Sloper zaagt zich als een mol naar binnen ABS-comité Vastberaden' 181 zeeland Raad hoopt op goede vrouwelijke kandidaat Rentevrije weken 0% rente Peter van Tatenhove Z^A„u!oTe,am Speeltoestellen voor Duinweg in Oostkapelle Wij kopen uw huidige woning! donderdag 1 maart 2012 door Theo Giele MIDDELBURG - Het comité van ver ontruste ouders van de Middel burgse basisschool ABS en kinder opvang Koozie is vastberaden om de komst van een internationale schakelklas (ISK) tegen te houden. Dat zei hun woordvoerder Mari- nus Herebaut woensdagavond te gen de leden van de raadscommis sie Maatschappelijke Zaken. Vol gens hem hebben zich 180 gezin nen bij het comité aangesloten. De gemeente wil vijf leegstaande lokalen in het pand Molenwater 4 gebruiken om 60 leerlingen van de ISK te huisvesten. In dit pand zit ten nu al klassen van de ABS en is Koozie ondergebracht. De ouders vinden het leeftijdsverschil tussen de tieners van het ISK (12-18 jaar) en de basisscholieren en kinderen van Koozie veel te groot. De ISK is bedoeld voor jongeren in de middelbare schoolleeftijd die de Nederlandse taal niet machtig zijn. Na twee of drie jaar in de ISK stro men ze door naar het gewone voortgezet onderwijs. Woordvoerder Herrebaut had geen goed woord over voor de rol van de gemeente en het voortgezet onderwijs. Want juist de CSW en het Nehalennia zou aan de ISK on derdak moeten bieden, want dan zouden de buitenlandse kinderen onder leeftijdgenoten zijn. „Waar om zijn ze daar niet welkom. Dit is de zoveelste tijdelijke oplossing voor de ISK", aldus Herrebaut. Frans van der Knaap, directeur van de CSW en betrokken bij de ISK, herhaalde wat hij in een gesprek met de directie van de ABS en Koozie had gezegd. „Het gaat om gewone kinderen, die goed bege leid worden. We stellen zelfs een conciërge aan voor deze 60 kinde ren." Leny van den Heuvel (Groen- Links) en Jolijn Delissen (WD) vroegen het college waarom er nooit een permanente oplossing voor de ISK is gevonden, terwijl drie jaar geleden hiervan sprake was in het het huisvestingsplan voor het onderwijs. Het geld hier voor is er niet, aldus het college, en aan het Molenwater is ruimte. 'Normaal werk je bij het slopen van een gebouw van boven naar beneden en van buiten naar binnen.' MIDDELBURG - De Middelburgse ge meenteraad hoopt dat zich een goede vrouwelijke kandidaat meldt voor de vacature van burge meester. Woensdagavond werd in bijzijn van commissaris van de ko ningin Karla Peijs de profielschets voor de burgemeester vastgesteld. Namens de vertrouwenscommis sie vertelde raadslid Krijn Hame link aan welke eisen de nieuwe burgemeester moet voldoen. Voor hij dit deed gaf hij een overzicht van de reacties die vanuit de bevol king waren gekomen: „Velen zeg gen: het moet iemand als Koos Schouwenaar zijn. Iemand die zich tussen de mensen begeeft. En veel mensen zeiden voorkeur te hebben voor een vrouw." De raad zoekt een ervaren bestuur der, een verbinder die er is voor de bevolking van de gemeente. De burgemeester moet ook het voor touw nemen in de samenwerking met andere gemeenten en regio's in de provincie en daarbuiten. Niet iemand die komt uithollen en ook niet iemand die Middelburg als op stapje ziet voor een carrière elders. Een amandement van de PvdA om in de profielschets in plaats van een 'hij/zij' van een 'zij/hij' te spreken werd door een grote meer derheid van de raad aangenomen. Commissaris Karla Peijs zei zich al bij voorbaat te verheugen op meer vrouwelijke inbreng in het korps van burgemeesters in Zeeland. „De ze commissaris kan wel enige steun gebruiken tegen al die man nen." Zij wees er op dat het belang van de benoeming verder gaat dan de gemeentegrens. „Middelburg heeft als hoofdstad een voortrek kersrol in de provincie." www.autoteam.nl bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 5 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering 