Missie Kunduz ligt stil Vechtersbazen keren terug uit Oostenrijk Afzien op het Dodemanspad Winter was zacht MAANDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 27 februari 2012 I 254e jaargang nr. 49 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 I Overwegend bewolkt 9° FZC BINNENLAND Overlastfeest, dansen tegen het 'wij-zij'-gevoel SPORT PSV toont veerkracht tegen Feyenoord 25 Westerse adviseurs weg uit Afghanistan KABUL - De training van Afghaan se agenten in Kunduz door Neder landse militairen ligt stil. De trai ners blijven volgens Defensie voor lopig binnen omdat het buiten de poort te onrustig is. Diverse wes terse landen halen hun burgerper soneel terug bij overheidsinstellin gen in de hoofdstad Kabul. In Afghanistan wordt al bijna een week gedemonstreerd tegen het verbranden van korans op een Amerikaanse basis. Daarbij zijn ze ker dertig doden gevallen. Duitsland laat uit voorzorg vijftig burgers niet werken op Afghaanse ministeries. Eerder besloot de in ternationale vredesmacht Isaf zijn burgermedewerkers in Kabul te rug te roepen. Frankrijk treft voor bereidingen om honderden bur gers terug te halen. Het gaat om mensen die adviseren bij de op bouw van openbare instellingen. Twee Amerikaanse militaire advi- AMSTERDAM - De Nederlandse win tersporters die afgelopen week be trokken waren bij twee grote on derlinge vechtpartijen in Tirol, zijn weer in Nederland. Dat meld de gisteravond RTL Nieuws. Ze wa ren op de dag van hun arrestatie al vrijgelaten, maar ze moesten de dag erna terugkomen om vingeraf drukken te laten maken. Bij een knokpartij in Schwendau raakten drie mensen zwaarge wond. In Gerlos leidde een vecht partij tussen Nederlanders tot ze ker vier gewonden. Dat meldden Oostenrijkse media gisteren. De vechtpartij in Schwendau deed zich donderdagavond voor in een après-ski-café. Zeker dertig Neder landers waren erbij betrokken. On der de gewonden is iemand die met een kapot bierglas in de nek werd gesneden. Ook raakten door het gevecht enkele mensen lichtge- seurs zijn zaterdag doodgeschoten in Kabul. De dader is vermoedelijk een Afghaan die voor de inlichtin gendienst werkte. In de noordelij ke provincie Kunduz gooiden beto gers gisteren een granaat naar een Amerikaanse legerbasis. Zeven mi litairen raakten daardoor gewond. De basis ligt in het stadje Imam Sa hib, 6o kilometer ten noorden van de provinciehoofdstad Kunduz. Daar viel een menigte zaterdag een VN-complex aan. Vier beto gers kwamen om. Circa 350 Neder landse militairen zijn gelegerd op een Duitse basis nabij Kunduz. Daar bleef het protest volgens De fensie tot nu toe binnen de per ken. Toch bleven ze binnen. President Hamid Karzai riep de Af- ghanen op tot kalmte. Hij veroor deelde 'in de sterkste bewoordin gen' de koranverbrandingen, maar zei ook: „Nu we onze emoties heb ben getoond, is het tijd voor kalm te en rust." wond. De aanleiding voor de ruzie zou een gestolen mobieltje zijn. In Gerlos liep het woensdagavond volledig uit de hand. Een groep van vijf Nederlanders kreeg het aan de stok met een groep van tien Nederlanders. De grotere groep vluchtte een foyer van een hotel in, waarna de kleinere groep hen begon te bekogelen. Ze ge bruikten houten banken, prullen bakken, flessen, stoeptegels en em mers. Vanuit het hotel werden de ze spullen weer naar buiten gesme ten. De kelner kreeg iets tegen zijn hoofd en moest naar het zieken huis voor hechtingen. De groep van vijf maakte zich na de vecht partij uit de voeten, maar werd la ter in een après-ski-bar door de po litie aangetroffen. De aanleiding voor de ruzie is niet bekend. Vol gens de politie was er bij de inci denten veel drank in het spel. RENESSE - Bijna vierhonderd atleten stonden gisteren aan de start van de Trail by the Sea, de eerste trail ooit op Zeeuwse bodem. Een trail is een snelgroeiend feno meen in de hardloopwereld. De deelnemers leggen lan ge afstanden af over liefst geaccidenteerd en onverhard terrein. De wedstrijd met start en finish in Renesse ging over 35 kilometer over strand, duinen, door het bos en een stukje over de weg. Sébastièn Schletterer en Mar lies Jongerius werden de eerste winnaars. Op de foto de doorgang op het Dodemanspad. foto Hans Colijn pagina 38 en 39: winnaars met Zeeuwse roots zie video op www.pzc.nl msaasHBMHaR «HHMOMii DE STELLING Ik ga me steeds meer schamen voor mijn landgenoten Reageer op pzc.nl UW MENING 401 reacties Elke jeugdtrainer moet een verklaring van goed gedrag hebben NIJMEGEN - Ondanks een hevige, korte vorstperiode spreekt Weer- online.nl toch van een zachte win ter. Vooral december en januari waren zacht, meldde het weerbu reau gisteren. De meteorologische winter eindigt 1 maart. De gemid delde wintertemperatuur bedraagt naar verwachting 4,1 graden Cel sius, tegen normaal 3,4 graden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1