Westkapelle mijdt politie Oranje kan eindelijk weer juichen dankzij Robben Zanger van The Monkees overleden Overleg politie-cao loopt weer vast FNV: premie WW opnieuw naar werknemer DONDERDAG 1 maart 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 52 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 I Vanmiddag wat zon 13°. BINNENLAND Gebruik Lynx-helikopter om verhaal legeroperatie te vertellen 7 BIJLAGE UIT In de ruitersport sta je soms voor verrassingen OM over zedenzaak: Het is de omgekeerde wereld; de verdachte bekent en geeft namen, en de slachtoffers ontkennen door Emile Galon en Henk Postma WESTKAPELLE - De politie Zeeland krijgt in Westkapelle geen poot aan de grond. Onderzoek 'is uiter mate moeilijk omdat het een hech te, besloten dorpsgemeenschap be treft', meldt het werkplan 2012 van het politieteam Middelburg-Veere. Dat wreekt zich nu ook weer in de zedenzaak van de 60-jarige Joost W, die bekend zou hebben in de afgelopen veertig jaar met een hon derdtal jongens ontucht te hebben gepleegd. Officier van justitie Rob Ramme- loo zegt dat hij in Westkapelle de omgekeerde wereld meemaakt. „De verdachte bekent en geeft na men en de slachtoffers ontken nen." De verdachte in de zeden zaak werd in september aangehou den, na twee aangiftes. Daar is het tot nu toe bij gebleven. Overigens, de tongen lijken nu los te komen in Westkapelle. Gisteren begon nen inwoners het OM te bellen. Ze willen meer weten over het pro ces tegen de man. Rammeloo sluit niet uit dat een aantal van hen aan gifte gaat doen. Westkapelle is bij de politie ook al jaren in beeld als dorp waar de handel en het gebruik van hard en softdrugs welig tiert. Maar het lukt de politie niet daar een vinger achter te krijgen, blijkt uit het werkplan 2012. Daarin staat: „Be woners willen geen namen of adressen noemen uit angst voor re presailles." En: „Observaties zijn ui terst moeilijk zonder ontdekt te worden." Al met al lukt het de poli tie niet de informatie te vergaren LONDEN - Het Nederlands elftal heeft een einde gemaakt aan een reeks teleurstellende resulta ten. De ploeg van bondscoach Bert van Marwijk versloeg gisteravond Engeland op Wembley na een bizarre slotfase met 3-2. Arjen Robben maak te in blessuretijd de winnende treffer. De vicewe- reldkampioen was wel weer eens toe aan een suc cesje na drie slechte wedstrijden. Vooral de afstraffing in november door Duitsland riep veel twijfels op in de aanloop naar het EK. Op Wembley hervond het Nederlands elftal weer iets van zijn glans, al was het spel met name in de eerste helft bedroevend zwak. pagina 24 en 25: Arjen Robben maakt het ver schil MIAMI - Davy Jones, de zanger van de popgroep The Monkees, is over leden. Hij stierf gisteren op 66-jari- ge leeftijd in een ziekenhuis in Flo rida. Dat hebben de lokale autori teiten bevestigd. Jones werd in 1945 geboren in de Britse stad Manchester. Al op jon ge leeftijd maakte hij zijn acteerde- buut. Hij speelde ondér meer in de soapserie Coronation Street. In 1965 werd Jones een van de vier le den van The Monkees. De jongens- groep was bij elkaar gebracht voor een gelijknamig tv-programma, als Amerikaans antwoord op The Beat les. De groep scoorde wereldhits met I'm a Believer (1966) en Day dream Believer (1967). Rond 1970 viel de band uit elkaar. DEN HAAG - Opnieuw zijn de cao-onderhandelingen tussen de politievakbonden en het ministe rie van Veiligheid en Justitie vast gelopen. Dat meldde de politie bond ACP gisteravond. De politiebonden dreigen met ac ties als minister Ivo Opstelten (Jus titie) niet beweegt om in de buurt van hun cao-eisen te komen. Met die nodig is om deugdelijke onder zoeken te starten. Dorpsraadvoorzitter Adri Kaland herkent dat geluid. Overigens heeft de politie het probleem nooit bij de dorpsraad aangekaart. „Ik heb vandaag al veel pers aan de lijn gehad, maar niet de poli tie." pagina 2/3: Westkapelle opgelucht DEN HAAG - De FNV is bereid werk nemers te vragen weer premie te gaan betalen voor de Werkloos heidswet. Dan moet er wel voor worden gezorgd dat mensen 'een goeie WW' krijgen. Dat heeft voorzitter Agnes Jonge- rius gisteren gezegd bij de presenta tie van een investeringsplan voor de economie. Nu de werkloosheid oploopt, wil de vakcentrale de werknemersbij drage aan de WW geleidelijk weer invoeren. Het laatste kabinet-Balkenende schafte de werknemersbijdrage af Werkgevers bleven wel premie be talen. Voorwaarde voor werknemersbij drage is wel dat de regie voor de WW bij werkgevers en werkne mers ligt. Ook moeten de hoogte en de duur 'juist in tijden van cri sis' fatsoenlijk blijven, aldus de vakcentrale. a/matmsmmimmsmmtmaBam DE STELLING Ontucht is altijd een zaak van justitie Reageer op pzc.nl uw MENING 299 reacties Zeeuwse sterrenkoks krijgen te weinig waardering eens 1 oneens j name op het gebied van inkomens verbetering en de mogelijkheden voor vroegpensioen liggen de bon den en de minister nog te ver uit elkaar, aldus ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp. De bonden hebben Opstelten een ultimatum gesteld dat maandag om 12.00 uur afloopt. Komt er geen goed bod, dan vol gen er acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1