5 extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET Let op! Geld lenen kost geld Initiator: Karakteristieke 2-onder-l-kap Geliefde woonomgeving Open keuken met handige bijkeuken 3 ruime Slaapkamers Flinke bergzolder Tuin met prima bezonning en een vrije achterom Voorzien vah centrale verwarming en dubbel glas Middelburg, Oosterscheldestmcit 143 aparte wërkplekken, stilteplekken of iets anders komt. De mensen van RDH willen dat zichtbaar blijft welke functie het gebouw ooit vervulde. Van Tatenhove is sinds 14 februari bezig met die klus en verwacht nog een achttal weken nodig te hebben voor hij klaar is. Hij werk met maximaal vier tot vijf mensen in de graansilo omdat meer niet handig is. „Dan lopen we elkaar al leen maar in de weg." Het gaat om twee mensen die de zaag bedie nen, één die hakt en één die af voert. RDH benaderde vorig jaar vier be drijven met sloopervaring. Die j vier dienden een offerte in waarna projectleider Evert Jan Akershoek van RDH met twee van hen om de tafel ging zitten. Van Tatenhove kreeg vervolgens de klus omdat, al- 1 dus Akershoek, 'hij het vertrou wen heeft van ons'. Volgens hem heeft Van Tatenhove vaker ge werkt aan projecten waarbij het ar- j chitecten en stedenbouwkundig bureau betrokken was. „En dat be- viel goed." RDH wil dat het nieuwe kantoor heel duurzaam wordt. Ook bij de sloop wordt daar volgens Akers hoek en Van Tatenhove op gelet. De sloper geeft echter aan dat het uit financieel oogpunt ook interes- sant is om het puin nu al zo veel i als mogelijk te sorteren. „Want on gesorteerd puin storten bij een ver werker is duurder dan gesorteerd." Om die reden breekt hij het puin zoveel als mogelijk in kleinere stukken. „Anders moet de verwer ker het met zijn eigen kraan klei ner maken en dat moeten wij dan weer betalen." De sloper werkt met be perkt aantal mensen: 'Anders lopen we elkaar alleen maar in de weg.' OOSTKAPELLE - Bij de Duinweg in Oostkapelle worden een picknick set en speeltoestellen geplaatst. Er zou eerst een speeltuintje komen. Daartegen rees verzet van omwo nenden. Nu komt op het eind van de Duinweg een picknickset en een duikelrek en in een zijstraat (park Reygersbergh) een groot dui kelrek en een trimtoestel. Het kost de gemeente bijna 4.000 euro. Het plaatsen van de toestellen is in strijd met het bestemmingsplan. De gemeente stelt daarom twee nieuwe bestemmingsplannen vast. Daarin is er wel ruimte voor. Be zwaarprocedures kunnen nog voor vertraging of afstel zorgen. Vraag naar de mogelijkheden. arcus Kijk voor meer informatie op www.woningverkoopgarant.nl Buitenkans! Een heel bijzondere, zo noemt Peter van Taten hove de klus die hij mo- hienteel opknapt in op dracht van Rothuizen van Doom 't Hooft (RDH). Hij is aangenomen om de sloop werkzaamheden uit te voeren in de Middelburgse graansilo aan het Kanaal door Walcheren. RDH heeft dat beeldbepalende gebouw aan de Kleverskerkseweg vorig jaar gekocht van de gemeente om het te verbouwen tot het nieuwe hoofdkantoor van het architecten en stedenbouwkundig bureau. Eind dit jaar of begin volgend jaar verhuist het bedrijf vanuit de Stadsschuur in Middelburg naar het industrieterrein bij de tunnel van de N57. Van Tatenhove noemt het een heel bijzondere klus omdat hij an ders moet werken dan bij de mees te sloopwerkzaamheden. „Nor maal werk je bij het slopen van een gebouw van boven naar bene den en van buiten naar binnen." Nu moet de sloper uit Gapinge als een soort mol zich een weg banen over de begane grond en telkens delen van betonnen silowanden verwijderen. Dat verwijderen ge beurt met een gigantische zaag. De buitenmuren en het bovenste deel van de silo's blijven intact. Het is de bedoeling dat daar hoog boven de werkvloer, in die silo's, De zaagmachine wordt geïnstalleerd. Verkoop: 0118 - 650 575 - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18