Onderzoek naar bewoning watertoren Roofverdachten voor de rechtbank tevrije weken rente Mosselzaad mag naar Waddenzee Bouwen Ewoutstraat De Kasteelstraat in Vlissingen is van oudsher een echte studentenstraat. Door de nieuwe regels van de gemeente Vlissingen zijn pandjesbazen echter over gestapt op woningsplitsing in studio's. Met hetzelfde resultaat. Daarom gaat de gemeente ook daar nu paal en perk aan stellen. foto Ruben Oreel Behalve in de bekende 'stu dentenstraten' rond de Scheldestraat en wonin gen die al lang te koop staan, worden arbeidsmigranten ook gehuisvest in Vlissingse pen sions. In twee van de vier Belgische lood- senhuizen in de Spuistraat bijvoor beeld. Eigenaar Arjan de Pagter heeft ze verhuurd aan een bedrijf in Vlissingen-Oost, die in elk pand maximaal 25 mensen mag huisves ten. „Maar daar komen we niet aan. Ik zie de panden niet als ka- merverhuur en ik hoop eigenlijk nog steeds dat er een keer een ho telexploitant in komt." Toevallig is De Pagter ook de make laar die de watertoren aan de Bad huisstraat probeert te verkopen. Ook daar zijn arbeidsmigranten ge huisvest. Aan het aantal bedden en kamers te zien aardig wat, maar volgens De Pagter toch echt maar vier. „Eerst meer, maar het werd te koud. En de tijd van twee, drie mensen per kamer, is voorbij. Ze stellen steeds meer eisen." Net als de Belgische loodsenhui- zen heeft de watertoren een pen sionvergunning. Maar volgens de gemeente zijn er echter maar twee bewoners zonder gezamenlijk huis houden toegestaan. Daarom is zij een onderzoek gestart. sftssssssaasss^Kï#^;^ AutoTeam door Nadia Berkelder SINT-MAARTENSDIJK - Nog steeds blijven veel vragen over de dood van de Thoolse fotograaf Henry Meye onbeantwoord. Donderdag staan vijf verdachten voor de recht bank in Den Bosch: zij zouden Meye een paar dagen voor zijn dood hebben overvallen. De moordzaak staat los van de over val, zegt Elke Kool, van het Open baar Ministerie in Middelburg. „De vijf Brabanders worden niet ver dacht van de moord op Meye." De vijf hebben meer overvallen ge pleegd dan alleen die in Sint Maar tensdijk, denkt het OM. Bij Meye zouden ze hennepplanten en een autosleutel hebben gestolen. De au to van de fotograaf werd een dag na zijn dood brandend aangetrof fen op een parkeerterrein bij een flatgebouw in Waalwijk. De 55-jarige Meye was fotograaf van beroep. Meye werd in de nacht van zeven op acht juni vorig jaar doodgeschoten in de hal van zijn woning. Vorige maand arresteerde de politie twee verdachten: een man uit Zeeland en een man uit Noord-Brabant. Die aanhoudingen volgden een week nadat Justitie een beloning van 15.000 euro uit loofde voor de tip die zou leiden tot oplossing van het misdrijf. www.autoteam.nl 4 bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering S 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering S extra inruilbonus tot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 o Let op! Geld lenen kost geld ojf maandag 27 februari 2012 „De straat is stabiel, de buurt is weer leefbaar. We hebben iedereen ervan overtuigd dat het genoeg was geweest en de beweging weten te stoppen. Ik kan het iedereen aanraden." door Nadia Berkelder YERSEKE - Mosselzaad dat in de Oosterschelde is gekweekt, mag dit voorjaar naar de Waddenzee worden getransporteerd om uitge zet te worden. Dat is voor het eerst en dat betekent een door braak voor de mosselsector. Tot nu toe was het verboden om Zeeuws mosselzaad in de wadden zee uit te zetten. „Men was bang dat er allerlei soor ten die er niet thuis hoorden, zo als de Japanse oester, mee zouden komen", zegt Hans van Geesber- gen, secretaris Producentenorgani satie Mosselcultuur. De sector is er in geslaagd aan te tonen dat dit niet het geval is. Het is voor de mosselvissers be langrijk om het zaad - in feite hele kleine mosseltjes - naar de Wad denzee te brengen. „In de Wadden zee groeien mosselen harder om dat er meer voedsel aanwezig is. De Oosterschelde is juist weer erg geschikt voor de eerste maanden, maar na een paar maanden is de groei eruit." De Waddenzeemosse len leveren bovendien meer geld op: de kiloprijs was het afgelopen jaar ruim twee keer zo hoog. Natuurorganisaties hebben zich al tijd verzet tegen het verplaatsen van mossels en mosselzaad van de ene zee naar de andere. Volgens Van Geesbergen zijn de organisa ties nu akkoord. „„Wij hebben het gevoel dat de buitenwereld angsti ger is dan nodig is. Maar dat kun je alleen bestrijden door aan te to nen dat die angst onterecht is. En dat kunnen we nu." Verder onderzoek is nodig, zegt Van Geesbergen. „We bouwen het stap voor stap op. Als we-het trans port van de Oosterschelde naar de Waddenzee onderdeel willen ma ken van de cultuur, dan zullen we een transparant en gereglemen teerd systeem moeten hebben. En dat begrijp ik ook wel." De eerste ladingen mosselzaad gaan begin april naar het noorden. GRAAUW Politie zoekt getuigen van woninginbraak De politie is op zoek naar getuigen van een woninginbraak in de Irene- straat in Graauw. Deze inbraak werd vrijdagavond ge pleegd tussen 18.30 en 22.30 uur. Ge zien dit tijdstip is het goed moge lijk dat mensen die hun hond aan het uitlaten waren, iets is opgeval len in de omgeving. Voor tips kunt u bellen met: 0900-8844. WATERLANDKERKJE Dronken vrouw rijdt borden uit de grond Een 25-jarige vrouw uit de gemeen te Sluis is in de nacht van vrijdag op zaterdag in Waterlandkerkje be trapt op het rijden onder invloed van alcohol. Agenten troffen haar auto met kapotte banden en be schadigingen aan in de Molen straat. Het bleek dat de bestuurster tussen Biervliet en IJzendijke ver keersborden uit de grond had gere den en een paaltje had geraakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15