelneemt in de Westerscheldetun- nel? Het vignet treft niet alleen Zeeuws-Vlaanderen, maar de hele grensregio van Cadzand tot Vaals. Veel schrijnender is niet de opslui ting door de Belgen, maar die door de Zeeuwen zelf. De pot verwijt de ketel. Nog onlangs bevestigde GS niet meer met ons tolgeld buiten Zeeland te speculeren, en te over wegen in 2015 haar dubieuze en in middels miljoenen kostende tolin- ning met particuliere Portugese in vesteerders binnen Movenience te stoppen. De tijd is nu rijp te onder zoeken, desnoods met aftreden als gevolg, waarom de provincie, volle dig tegen de toenmalige aankoopaf spraak in, nog steeds een commer cieel beleid ten koste van Zeeuws- Vlaanderen voert. luist de gedepu teerden dienen zich rekenschap te geven, dat een volledige tolisolatie zónder infrastructureel vrij alterna tief zoals bijvoorbeeld Frankrijk wel kent, fundamenteel in strijd is met de bewegingsvrijheid van bur gers. Hans Poliemans Singel 10, Biervliet De Scheldemusch Reactie op de column van Wim Hofman over de Scheldemusch: dat was een testvliegtuigje van De Schelde, toen als eerste met een neuswiel. Dit werd na de oorlog al gemeen, na het eerdere staartwiel. Medio dertiger jaren heb ik de Scheldemusch boven Terneuzen zien vliegen toen piloot Piet de Mul zijn moeder in Axel ging groe ten. Het eerste vliegtuig dat ik in Terneuzen zag! De latere Willem Ruys torende de hele oorlog boven het centrum van Vlissingen uit, toen nog als bouwnummer 214, en was ooit 'schuilkelder' tegen lucht aanvallen voor de werfarbeiders. M.H. Cohen Stuart Westerenban 32, Burgh-Haamstede Mejuffrouw In de rubriek '5 vragen over' (krant, 27/2) gaat het over het ver schil tussen 'mevrouw' en 'mejuf frouw'. Inderdaad, vroeger was een 'mejuffrouw' een ongetrouwde en een 'mevrouw' een getrouwde da me. Toen ik het las moest ik aan mijn schoonmoeder denken (geb. 1896, overleden 1982). In haar bele vingswereld had dit onderscheid nog een andere dimensie. In het ar beidersmilieu was je 'groas' als je je mevrouw noemde, ook al was je getrouwd. Ze tekende brieven en formulieren met 'Mejuffrouw De Kok', en later toen haar man overle den was ook wel met 'De Weduwe De Kok'. De titel 'mevrouw' hoor de bij mensen 'van stand'. Behalve een aanduiding voor gehuwd of on gehuwd was het dus ook een aan duiding voor standsverschil. Job Fraanje Nieuwerkerckeplein 53, Middelburg Dubbel gepakt Dalende huizenprijzen zouden de hogere belastingen moeten recht vaardigen. De waarde van de taxa ties ligt in de gemeente Goes 1,9% lager ten opzichte van eerdere ja ren. De mensen zouden vergeten zijn dat er vorige jaren geen belas tingstijgingen waren, zegt de wet houder Meeuwisse in Goes. Dan re kenen we de verhoging van 2010 naar 2011 voor het gemak niet mee. En dan nu in 2012 weer een verho ging. Nog vervelender wordt het als een van de drie referentiepan den in het taxatieverslag goed ver kocht is met het gevolg voor mij een "waardestijging" van mijn wo ning met 39% en een verhoging van de belasting met ruim 225 euro ofwel 48%. Om dat uit te leggen moet je wel in de politiek zitten, een ander mens kan dat niet. H. van Gellecum Patijnweg 66, Goes Visgronden (gereserveerd) Voor duikers geen toegang onder wa ter door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - De kans dat de fusie tussen de Zeeuwse instelling voor geestelijke gezondheidszorg Emer gis en de Parnassia Bavo Groep (PBG) doorgaat, is weer een stukje kleiner geworden. De Nederlandse Mededingingsau toriteit (NMa) heeft een verken nend onderzoek gedaan naar de eventuele gevolgen. De conclusie is, dat er door zo'n fusie mogelijk te weinig te kiezen blijft voor de gebruikers van de geestelijke ge zondheidszorg. Dit omdat de con currentie beperkt wordt. In Zeeland is Emergis de grootste aanbieder van geestelijke gezond heidszorg (GGZ). Op verzoek van zorgverzekeraar CZ, die graag wat meer concurrentie zag, kwam PsyQ. erbij. Die biedt alleen 'niet-klinische' zorg voor volwasse nen: de instelling neemt geen pa tiënten op, maar behandelt ze 'am bulant'. PsyQ_is echter onderdeel van PBG. Als de fusie doorgaat ver valt PsyCfals onafhankelijke keuze mogelijkheid voor Zeeuwse patiën ten. Dat is niet in het belang van de patiënt, zegt de NMa. Een fusie zou bovendien de betaalbaarheid en kwaliteit van de Zeeuwse gees telijke gezondheidszorg bedreigen, stelt de NMa. Want door de over name valt de PBG weg als belang rijke potentiële concurrent van Emergis. De NMa heeft nu laten weten dat Emergis en PBG een ver gunning moeten aanvragen voor de fusie. Besluiten de partijen daar toe - komende week wordt de knoop doorgehakt - dan zal de NMa nader onderzoek verrichten naar de gevolgen van de fusie. Ove rigens spreekt de NMa herhaalde lijk over een 'overname' door PBG. De lente komt er weer aan, het is mooi weer en wat is er leuker om je zoon of dochter te verwennen met een springkussen op het verjaardagsfeestje! Je hebt de keuze uit 5 verschillende springkussens namelijk Aquarium, Caribisch, Clown, Vlak of de Feesttaart! Dat wordt een knalfeest! Let's Jump! Verwen je zoon en/of dochter en huur voor 1 dag een springkussen bij Vita Event.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23