naar de Spelen 'Fans en sporters kwamen elkaar tegen tussen het veld en de kleedkamer. Dat kon niet de bedoeling zijn' II Fakkel gaat niet de wereld over Londen is peperduur Overleg over gokgedrag Derde Spelen in Londen PZC zoekt bezoekers OS Londen Organisator Debbie Jevans over foutjes die tijdens testwedstrijden aan het licht kwamen donderdag 1 maart 2012 Het Olympisch Stadion biedt plaats aan 80.000 toeschouwers. ment, in augustus vorig jaar, bleek dat een aantal sprongen voor de vrouwen eenvoudigweg te moeilijk was. En, als er wind zou staan tijdens de wedstrijden, ook te gevaarlijk." De zorgen dat er op het Olympisch Park nog wel heel veel moet gebeuren, brengt Jevans niet van haar stuk. „Er worden nog de nodige bouwwerkzaamheden ver richt, maar er zijn geen vertragingen." Dat het allemaal nog wel rommelig oogt, erkent de voormalig tennisster grif! Jevans: „Maar weet bijvoor- TV» beeld dat er nog 270 tijdelijke bouwwerken staan die nog weg gaan." Steeds meer keten en opslagplaatsen maken plaats voor asfalt, de wandelpaden tussen de diverse stadions beloven spectaculair breed te wor den. Met dank aan diverse Nederlandse architecten- bureau's die bij het ontwerp waren betrokken. zie onze website:buitenland Super Mario gaat ook naar Londen om medailles te sprokkelen: probeer de sporten in de Wii-game Eton Dorney Kanovaren, -v; Wembley Arena Badminton, gymnastiek (?j Wembley Stadium Voetbal <0 Lee Valley White Water Wildwater- kano slalom Lord's Cricket Ground Boogschieten Hyde Park Openwater- Olympic Park Atletiek, baan- wielrennen, basketbal, BMX-fietsen, handbal, hockey, kunstzwemmen, moderne vijf- ExCel Boksen, gewichtheffen, judo, schermen, taekwondo, tafeltennis, worstelen North Greenwich triathlon, Earls Court Volleybal The Mall Marathon, wielrennen O Horse Guards Parade Beachvolleybal gymnastiek Royal Artillery Greenwich Park Paardensport Wimbledon Tennis Hampton Court Wielrennen Esiiaisi^ Traditiegetrouw gaat voorafgaand aan de Spelen het olym pisch vuur de wereld over. Dit jaar blijft de fakkel echter op de Britse eilanden, met een uitstapje naar de Ierse hoofd stad Dublin, omdat vier jaar geleden bij de Spelen in China de mondiale optocht tot rellen leidde. In onder meer Grie kenland, Londen en Parijs probeerden actievoerders de vlam te doven, uit protest tegen de onderdrukking van Ti- betanen in China. Op 18 mei gaat de Britse fakkeloptocht van start, waaraan 8000 mensen uit de hele wereld mee doen op kosten van elektronicafabrikant Samsung, spon sor van de tocht. Na 74 etappes van in totaal 12.800 kilo meter arriveert de fakkel op 27 juli in het Olympisch Sta dion voor de opening van de Spelen. Wie van plan is de Spelen bij te wonen moet zorgen dat zijn of haar bankrekening goed gevuld is. Londen is namelijk peperduur. Accommodaties zijn prijzig, horecaprijzen hoog. Schrik niet als een wijntje in de hotelbar 8,50 pond kost, bijna 11 euro. Fastfood is beter betaalbaar. Net zoals een aantal restaurantjes in het nieuw opgetrokken Westfïeld Stratford City. Afgelopen week was een pizza er nog prima betaalbaar. Maar, erkende de serveerster, goede kans dat tijdens de Spelen diezelfde quattro stagioni het dubbele gaat kosten. Gokautoriteiten, politie, overheid en olympische officials houden tijdens de Spelen in Londen dagelijks overleg over het gokgedrag rond de sportwedstrijden. Daarmee willen ze eventuele verdach te activiteiten op het spoor komen. Voorzitter Colin Moynihan van het Brits Olympisch Comité vertelde dat met deze hulp wordt getracht omkoping en illegaal gokken tegen te gaan. Jacques Rogge, voorzitter van het Internationaal Olympisch Comi té, meldde eerder al dat illegaal gokken net zo'n grote bedreiging vormt voor de integriteit van de sport als doping. Britse atleten mogen in ieder geval geen weddenschappen afsluiten tijdens de Spelen op straffe van verbanning. Het Britse Olympische Comité gaat een museum openen op het terrein in Londen waar het sportevenement dit jaar gehouden wordt. In het museum wordt stilgestaan bij het gegeven dat de Spelen nu drie keer in de Britse hoofdstad zijn georganiseerd. De locatie bij het Olym pisch Park gaat in 2014 open. Voor toegang moet worden betaald, in tegenstelling tot de meeste musea in Groot-Brïttannië. Lon den is de enige stad waar de Olympische Spelen drie keer zijn georganiseerd. In 1908 als vervanger van Rome, omdat de Vesu vius was uitgebroken; in 1948 nadat het de Spelen van 1944, die vanwege de Tweede We reldoorlog niet doorgingen, al had toegewe zen gekregen. In de aanloop naar de Olympische Spelen in Londen brengt de PZC een Zeeuws getinte olympische rubriek. De eerste daarvan zal woensdag 7 maart verschijnen. In deze rubriek - aanvankelijk tweewekelijks, vervolgens weke lijks - brengen we Zeeuwen die op welke manier dan ook actief betrokken zijn bij de Spelen voor het voetlicht. Wij vragen hen zich te melden op sport@pzc.nl. Op het weblog www.pzc.nl/opwegnaarlonden kijkt sportverslag gever Roeland van Vliet overigens al geruime tijd uit naar de Spe len van Londen. Daar vind je nieuws over de Zeeuwse kandi daat-olympiërs, informatie over Zeeuwse initiatieven en verhalen over de voorbereidingen in de Britse hoofdstad. Dit weblog de zal voortdurend van nieuws worden voorzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11