Agent schiet sneller Schoten in bovenwoning Middelburg Prins neemt de tijd voor veteranen Patiënten Q-koorts claimen schade bij boer DINSDAG 28 februari 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 50 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 c£3»| Vee! bewolking, I 10° BINNENLAND Ahold doet ook op het web een greep naar de macht 6 en 7 Robuuster optreden moet gezag herstellen door Gerard den Elt DEN HAAG - De politie gaat eerder naar wapens als wapenstok, pep- perspray en vuurwapen grijpen als dat nodig is. Binnen de huidige richtlijnen en binnen de wet is het nu al toegestaan om vaker dan in het verleden die wapens te gebrui ken om erger te voorkomen, zegt de Raad van Korpschefs. De politie hoopt dat een robuuster optreden het gezag zal herstellen en eerder zal leiden tot een de- escalatie van conflicten. „Er is geen nieuwe wetgeving en geen nieuwe richtlijn", bevestigt Ron Looije namens de Raad van Korps chefs, „maar de politie heeft mid delen om krachtiger in te grijpen en dan moet je die ook gebruiken wanneer de situatie daar om vraagt." De politiebond NPB on derschrijft die omslag. „We zien re latief minder noodweervuur en juist meer aanhoudingsvuur", zegt NPB-voorzitter Han Busker. „In het verleden was wapengebruik een laatste redmiddel, nu een ma nier om erger te voorkomen." Vol gens de Raad van Korpschefs is sprake van een subtiele verande ring in het wapengebruik door po litiemensen. „Waar in het verle den tot het uiterste werd gepro beerd om zaken pratend op te los sen, daar wordt nu eerder naar wa pens gegrepen", aldus Looije. „Maar het is niet zo dat we voortaan eerder en sneller schie ten. Laten zien dat je bereid bent een wapen te gebruiken, kan ver dere escalatie juist voorkomen." Het aangescherpte beleid is mede een reactie op het rapport Veilig Politiewerk: De basispolitie over ge weld van afgelopen najaar. Minis ter Opstelten (Justitie) en de poli tiebonden zijn het erover eens dat de weerbaarheid van de politie moet worden verbeterd. Het rap port leert dat politiemensen zich onzeker voelen over het gebruik van wapens als dreigingsmiddel. pagina 3: commentaar Agenten arresteren twee mannen na een schietpartij in een bovenwoning maandagavond aan de Markt in Middelburg. De politie hield in totaal drie verdachten aan. foto Rolf de Feijter door Theo Giele MIDDELBURG - Na een schietpartij in een bovenwoning aan de Markt in Middelburg zijn gisteravond drie mannen aangehouden. Het gaat om een Middelburger- (45) en twee Vlissingers (35 en 36 jaar). Het incident vond rond half negen plaats boven café Cheerz. Na de melding gingen agenten in kogelwerende vesten direct naar de woning. Eenmaal ter plaatsen zagen zij met een dat er inderdaad was gescho ten. Eén verdachte kon vrij snel wor den aangehouden. De andere twee aanhoudingen volgden later. Een van de verdachten was zichtbaar gewond aan zijn gezicht, maar er was geen sprake van een schot wond. Volgens omwonenden worden bo ven het café kamers verhuurd. Ze vertelden dat ze rond half negen geruzie hoorden en zagen daarna een man wegrennen. Ook zagen ze een kogelhuls beneden in het trapportaal liggen. De politie zette na het incident de terrassen voor Cheerz en de daar naast gelegen horecagelegenheden af De technische recherche deed uit gebreid onderzoek in de woning. Daarbij werd onder meer een speurhond ingezet. Met felle lam pen zochten rechercheurs in de be- BIJLACE BINNEN Hoogaarzen werden op het zicht gebouwd 2 en 3 DEN HAAG - Prins Willem-Alexan- der heeft gisteren na afloop van de herdenking in Den Haag van de Slag in de Javazee alle tijd geno men om te praten met onder ande ren veteranen van het gevecht in 1942. Koningin Beatrix zou aanvankelijk bij de plechtigheid aanwezig zijn, maar gaf prioriteit aan de aan dacht voor prins Friso, die door een lawine is getroffen. Schout bij nacht Karei Doorman was het bekendste slachtoffer bij de Slag in de Javazee. Veel straten in Nederland zijn naar hem ver noemd. Over twee jaar komt het vierde, naar hem vernoemde marineschip in de vaart NIJMEGEN - Tientallen Qjkoortspa- tiënten hebben zich gisteren ge meld bij de Stichting Qjkoorts- claim. Die Stichting wil de finan ciële schade die patiënten hebben geleden, verhalen op besmettende boeren. Volgens de Nijmeegse letselschade advocaat Luc Rohof stond de tele foon gisteren niet stil na berichtge ving over oprichting van de stich ting. „We krijgen aanmeldingen en reacties uit alle windstreken. Mensen zijn blij dat er eindelijk ac tie wordt ondernomen", aldus de advocaat die de stichting 10 februa ri heeft opgericht met zijn collega Ivo Sindram. DE STELLING Agenten moeten sneller naar wapen grijpen Reageer op pzc.nl UW MENING 469 reacties Ik ga me steeds meer schamen voor mijn landgenoten eens oneens kende witte pakken tussen de ter rastafels naar eventuele sporen. Volgens de politie zijn de aange houden mannen bekenden van el kaar. Maar wat hun afzonderlijke rol is geweest bij het incident in nog onduidelijk. De drie werden na hun aanhou ding overgebracht voor verhoor naar het politiebureau. Waarschijn lijk zijn ze afgelopen nacht al vast gezet in Torentijd, aldus een woordvoerder van de politie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1